ТЕМА: Хипертонус кај бебе

Мислење 16 Јан 2012, 09:06

Значи моето бебенце е 5 месеца и 1о дена ме интересира дали некој има искуство со хипертонус кај бебе,моето малечко ги нема сите симптоми на тоа но ја тегне главата назад секогаш кога нешто не му одговаре и мислам дека е тоа хипертонус,инаку си игра со играчки ги префрла од една во друга рака,седе по малце во мојот скут ,ме интересираат вашите искуства дали треба да си ја затерам работата зошто до сега на многу педијатри го носев ништо не ми рекоа и плус на ортопед во филип2 ,многу благодарам
Eleonorastrumica

Сино цветче
 
158263
Мислења: 392
Зачленет: 23 Фев 2010, 12:39

Мислење 16 Јан 2012, 13:10

http://www.korektivnagimnastika.com/Sav ... ub=insub15 еве најдов нешто за хипертонус мислам дека нема потреба за паника оти нели ги нема сите симптоми исто и син ми ја тегне главата наназад коа не му одговара нешто ама можеш ради мирна совест да прашаш кај педијатар сепак игра улога и предвремено родено ако е или ризична бременост ако си имала и апгар тестот што го прават веднаш одкога ќе се роди. сепак одете на педијатар нема играчка со мало бебе поздрав и се најдобро
Аватар на корисникот
Milla9479

Бело цветче
 
1815
Мислења: 63
Зачленет: 24 Сеп 2011, 22:49

Мислење 16 Јан 2012, 13:17

апгардот му беше многу слаб 4,6,10 ми рекоа дека бил со реанимација не знам што да кажам некако чепкајки по нет видов за тоа
Eleonorastrumica

Сино цветче
 
158263
Мислења: 392
Зачленет: 23 Фев 2010, 12:39

Мислење 16 Јан 2012, 13:46

Мој совет ти е да го однесеш на ортопед кај др Горан Видоевски во Ортомедика во Скопје. Јас имам мн позитивно искуство со него. Ако сакаш тел прати ми лична порака. Поздрав
Аватар на корисникот
nesa

Зелено цветче
 
10771189
Мислења: 757
Зачленет: 23 Јул 2010, 13:08
Локација: Skopje
Слика

Мислење 16 Јан 2012, 18:48

Eпа апгарот му е слаб мислам дека треба да го однесеш на лекар или др видоевски или кај др маја каличанин во систина јас кај двајцата доктори го имам однесено поради ножињата и сум позадоволна од др каличанин бидејќи има подобар пристап кон пациенти а и мислам дека е доста поискусна од него плус немора да чекаш 2 месеци за да отидеш на преглед
Аватар на корисникот
Milla9479

Бело цветче
 
1815
Мислења: 63
Зачленет: 24 Сеп 2011, 22:49

Мислење 16 Јан 2012, 20:32

Многу ви благодарам,јас го носев на ортопед тука во струмица во филип2 не знам кој лекар беше на смена ама не сум задоволна ама ич,не ни обрна ни најмалку внимание,ни рече се е добро,супер си напредува добро му се колковите и толку беше
Eleonorastrumica

Сино цветче
 
158263
Мислења: 392
Зачленет: 23 Фев 2010, 12:39

Врати се на Бебе

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: mama27, MILENA1 и 5 гости