ТЕМА: (Морална) Поддршка за сите што сакаат да ослабат

Мислење 16 Јул 2010, 22:33

Jas sakam da oslabam 5-6 kg za mesec, mesec ipol....lani vlegov vo eden rezim na ishrana i se napraaviv avion, sega koga znam kako i shto, me mrzi da pochnam so ishranata pak... za vezbanje ne mi e problem... ishranata igra najgolema uloga
Peace.Love.Happiness

Бело цветче

180
Мислења: 65
Зачленет: 12 Јан 2010, 18:13

Мислење 19 Јул 2010, 03:05

ludoto19 напиша:
ELLen напиша:prasanje do devojkata sto izgubi 20 kg za dva meseci.Ne te fakjaa li krizi za blago ili neshto taka i kako se vozdrzuvase dokolku te fakjaa krizi.zato so jas imam problem,nemmozam da se kontroliram koga ke me fati esta za blago :/ pomos,idea,predlog,neshto ? :)

еехеееееееееее, не да ме фаќаааааа (на почетокот првите 3 недели повеќе, после се намалува желбата) ;( ;( ама ништо бев 10000% решена дека нема шанса ни да помирисам , и готово толку, истрајав до крај !! :)

Па дај ми мсн на ЛП да ме тешиш и да ми кажиш како ослабна :)
Iki.Olsen

Сино цветче

1068
Мислења: 434
Зачленет: 23 Фев 2010, 13:39
Се се случува со ПРИЧИНА!!

Мислење 19 Јул 2010, 09:15

Iki.Olsen напиша:
ludoto19 напиша:
ELLen напиша:prasanje do devojkata sto izgubi 20 kg za dva meseci.Ne te fakjaa li krizi za blago ili neshto taka i kako se vozdrzuvase dokolku te fakjaa krizi.zato so jas imam problem,nemmozam da se kontroliram koga ke me fati esta za blago :/ pomos,idea,predlog,neshto ? :)

еехеееееееееее, не да ме фаќаааааа (на почетокот првите 3 недели повеќе, после се намалува желбата) ;( ;( ама ништо бев 10000% решена дека нема шанса ни да помирисам , и готово толку, истрајав до крај !! :)

Па дај ми мсн на ЛП да ме тешиш и да ми кажиш како ослабна :)

за мене ова? :lol: ок пиши ми пораче со мсн ќе те адд, ке се тешиме и јас сакам да ослабам :lol:
ludoto19

Црвено цветче

114019888
Мислења: 5861
Зачленет: 01 Мар 2010, 04:05

Мислење 26 Јул 2010, 17:12

abe luge nee mnogu da oslabees 7 kg za 1 mesec duri e i malku jas za 9 dena oslabev 4 kg (no brzo gi vrativ) pa za eden mesec mozes da oslabes okolu 20 kg ako strogo se pridrzuvas ..samo ne treba da jades i brzo ke oslabees ..i navistina iako ne jadev za tie 9 dena ne custvuvav nikakov glad poveke bese zelba za jadenje strvna sum si mnogu i toa e edinstveniot problem drugo nisto..
cupidsarow

Бело цветче

923
Мислења: 92
Зачленет: 04 Јул 2010, 01:04

Мислење 27 Јул 2010, 17:06

najzdravo i najefikasno e da slabees za eden mesec 4 kilogrami zatoa sto taka mnogu mali se sansite da gi vratis kilogramite,za razlika od tie brzi dieti koi garantiraat slabeenje mn kilogrami za kratko vreme.pokraj toa sto tie ne se zdravi,isto taka nakrajot po nekoe vreme se vrakjaat kilogramite a mozno e i pokacuvanje na telesnata tezina .najpravilno e da se slabee eden kilogram za edna nedela. stvarno mnogu vreme treba da se posvetis i da cekas i sve ,no,barem rezultati ke ima :))
ELLen

Фем почетничка

412
Мислења: 14
Зачленет: 23 Јан 2010, 15:36

Мислење 28 Јул 2010, 11:28

ELLen напиша:najzdravo i najefikasno e da slabees za eden mesec 4 kilogrami zatoa sto taka mnogu mali se sansite da gi vratis kilogramite,za razlika od tie brzi dieti koi garantiraat slabeenje mn kilogrami za kratko vreme.pokraj toa sto tie ne se zdravi,isto taka nakrajot po nekoe vreme se vrakjaat kilogramite a mozno e i pokacuvanje na telesnata tezina .najpravilno e da se slabee eden kilogram za edna nedela. stvarno mnogu vreme treba da se posvetis i da cekas i sve ,no,barem rezultati ke ima :))

