1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слабеење со помош на нутриционист

Дискусија во 'Диети' започната од majamaja, 2 август 2010.

  1. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    Режим на исхрана - најдобар начин за регулирање на килажата

    се турдам да се исхранувам по крвна група и добро ми е отстапувам некогаш но гледам што е можно повеќе да се придржувам кон диетата а најдобар регулатор на килажа е краставицата и јогуртот. екстра ми е секогаш тоа го зимам за вечера некаде околку 6 саатот најкасно и супер ми е.
     
  2. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    Режим на исхрана - најдобар начин за регулирање на килажата


    да не си крвна група А штом ти забраниле месо и млеко?
     
  3. Gargamel

    Gargamel Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    413
    Допаѓања:
    129
    Слабеење со помош на нутриционист?!?

    Од лично искуство ви велам дека поздрав начин за симнување килажа нема... :)
    одете, нема да згрешите во никој случај!!!
     
  4. poetesa09

    poetesa09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    24
    Пол:
    Женски
    Слабеење со помош на нутриционист?!?

    Дали може некој да ми даде број или точна адреса од овој клуб?поз
     
  5. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Слабеење со помош на нутриционист?!?

    http://vitadiet.blog.com.mk/
    еве тука имаш повеќе информации ;)
     
  6. Danny.T

    Danny.T Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    15
    Слабеење со помош на нутриционист?!?

    Јас сум веќе 2 и пол години на овој режим на исхрана и сум премногу задоволна. Дури ми е навика и од се си се одвикнав. Симнав 50 килограми до сега, што за мене е голем успех. Имам 17 години и сум 1.83 висока, а имам 70 кила. Предходно имав 120 килограми што за моја возраст беше премногу.. На сите кои сакаат да живеат здрав живот и без проблеми им ја препорачувам дефинитивно. Поздрав! :)
     
    На vetre, MarchelineAmaru и milenchica им се допаѓа ова.
  7. Pla4ka

    Pla4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    160
    Слабеење со помош на нутриционист?!?

    Психијатар за слабеење-нутриционист :D
    Значи се е до нашата психа и какви информации му праќаме ние на мозокот .
    Доколку имаш цврст карактер а претходно си информиран за тоа како се комбинира храната не ти е потребен нутриционист тој едноставно те води кон процесот на спознавање на суштината на внесот на храна која ми е потребна на организмот да функционира.
    Па затоа на сите кои имаат мозност да си дозволат да консултираат нутриционист да го направат тоа но резултатите сепак зависат од нас самите,иако за мене се познато и доволно јасно од оваа област јас спасот го најдов во полесниот и нездравиот начин на слабеење а тоа се апчињата но тоа е поради мојата слабост пред се ,не го оправдувам мојот начин и затоа и покрај резултатите кои ги имав вас ви препорачувам да слабеете здраво а се разбира тоа ке ви го овозможи еден добар нутриционист :)
     
    На betidule му/ѝ се допаѓа ова.
  8. kuklicka55

    kuklicka55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    Режим на исхрана - најдобар начин за регулирање на килажата

    Zdravo , moze li da kazete kade se naoga Cece , i kolku kosta toj tretman , pozz
     
  9. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Режим на исхрана - најдобар начин за регулирање на килажата

    А дали кај таа Цеце идат луѓе што сакаат да се здебелат? Познавате ли некоја девојка што и успеала таква диета со посебен режим???
     
  10. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Режим на исхрана - најдобар начин за регулирање на килажата

    јас идев 3 месеци, платив 3000ден. и ако сакаш да се здебелиш мораш ептен да се придржуваш по режимот. Јас за 2 недели се здебелив 4 кила, после откако не се придржував толку строго си ја вратив старата колажа :|
     
  11. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Режим на исхрана - најдобар начин за регулирање на килажата

    И беше ли многу строга диетата? Требаше да се прејадуваш? Ако сакаш објасни ми малку повеќе :)
     
  12. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Режим на исхрана - најдобар начин за регулирање на килажата

    нееееее не требаше да се прејадуваш далеку од тоа. секоја недела одиш на мерење и ти дава еден список со најразноразна исхрана. за ова имам пишувано тука: dieti/proizvodi-sto-treba-da-gi-otfrlime-t3695/ во мојот прв пост се пишува што како треба да направиш.
     
  13. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Режим на исхрана - најдобар начин за регулирање на килажата

    ^ Фала :) Но незнам дали би имала толку многу време во точно определени саати да јадам по нешто, бидејки одам на работа. Во секој случај фала на информаците
     
  14. Regenbogen

    Regenbogen Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2010
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    174
    Пол:
    Женски
    Режим на исхрана - најдобар начин за регулирање на килажата

    Мене ме интересира девојки, може ли јас да добијам по порака број од таа Цеце? баш сум заинтересирана за работава. Ај плс! Тханкс! ;)
     
  15. Gkatzopulu

    Gkatzopulu Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2010
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    9
    Режим на исхрана - најдобар начин за регулирање на килажата

