1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку пријатели имате запознаено од форумов?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од stilas7, 21 февруари 2011.

  1. stilas7

    stilas7 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1.050
    Допаѓања:
    694
    Пол:
    Женски
    мислам дека има тема под наслов кого сакате да запознаете од форумов,но не и кој со кого се има запознаено во живо и дали може едно пријателство од социјалните мрежи да функционира и во реалниот живот?баш бев љубопитна и затоа ве прашувам ,кој ви е пријател од фемина во реалниот живот?
     
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    колку пријатели имате запознаено од форумов?

    Значи со една од феминките, а тоа е Брајт, се знам од мнооооооооогу одамна, уште од основно. А последните две години од средно делевме иста просторија :) :) :)
    А има една Феминка со која се запознав прво тука, па потоа во живо. Комуникацијата ни оди супер, одвреме-навреме се гледаме на кафе и можам да кажам дека е една прекрасна личност која ме разбира во целост и со која часовите ми минуваат како секунди. И еве ја користам приликава да и‘ испратам бакнежи :* :* :*
     
    На Go-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Buttterfly

    Buttterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    776
    Единствено baguf4e ја познавам (пред Фемина) :)
    Се немаме видено во живо, а тоа ми е желба веќе две години :D
    Фина, мила, интелигентна девојка со смисла за хумор ;)
    Мило ми е што повторно се пронајдовме :)
    Еве да искористам, да ја поздравам :*
     
    На baguf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  4. renata76

    renata76 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    34
    мене никој не ми е, не познавам ниедна ама делиме мислења,

    ;) така анонимно... ;)
     
  5. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Изгледа само јас сум на форумов со никој што не се знае :tmi:
     
  6. stilas7

    stilas7 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1.050
    Допаѓања:
    694
    Пол:
    Женски
    не си единствена,не бери гајле :D .и јас не познавам никој па затоа прашав кој со кого се познава да ни каже ако сака.можеме да се запознаеме ако сакаш :D
     
    На Lana del Rey и Alanna им се допаѓа ова.
  7. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    yees не сум била само јас :lol: Што е до мене со сите би се запознала :$
     
    На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.546
    Допаѓања:
    6.311
    Не се познавам со никој лично, иако контактирам со некои феминки на социјалниве мрежи, поточно фејсбук. :) Како и да е, би сакала да запознаам неколку девојки и во приватен живот, што ги сметам за исклучително мили и прекрасни.
     
  9. n.a.t.t.y

    n.a.t.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2011
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    763
    Не сум се запознала со никој, зошто сум отприлика тазе на форумов и неам некој муабет со некоја форумџика, ама од кога ве читам редовно за повеќето си имам направено некоја слика во глава, и кога ќе видам некоја девојка низ град што ми личи на замислата, одма си помислувам "Е ова е ____ 100%" :rofl:
     
    На Vikita му/ѝ се допаѓа ова.
  10. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    ... И темава ќе се одвива по овој терк - Па познавам неколку, комуницирам со нив, убаво ни е.... И нормално дека никој нема да каже кои се тие. Мислам јас не би. :)
    И?
     
  11. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Јас ќе кажам гласно бидејќи на сите ви е јасно од една фотка со кого се знам ;)

    И тоа се знаеме лично ехехееее од толкицки - разбирај од бројчето што си го има во никнејмот.
    Сепак сум јас постаро ;)

    И случајно се најдохме овде, се препознахме, и се израдувахме ко на свеж сок од боровница точен во Апче :D
    Море а би опнала тулумба една во Апче под тоа тендата, а Г? :P Што викаш? :lol:
     
    На mims-89, Mistery и girl1985 им се допаѓа ова.
  12. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Се знам со неколку девојчиња, со две сум премногу блиска, а со другите не. Иако комуницирам на социјалните мрежи со уште едно девојче, и преку лп со уште некои, би сакала да се запознаам со нив. :)
     
  13. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Со Пирамидчето се препознавме низ постовите. Од тука може човек да заклучи дека навистина добро се познаваме една со друга. Пирамидче ми е како постара сестра и со нејзе сум поминала повеќе етапи од животов и сум добивала секогаш совети и критики, позитивни или негативни, секогаш биле добредојдени.

    BTW коа сме кај тендата на Апче, сега ми се смее, арно ама тогаш ми се плачеше. Накусо да ви доловам дека јас и Пирамитката еден убав сончев пролетен ден заминавме на боза во Апче а вработените за да испаднат топ услужливи им текна да ја отворат тендата и да не кријат од убавото сонце. Зошто, сеуште не знам! Ама поинтересниот момент е тоа што, благодарение на претходните денови кои беа пропратени со дожд, тендата беше полна со вода. И тука го имате моментот ШЉАС! Буквално ептен на НАС! :D Џоа скриена камера. Само што овде немаше камера. Штета! :D А уште ако ви кажам дека носев бела блуза и нежно розев џемпер, ви станува јасно дека не знаев дали попрво да се љутам, да се нервирам или да плачам. :D
     
    На LivingGlam, FBI, Araksi и 2 други им се допаѓа ова.
  14. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    На фејсбук имам повеќе форумџики со кои си контактирам, а лично се знам со Трендафилка и овде ќе кажам дека е одлична домаќинка и готвачка :lol: :) Се знам и со Синдарелче, онака имавме една блиц средба во гужва, само си кажавме по едно здраво и толку :) Наредна се надевам дека ќе ја запознаам Лудото19 чувствувам дека ќе биде интересна средба со многу трач и смеа :)
     
    На GeorGinnA му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Јас не се знам со никој. :tmi:
    Се надевам панатаму ќе запознаам, а би сакала многу од нив да запознаам. :)
     
  16. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.565
    Пол:
    Женски
    Лично ја познавам Лавче, но долго време не е активна. Останатите со кои контактирам кога ќе се запознаам ќе се пофалам :)
     
  17. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    3.269
    Со никого не се имам запознаено :/ ...
     
  18. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    6.082
    Допаѓања:
    20.845
    Пол:
    Женски
    Јас имам само една колешка тука, Pufi cufi а со друг никој се немам запознато :?:
     
  19. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Јас со никој се немам запознаено дали не сум многу активна или незнам што а има некои личности што би сакала да ги запознаам
     
  20. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    и јас не познавам ниту една форумка во живо, ниту па со некоја комуницирам на некоја од социјалниве мрежи, а доколку би имала прилика секако дека би се запознала зошто да не :$