ТЕМА: Лек за хемороиди

Мислење 18 Окт 2010, 10:28

Хемороидите не се пречка за бременост, колку што знам јас :?:
Annath

Црвено цветче
 
549510414
Мислења: 5334
Зачленет: 09 Јан 2010, 16:01

Мислење 18 Окт 2010, 10:35

lek za malo dete za 5 god.stom se kaka i togas mu izleguvaat go bolat,koga bese bebe ne kakase po nekolku dena i taka mu se napravija odese ednas na 6 dena i kako od mecka goleme.
dali moze nekoj od gorenavedenite lekovi
a kakvo e toa oreovo maslo, mesano so kantariovo zaedno taka se kupuva
kantariovo ima znam ama za oreovo neznam


Потсетување од модератор

Ве молиме пишувајте на кирилица. Ако не знаете како, прочитајте овде.
Аватар на корисникот
Suzeto

Сино цветче
 
130
Мислења: 260
Зачленет: 25 Дек 2009, 23:55

Мислење 18 Окт 2010, 10:54

jas sum imala hemoroidi,ama sum stavala nekoja mast od aptekaama za 5 godisno dete neznam,mastite sodrzea salo kantarionovo maslo med.se sto e mrsno pomaga da znaes.Zemi mackajgo so pavloviceva od neven pogolem sloj ke stavis na dupeto>Srce 5 god.pa taka da mu izleguvaat srce:-(probaj taka a za na bolnica samo hiruski ke go macat deteto.pozz

Потсетување од модератор

Ве молиме пишувајте на кирилица. Ако не знаете како, прочитајте овде.
Аватар на корисникот
pin4e

Фем почетничка
 
52
Мислења: 9
Зачленет: 06 Сеп 2010, 20:56

Мислење 18 Окт 2010, 11:13

каква болница, бевме ко беше помал го рошкаја да пиштит да се колит и од тогаш се заплаши многу,сега скоро и со курето имавме мака и пак кутрото како плачеше,му го отвораја и ништо пак му се залепи како ке се носит пак незнам
Аватар на корисникот
Suzeto

Сино цветче
 
130
Мислења: 260
Зачленет: 25 Дек 2009, 23:55

Мислење 20 Окт 2010, 08:34

Najdobro e da probate so ishranata da smenite za pocetok ubaci mu vo ishranata kivi bukvalno kako terapija tretiraj go kivito nasabajle i navecer po edno kivi i nema da ima nikakov problem.
Mnoooogu voda
Аватар на корисникот
majamaja

Фем почетничка
 
32
Мислења: 21
Зачленет: 24 Ное 2009, 22:29

Мислење 20 Окт 2010, 10:26

kakво киви не сака ни да проба не убаво му правело во устата :D само банана јаде морковче јаболче и краставиче ама тоа све по малку исто како да не јадел....сокови пие ама вода не баш
Аватар на корисникот
Suzeto

Сино цветче
 
130
Мислења: 260
Зачленет: 25 Дек 2009, 23:55

Мислење 20 Окт 2010, 12:53

nema nemoze za negovo dobro e ke najdes nacin kako da mu dades samo kivito da e omeknato banana NIKAKO taa pravi zapek
Аватар на корисникот
majamaja

Фем почетничка
 
32
Мислења: 21
Зачленет: 24 Ное 2009, 22:29

Мислење 20 Окт 2010, 16:25

банана ретко јаде ипак е детенце неможиш да му забраниш штом бара греота е,тоа што не сака не можиш да го натераш па што сака нека биде, не па не штом рече и тоа е крај,со сила ако му дајш ке поврати
Аватар на корисникот
Suzeto

Сино цветче
 
130
Мислења: 260
Зачленет: 25 Дек 2009, 23:55

Мислење 23 Ное 2010, 08:46

Помагајте.....досадни се овие хемороиди :sweat:
Srnce22

Фем почетничка
 
00
Мислења: 13
Зачленет: 17 Ное 2010, 10:06

Мислење 23 Ное 2010, 08:59

Помош-на лекар. Нема друго чаре. Не чекај да се искомплицира работата, колку порано се почне со лечење, толку повеќе шанси да се излечиш без операција. Во меѓувреме, течна храна, супи, салати, овошје, не луто и зачинето, не чипсови и др. грицки, повеќе движење и физичка активност. И кажи си „мечка страв-мене не страв“ :) и на лекар, оти колку повеќе одложуваш, тоа се комплицира. И BTW на никој не му поминале сами од себе.
Аватар на корисникот
Li0ness

Жолто цветче
 
1719873
Мислења: 1057
Зачленет: 30 Окт 2010, 19:40

Врати се на Алтернативна медицина

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 8 гости