ТЕМА: Соларна јога - лекување со помош на сончева светлина

Мислење 10 Ное 2011, 15:38

Vi predlagam na site koi imaat bilo kakvi zdravstveni problemi a se odnesuva i za zdravite luge da pocnat so praktikuvanje na ovaa indiska tehnika. Se pocnuva so 10 sekundi direktno gledanje vo sonce prviot saat po izgrevanje ili posledniot saat na zaoganje na sonceto koga e bezbedno za gledanje. Sekoj nareden den se zgolemuva po 10 sekundi. Posle gledanjeto zadolzitelno treba da se zatvorat ocite odredeno vreme dodeka ne isceznat raznite boi koi vi se pojavuvaat. Za 3 meseci se lecat site psihicki zaboluvanja, a za 6 meseci i site fizicki zaboluvanja.
Ako imate nekoe prasanje, slobodno pisete mi.

Потсетување од модератор

Ве молиме пишувајте на кирилица. Ако не знаете како, прочитајте овде.
Последна редакција: maja39 на 10 Ное 2011, 15:50; редактирано еднаш.
maja39

Фем почетничка
 
10
Мислења: 2
Зачленет: 10 Ное 2011, 12:29

Мислење 10 Ное 2011, 15:50

И да ослепам! Не фала
Аватар на корисникот
vitomir

Жолто цветче
 
35162018
Мислења: 2095
Зачленет: 04 Ное 2011, 06:18
Локација: Скопје
Слика

Мислење 10 Ное 2011, 15:51

e kako jas ne oslepev dosega
maja39

Фем почетничка
 
10
Мислења: 2
Зачленет: 10 Ное 2011, 12:29

Мислење 20 Дек 2011, 16:20

Ова е дел од јогата, не е работата за ослепување, се е вежби, а помага, бидејки смирува, го релаксира организмот од секаков аспект, во зависност од тоа каква јога се применува.Во однос на здравје нема ништо штетно јогата, поради кое не би се применувала.
Аватар на корисникот
Gordana10

Црвено цветче
 
782311376
Мислења: 6809
Зачленет: 07 Дек 2009, 18:15
Локација: Скопје
Veni, vidi, vici - дојдов, видов, победив!

Мислење 31 Дек 2011, 18:49

vitomir напиша:И да ослепам! Не фала

ke progledas .
soncegledanje

Фем почетничка
 
12
Мислења: 3
Зачленет: 31 Дек 2011, 17:11

Мислење 31 Дек 2011, 18:55

vitomir напиша:И да ослепам! Не фала

нема да ослепис ако се придржуваш на методата HRM .
soncegledanje

Фем почетничка
 
12
Мислења: 3
Зачленет: 31 Дек 2011, 17:11

Мислење 31 Дек 2011, 19:08

Дали вака можам да излекувам на пример болка во мускулите или болка во половината :?: :?: :?:
Аватар на корисникот
pupi.girl

Жолто цветче
 
1646756
Мислења: 2915
Зачленет: 21 Јул 2011, 21:34
Локација: Monte Carlo
You can tell me everything :)

Скриен текст: покажи
Слика

Слика

Мислење 31 Дек 2011, 19:12

Ок,не бев довoлно информиран,моја грешка.
Аватар на корисникот
vitomir

Жолто цветче
 
35162018
Мислења: 2095
Зачленет: 04 Ное 2011, 06:18
Локација: Скопје
Слика

Мислење 31 Дек 2011, 19:30

pupi.girl напиша:Дали вака можам да излекувам на пример болка во мускулите или болка во половината :?: :?: :?:

Оваа техника ги лечи сите болести.
Нема никаква контраиндикација!!!
Можеш само да добиеш!
Никој не ослепел- Напротив ги лечи и сите очни болести.
Кој носи наочари, ќе престане да ги носи.


Но, побарајте го на интернет Хира Р. Манек и следете се строго до упатството!!! Никако да терате по свое!! Подолго трае техникава додека се заврши, затоа треба трпение и упорност.
Кој ќе ја започне сега, малку ќе му оди побавно зашто слабо има сонце.

Напомена - деца до 15год. и бремени жени, смеат да гледаат само до 5мин. сонце, не повеќе!!!!

Кој сака подетални информации, нека ми пиши ЛП. :)
Аватар на корисникот
girl.23

Жолто цветче
 
16511750
Мислења: 2133
Зачленет: 02 Јул 2011, 11:09
"Čovjek samo srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo."

Мислење 31 Дек 2011, 21:25

Па добро сега дури не се проба нешто не може да се каже дали е ефикасно или не е :)
Аватар на корисникот
pupi.girl

Жолто цветче
 
1646756
Мислења: 2915
Зачленет: 21 Јул 2011, 21:34
Локација: Monte Carlo
You can tell me everything :)

Скриен текст: покажи
Слика

Слика

Врати се на Алтернативна медицина

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 4 гости