Tocno taka sum praktikuvala brzi dieti ke oslabnam 4 kg za nedela dena i gi vrakam za 3 dena...ama jas nemam vreme za cekanje pa zatoa ke gledam pobrzo da oslabnam(znam deka ne e zdravo) i potoa ke vnimavam da ne gi vratam kilogramite ...
cupidsarow

Бело цветче

923
Мислења: 92
Зачленет: 04 Јул 2010, 01:04

Мислење 08 Авг 2010, 02:24

:D Pa i jas mislam deka se malku 7 kg za eden mesec jas olabev 5 kg za 1-ipol nedela bez da gladuvam a sto se odnesuva do predizvikot pa so gospod napred koga ke oslabnam ke si dozvolam bogami eden dobar kvaliteten soping :devil: bidejki sega i nemam mnogu golema zelba za kupuvanje zosto nisto ne mi se dopaga kako mi stoi :tmi:
princezzza

Бело цветче

228
Мислења: 58
Зачленет: 29 Јул 2010, 23:04
Podobro Da Si Malku Glupav Otkolku Malku Pameten!!!

Мислење 08 Авг 2010, 02:28

princezzza напиша::D Pa i jas mislam deka se malku 7 kg za eden mesec jas olabev 5 kg za 1-ipol nedela bez da gladuvam a sto se odnesuva do predizvikot pa so gospod napred koga ke oslabnam ke si dozvolam bogami eden dobar kvaliteten soping :devil: bidejki sega i nemam mnogu golema zelba za kupuvanje zosto nisto ne mi se dopaga kako mi stoi :tmi:

:y: :y: :y: и јас се тешам со ова, ама од 55 кг никако да мрднам :lol: немам волја бре, ке се стаам на диета, 2-3 дена и толку ми е ... сега почнав една диета утре ми е 3 ден :lol: а ти беше на диета?? ај ако сакаш кажи како ослабе, зашто уште 9 дена одам на одмор ;(
ludoto19

Црвено цветче

114019888

Мислење 08 Авг 2010, 02:34

ludoto19 напиша:
princezzza напиша::D Pa i jas mislam deka se malku 7 kg za eden mesec jas olabev 5 kg za 1-ipol nedela bez da gladuvam a sto se odnesuva do predizvikot pa so gospod napred koga ke oslabnam ke si dozvolam bogami eden dobar kvaliteten soping :devil: bidejki sega i nemam mnogu golema zelba za kupuvanje zosto nisto ne mi se dopaga kako mi stoi :tmi:

:y: :y: :y: и јас се тешам со ова, ама од 55 кг никако да мрднам :lol: немам волја бре, ке се стаам на диета, 2-3 дена и толку ми е ... сега почнав една диета утре ми е 3 ден :lol: а ти беше на диета?? ај ако сакаш кажи како ослабе, зашто уште 9 дена одам на одмор ;(

epa vaka 1 nedela jadev samo ovosje i zelencuk i trcav 3 pati vo nedelata a sega ovaa nedela sum na 7 dnevnata dieta ja ima na sajtot i da ti kazam pravo ic ne e teska e sega ovaa nedela ne trcav ama sekoj den pesacam vezbam doma i pijam mnogu voda pozzz (izdrzi go 3 den i za mene se najteski prvite 3 dena potoa maka nemas-I ODIME NA SOPING :clap: )
princezzza

Бело цветче

228
Мислења: 58
Зачленет: 29 Јул 2010, 23:04
Podobro Da Si Malku Glupav Otkolku Malku Pameten!!!

Мислење 08 Авг 2010, 02:37

princezzza напиша:
ludoto19 напиша:

epa vaka 1 nedela jadev samo ovosje i zelencuk i trcav 3 pati vo nedelata a sega ovaa nedela sum na 7 dnevnata dieta ja ima na sajtot i da ti kazam pravo ic ne e teska e sega ovaa nedela ne trcav ama sekoj den pesacam vezbam doma i pijam mnogu voda pozzz (izdrzi go 3 den i za mene se najteski prvite 3 dena potoa maka nemas-I ODIME NA SOPING :clap: )
епа тоа е да! и јас најдов една слична како на форумов, дури и скроз иста е па на таа сум и ја 7 дневата што е! епа ајде ќе видиме ефекти уште 4 дена имам, не се вагам уште, и после на шопинг среќни и задоволни :*
ludoto19

Црвено цветче

114019888

Врати се на Диети

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 6 гости