ТЕМА: Јаболкова киселина за слабеење

Мислење 11 Фев 2011, 21:10

точно е дека слабее,но многу го уништува организмот,имам искуство и никојпат повеке не би го пробала..
Аватар на корисникот
principessaE

Фем почетничка
 
24
Мислења: 34
Зачленет: 16 Дек 2010, 12:52

Мислење 12 Фев 2011, 12:25

Јас пијам веке две недели секој ден на гладно го растворувам во чаша вода не ми смета се навикнав веке првата гтка ми е грозна потоа на екс :D
Аватар на корисникот
Mija

Бело цветче
 
178
Мислења: 85
Зачленет: 25 Ное 2009, 16:54

Мислење 24 Фев 2011, 13:30

можете да ставите и мед во водата со јаболковиот оцет така мислам е поарно јас порано пиев само јаболков оцет со вода а сега овие денови ке почнам и со медот па ке видиме дали има резултати.
Аватар на корисникот
lily-prune

Зелено цветче
 
144116
Мислења: 545
Зачленет: 09 Јан 2011, 17:30
да се биде заљубен е како да си во огромна тајна заедно со друга личност сами во целиот свет

Мислење 01 Апр 2011, 22:33

Jas pred nekolku godini drzev dieta so jabolkova kiselina (na Vitalia). Ja koristev taka sto ja piev pred obrok po 1-2 lazici kiselina gi rastvarav vo casa voda,jadev normalno,po malku crn leb,malku blago koga ke me fatea krizite,malku zelencuk i taka 3 nedeli oslabev 7kg. Nemav problemi niti so zeludnik niti so nesto drugo XD
Аватар на корисникот
Vesna25

Фем почетничка
 
714
Мислења: 38
Зачленет: 22 Мар 2011, 19:40
Слика

Мислење 01 Апр 2011, 23:59

Почнав некое време да ја пијам јаболковата киселина ама поодвратно нешто :puke: уфффф нема,ептен ми се гадеше и се откажав,така да не знам дали би имало кај мене резултати бидејќи уште 3 ден ја престанав,ама ете некои велат дека и штетна е, и не би сакала да си го уништувам организмот,нели пред се најважно е здравјето.
Аватар на корисникот
Klaudi

Бело цветче
 
3790
Мислења: 89
Зачленет: 03 Мар 2011, 18:48

Мислење 02 Апр 2011, 07:55

Klaudi напиша:Почнав некое време да ја пијам јаболковата киселина ама поодвратно нешто :puke: уфффф нема,ептен ми се гадеше и се откажав,така да не знам дали би имало кај мене резултати бидејќи уште 3 ден ја престанав,ама ете некои велат дека и штетна е, и не би сакала да си го уништувам организмот,нели пред се најважно е здравјето.

А зошто не си купеш јаболкова киселина во капсули? Исто е чиста јаболкова киселина, меѓутоа е дехидрирана и ставена во капсула. Ефектот е ист. Се пие една цпс наутро на гладно, јас терам вака еве 2 недели, метболизмот ми е забрзан, секоја ден одам во вц, (пред тоа одев на 5-6), што ми е показател дека има дејство, не е ѓабе трудот :)
Аватар на корисникот
peperutkaa

Зелено цветче
 
339333
Мислења: 827
Зачленет: 25 Ное 2009, 18:43

Мислење 02 Апр 2011, 08:12

пиев две недели со лажица мед и лажица јаболкова киселинаво во чаша млака вода ,но се откажав кога прочтав дека треба да ја одбегнувам на мојава крвна група А+
Аватар на корисникот
mama27

Фем почетничка
 
2529
Мислења: 48
Зачленет: 29 Мар 2011, 14:09

Мислење 02 Мај 2011, 09:21

И јас почнав да пијам некоја јаболкова киселина од некој диви јаболки и цеден сок од сентени.
Пишува дека помага за слабеење и го прочисрува црниот дроб и крвта од маснотии холестерол итн..
Дали е оваа истата киселина за која велите дека е штетна?Оваа се пие 20 мин пред секој оброк 3 пати на ден.
Аватар на корисникот
ruzmarinka

Фем почетничка
 
9112
Мислења: 45
Зачленет: 07 Ное 2010, 23:37

Мислење 12 Фев 2012, 15:04

Dali e vo red ,ako pijam 1-2 čaši voda so 2 lazici jabloko(obučen) ocet na den ,iako iam 16godini ?
diks8

Фем почетничка
 
00
Мислења: 1
Зачленет: 12 Фев 2012, 14:57

Мислење 12 Фев 2012, 15:33

Девојче, зошто да пиеш оцет?
Аватар на корисникот
angel92

Жолто цветче
 
15511662
Мислења: 1182
Зачленет: 10 Фев 2011, 22:55
Локација: Планета Земја ..
I love everybody. Some I love to be around, some I love to avoid, and others I would love to punch in the face with a smile.

Слика

Врати се на Диети

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: dietgirl и 3 гости