ТЕМА: Jавен оглас за вработување во Македонски шуми

Мислење 20 Јун 2013, 08:12

Дали навистина огласот е продолжен до 29.06 и дајте линк каде пишува за тоа?
Аватар на корисникот
Abeja

Жолто цветче
 
45563057
Мислења: 2580
Зачленет: 24 Мар 2011, 01:01
Локација: Скопје
Слика

Мислење 20 Јун 2013, 14:18

Abeja напиша:Дали навистина огласот е продолжен до 29.06 и дајте линк каде пишува за тоа?

И јас слушнав за ова и баш преска отворив на нивната веб страна но нема никаква информација дека рокот е продолжен, односно уште си стои дека е до 22.06.

http://www.mkdsumi.com.mk/aktuelnosti.php?a=27&page=8
Аватар на корисникот
deliza

Сино цветче
 
8853
Мислења: 124
Зачленет: 15 Фев 2012, 22:02

Мислење 26 Јун 2013, 01:43

Дали е информиран некој, кога ке дадат фидбек? До кога ке биде селекцијата? Кога ќе ги објават првичните резултати?
Аватар на корисникот
SparkyAngel

Зелено цветче
 
8114314
Мислења: 822
Зачленет: 24 Сеп 2011, 02:04
Локација: Wonderland*
I feel in love
the way you fall in sleep
slowly,
than all at once... :)

Мислење 26 Јун 2013, 16:02

SparkyAngel напиша:Дали е информиран некој, кога ке дадат фидбек? До кога ке биде селекцијата? Кога ќе ги објават првичните резултати?

Да и мене ме интересира кога ќе дадат резултати. Што мислите ќе палат врски, можеби и однаперд се примени луѓево а ние си се надеваме.
Аватар на корисникот
babaDara

Сино цветче
 
19469
Мислења: 333
Зачленет: 04 Мар 2011, 02:04

Мислење 26 Јун 2013, 16:09

SparkyAngel напиша:Дали е информиран некој, кога ке дадат фидбек? До кога ке биде селекцијата? Кога ќе ги објават првичните резултати?

Да и мене ме интересира кога ќе дадат резултати. Што мислите ќе палат врски, можеби и однаперд се примени луѓево а ние си се надеваме.
Аватар на корисникот
babaDara

Сино цветче
 
19469
Мислења: 333
Зачленет: 04 Мар 2011, 02:04

Мислење 26 Јун 2013, 17:08

Неоспорно е дека дел така ке влезат. Аман више од тие врски! Да се надеваме дека бодирањето ке биде како на рекламите што одеа. Се надевам дека се ќе помине во ред. И дека и ние обичните смртници што немаме врски дека ке добиеме позитивни резултати :)
Аватар на корисникот
SparkyAngel

Зелено цветче
 
8114314
Мислења: 822
Зачленет: 24 Сеп 2011, 02:04
Локација: Wonderland*
I feel in love
the way you fall in sleep
slowly,
than all at once... :)

Мислење 28 Јун 2013, 20:33

SparkyAngel напиша:Неоспорно е дека дел така ке влезат. Аман више од тие врски! Да се надеваме дека бодирањето ке биде како на рекламите што одеа. Се надевам дека се ќе помине во ред. И дека и ние обичните смртници што немаме врски дека ке добиеме позитивни резултати :)

Тешко за нас обичните смртници, место нема :D , ќе си чекаме и ќе се надеваме, и покрај се, сметам дека и ова ќе биде ептен изманипулирано, барем нека се сожалат на тие што стварно се во многу тешка ситуација, а ги има многуууу :(
Аватар на корисникот
anggell

Зелено цветче
 
5463194
Мислења: 785
Зачленет: 02 Ное 2011, 21:46

Мислење 02 Јул 2013, 13:15

Дечко ми аплицираше и доби архивско бројче 14500 значи тој е по ред 14500 кој поднел документи, а тоа беше негде средина на јуни, а до крај којзнае колку поднеле документи. Се сомневам дека реално ќе се гледа, во општината од каде е дечко ми направиле список кои луѓе ќе бидат вработени и ги испратиле во влада тоа е од сигурни извори :devil:
Му кажаа нему в лице дека тој нема да влезе во овие :x
Аватар на корисникот
ana-banana

Жолто цветче
 
461630
Мислења: 1070
Зачленет: 27 Јан 2011, 01:17
Слика

Мислење 04 Јул 2013, 01:31

ana-banana напиша:Дечко ми аплицираше и доби архивско бројче 14500 значи тој е по ред 14500 кој поднел документи, а тоа беше негде средина на јуни, а до крај којзнае колку пhttp://forum.femina.mk/posting.php?mode=quote&f=32&p=1699539#однеле документи. Се сомневам дека реално ќе се гледа, во општината од каде е дечко ми направиле список кои луѓе ќе бидат вработени и ги испратиле во влада тоа е од сигурни извори :devil:
Му кажаа нему в лице дека тој нема да влезе во овие :x

Срамота и греота е ова, претеризам, па подобро и да не ги пуштаат тие глупи огласи, колку од овие што се пријавени трпат за леб, буквално немаат леб да јадат, и јас се пријавив ама знам дека ништо од бизнисот :D , немам ниту врски, ортоми, гајтани, а ни ладало т.е книшка. Барем еднаш нека биде како што треба во оваа ска*ана држава, нека помогнат на тие што најмногу треба, жално и бедно е ова :devil: :@
Аватар на корисникот
anggell

Зелено цветче
 
5463194
Мислења: 785
Зачленет: 02 Ное 2011, 21:46

Мислење 16 Јул 2013, 21:25

Има ли некој било каква информација во врска со изборот за македонски шуми, помина доста време а ништо не изјавуваат, до кога ќе биде изборот, што се очекува и сл.?
Аватар на корисникот
Abeja

Жолто цветче
 
45563057
Мислења: 2580
Зачленет: 24 Мар 2011, 01:01
Локација: Скопје
Слика

Врати се на Барање работа

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 5 гости