    PRED DA SE OMAZAM NON STOP VNIMAVAV NA TEZINATA USPEAV DA DRZAM DIETI OSLABEVAV TEZINA AKO BESE POGOLEMA OD STO JA IMAV.SE OMAZIV POCNAV DA PRIMAM HORMONSKI LEKOVI ZARADI DRUG PROBLEM.OD TOGAS NEMOZAM DASE SPRAVAM SO TEZINATA.BEV NA SPECIJALEN DOKTOR ZA DEBELINATA MI IZVRISIA ISPITUVANJE NA SE VO TELETO.MI DADOA DIETI POCETOKOT GI DRZEV SAMO 2NEDELI I POSLE PRESTANUVAV.TOLKU NE JADAM HRANA AMA NEMOZAM DA BIDAM BEZ BLAGO AKO NEJADAM COKOLADA CELA SE TRESAM.PROBAV RAZNI DIETI NEMOZAM DAGI ZADRZAM DOKRAJ.KOJA E PRICINATA STO NEMOZAM DA IZDRZAM NEZNAM.PREKU CEL DEN NE PIEV NIKAKO VODA SEGA POCNUVAM POMALKU.VELAT DA VODATA POMAGA ZA SLABENJETO GO PROCISTVUVA TELETO I PRED JADENJE DA ISPIES 1CASA VODA GO PRESECUVA APETITOT NE JADES TOLKU MNOGU.POKUSAV I SO RAZNI LEKOVI ZA SLABENJE I STO DRUGO NE PRAVEV DA OSLABAM ZA KRATKO I NA KRAJ NEMAM POZITIVNOST I DA IZDRZAM.DODEKA DRZAM DIETA SE OSEKAM DOBRO IMAM NADEZI I SONISTA DEKA KE OSLABAM AKO SE IZNERVIRAM TOGAS GOLEMO ZADOVOLSTVO ZA MENE KOGA JADAM.POZDRAV
     
  16. Regenbogen

    Regenbogen Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2010
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    174
    Пол:
    Женски
    Режим на исхрана - најдобар начин за регулирање на килажата

    Дојдов до бројод Цеце и веќе 2 недели сум на режимот и супер ми е. Не сум гладна а се чувствувам и полетно..фино..е сега не сум ослабена многу (2кг) ама оптимално е еден кг за една недела. Дури мислам дека ке стагнирам извесен период на почетоков ама се решив вака да се хранам постојано, зошто скоро се јадам ама барем е правилно.
     
  17. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.166
    Допаѓања:
    234.955
    Режим на исхрана - најдобар начин за регулирање на килажата

    Која крвна група си и отприлика што ти даде да јадеш?
     
  18. love23

    love23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    913
    Режим на исхрана - најдобар начин за регулирање на килажата

    Според тоа што си го напишала за режимот на исхрана е вистина ама познавам многу пријателки кои го посетувале тој клуб имале видни резултати, но откако престанале да одат во диет-клубот повторно се вратиле на старата килажа. За мене постојат милион диети, но најдобрата е да намалиш со јадењето. И навистина неанам зошто не сакаш да го кажеш режимот на исхрана на едната феминака што те праша. Мислам дека сите на овој сајт се поради тоа да размениме искуства да дадеме совети или да решиме некој проблем а не реклама да си правиме. И на темава дтавете клуч.
     
  19. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Режим на исхрана - најдобар начин за регулирање на килажата

    Мој најискрено совет е доколку веќе почнете со диетата од кај Цеце, секогаш да го оддржувате тоа темпо на исхрана.
    Тоа вклучува доручек од еден вид овошје, дневно по еден јогурт со АБ култура, сокови исклучиво природни, откако ќе јадеш зеленчук да не продолжуваш со овошје, два часа по јадење да не пиеш вода, да вечераш исто што си ручала, да користиш само маслиново масло за готвење, пржената храна да се јаде еднаш месечно и нели, да не се мешаат протеини со јаглени хидрати. :)
    Звучи тешко, но воопшто не е. Секако, некогаш може да се направи исклучок, но да не се внесува премногу. :)
    И не одете многу долго во Диет клубот, не дека ви наметнувам мислење, ама мислам дека е залудно. Кога веќе си одел три месеца, ја знаеш шемата што, како треба да се јаде. :D
    Ова ви го кажувам од лично искуство. Во трето одделение одев и ослабнав десетина кила, тогаш бев таман. Арно ама, откако престанав, си продолжив како порано, а организмот ми беше навикнат поспоро да ја вари храната бидејќи јадев малку и се случи тој јо-јо дабл ефект. Така да, кога си почнал со Дајмонд начин на исхрана, најдобро е континуирано да се продолжи. :)


    А регулирање на килограмите може да се достигне и со редовно броење на внесените калории, но станува опсесија, верувајте. :sweat:
     
    На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. odbojkarka

    odbojkarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    82
    Пол:
    Женски
    Едноставен начин како да ја симнеш сегашната тежина

    И јас порано имав големи проблеми со тежината се додека не го сменив режимот на исхрана. Но никако не држев диети. Бев кај еден човек кој ми даде совети сто да правам и ми кажа во денот 40% од храната да биде готвена , а 60 % сирова. Првиот месец ми беше многу тешко да го правам тоа, но имасе видливи резултати од сега го применувам тој режим на исхрана со тоа што пијам природни сокови, секако од соковник.Човекот кај што одев ми даде листа за исхрана, исто ми кажа многу други работи кој јас ги применувам.Порано тежев 70 килограми а имав само 14 години, сега откога го користам овој метод на исхрана јас имам 53 килограми, а имам 15 ипол години. Секако јас не се откажав и од чипсовите , грицките ги јадев но исто пиев и сокови и јадев сирова храна. Ова го кажувам затоа што знам каква е оваа денешница се повеке населението се здебелува и сакам да ви помогнам и вие да ослабете како мене и да се чувствувате појаки, повесели, срекни , насмеани . Доколку сакате повеке информации јас сум тука за вас
     
    На Emmie, sonuvacka и marrs им се допаѓа ова.