1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа во Грција

Дискусија во 'Барање работа' започната од Reny, 11 април 2011.

  1. EWA

    EWA Активен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    И јас исто така сакав да аплицирам преку оваа агенција,има некој што мозе да ми кази како оди целата процедура,кога се уплакаат парите значи пред да ти казат дека ја добиваш работата или од кога ке ја добиеш работа уплакаш(тоа е многу битно оти што ако уплатиш пари а на крајот нема да ја добиеш работата,дали парите се повратни?);и би сакала да знам дали оваа агенција нуди и други понуди освен за келенрки?
     
  2. martinmkd

    martinmkd Активен член

    Се зачлени на:
    6 април 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Како што кажав , тоа го прочитав овде http://www.reklama5.mk/Details.aspx?ad=387920, немам лично искуство со агенцијата или некој познат кој е изигран, само не ми се допаѓа давање пари однапред за нешто што не го знаеш и во туѓа земја а поебно Грција. Не верувам дека ќе ти даде фискална за 100 -те евра. Сите ние што сакаме да одиме во Грција леово на работа да пробаме сами да си помогнеме, еве на пример за почеток со постирање на линкови со објави за работа во Грција. Еве јас ќе започнам со овој:

    http://www.greeka.com/greece/greece-jobs.htm
     
  3. inn

    inn Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    29
    леле ме загриживте со ова од реклама5 зашто само оваа агенција слушнав за годинава дека нуди за во грција работа, и сакав преку неа да идам... али со ова незнам со да правам :?:
     
  4. Calypso

    Calypso Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2012
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    75
    Џебе ви се мејлови до хотели и огласи, без бугарски пасош ништо не правите. Последниве два месеци имам пратено преку 200 мејла и позитивен повратен одговор не добив. Така да баталете преку нет, само на лице место.
     
    На Mandak му/ѝ се допаѓа ова.
  5. evelyn993

    evelyn993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2011
    Пораки:
    488
    Допаѓања:
    314
    во грција имам одено две години по ред со родителите приватно на едно островче во близина на сан торини, се вика иос. планирам да одам и годинава. на почетокот се мислев дали да одам поради проблемите во атина но ми кажаа дека заинтересираноста за тој остров годинава била голема и се решив конечно :) преубаво е местото и за работа и за одмор. :)
     
  6. Taa

    Taa Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2009
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    69
    Jas bev na Ios da rabotam... i pravo da ti kazam ne sum zadovolna ...
     
  7. evelyn993

    evelyn993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2011
    Пораки:
    488
    Допаѓања:
    314
    еии што така? :) од што поточно не си задоволна?
    мене супер ми беше, годинава ќе одам пак. ми недостига островчето многу :)
     
  8. topce25

    topce25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2010
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    48
    еии што така? :) од што поточно не си задоволна?
    мене супер ми беше, годинава ќе одам пак. ми недостига островчето многу :)[/quot
    малце офф ќе отидам,цени за смештај на Иос?
    има ли преку некоја агенција или у сопствена резија?
    е да и плус дали е островцето за млади,постари или како?
     
  9. GayBoy

    GayBoy Активен член

    Се зачлени на:
    13 мај 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Барам друштво за работа во Грција

    Сакам да прошетам до Грција летово и во меѓувреме да побарам работа, но никој од другарите и другарките не сака да остане и да бара работа! Има ли некој кој сака да се дружиме и да најдеме работа за летниов период, јуни-септември? Поздрав :lol:

    ПС: Не ми се дава пари на агенцииве,некако не ми се сигурни :^)
     
  10. feminagirl25

    feminagirl25 Активен член

    Се зачлени на:
    22 март 2012
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    15
    Барам друштво за работа во Грција

    јас сакам :) ама сами две не знам како ке се снајдиме
     
    На GayBoy му/ѝ се допаѓа ова.
  11. rak4estip

    rak4estip Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2012
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    228
    Барам друштво за работа во Грција

    barem vo grcija mozte da se snajdete samo vi treba malo poznavanje od angliski imate ceni vo lidal slicni na onie kako i vo nasite prodavnici pozz
     
    На GayBoy му/ѝ се допаѓа ова.
  12. feminagirl25

    feminagirl25 Активен член

    Се зачлени на:
    22 март 2012
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    15
    а зошто баш во грција?!една моја роднина одеше во црна гора за работа за собарка и земаше по 300-400 евра плата.одеше преку агенција и не плати многу,мислам дека пеестина евра или така некако.работеше по 8 сати а останатото време си одеше на плажа :) барем ке знајш колку време ке работиш и си имаш фиксна плата.таа беше многу задоволна.а грците се гнаси.ем ке те малтретира по цел ден ем ке се прави на мутав за платата.и јас сакам да одам да работам ама ке видам :)
     
    На GaY.bOy му/ѝ се допаѓа ова.
  13. GayBoy

    GayBoy Активен член

    Се зачлени на:
    13 мај 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Преку која агенција?
     
  14. GaY.bOy

    GaY.bOy Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    3
    И мене сметајте ме! :)) И јас доаѓам :РР
     
  15. bubica13

    bubica13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    17
    И јас сакам да одам , кој е за , нека ме исконтактира, поздравче
     
    На GaY.bOy му/ѝ се допаѓа ова.
  16. candygirl

    candygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2010
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    99
    мене ми е потребн аработа за да продолжам со факултето т.е мастер студии! некој ако знае некоа агенција или сл нека ми пише во пп!! благодарам!!! :)
     
  17. LadyA

    LadyA Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2

    Ке те замолам ако може да ја пишеш агенцијата преку која била братучетка ми, затоашто јас мн сакам да oдам да работам во црна гора ама неможам да најдам или тие што ќе ги најдам ми се некако несигурни :)
     
  18. inn

    inn Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    29
    а некој да каже нешто за островиве, скијатос на пример е убаво... мислите дека мозе да се заработи ?

    а и ова кризава со им е у грција некако :^)
     
  19. Mermaid90

    Mermaid90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    1.049
    Внимавајте со агенциите,прво убаво и сигурно си проверете кај ке одите.Вчера слушнав еден муабет поврзано за работа во грција,па подобро да ви пишам да бидете претпазливи.
    Точно е дека се оди на работа во хотел и сл.но подоцна ги уценувале девојките да работат по пониска плата од договорената а на некои и да даваат сексуални услуги.
    Таа агенција е од Скопје и колку што разбрав таткото на едно девојче ги пријавил кога видел за што се работи.
    Е сега немојте да ме сватите погрешно дека ве разубедувам или слично,секој си знае за себе,едноставно слушнав и сакав да ви кажам.
    Поздрав!
     
  20. bubica13

    bubica13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    17
    И ете уште ова фалеше ...дајте луѓе , знае ли некој некоја сигурна агенција, што бил преку истата , да ни каже нешто повеќе...драга Mermaid90,дај те молам кажи ни која агенција е таа , кога веќе ја знаеш, и други девојки можеш да спасиш да куртулат од таа беља, има луѓе кои сакаат само чесно да работат таму , зошто и тие да бидат изгорени, и така форумов е анонимен,можеш добрина голема да направиш.поздравче до сите феминки....