ТЕМА: Новогодишни елки!

Мислење 24 Дек 2011, 23:56

Каде има убави елки? Ми треба нова, а немам многу време за барање, еве ја новата година, само што не дошла :)
Аватар на корисникот
Ariel

Жолто цветче
 
55152531
Мислења: 3156
Зачленет: 07 Дек 2009, 00:23
Локација: Малку појужно од таму каде што би сакала да бидам!
Ако не можам да променам дел од себе, како ќе го променам светот?

Мислење 25 Дек 2011, 00:21

Ariel напиша:Каде има убави елки? Ми треба нова, а немам многу време за барање, еве ја новата година, само што не дошла :)

Ариел уште не си ја накитила елката :D
Јас мојата - нашата денес си ја накитив :) моиве деца биле големи, машка работа :D па си седнав јас малата, си ја наредив од убава поубава .Па сега може да си дојде новата година :D
Аватар на корисникот
ozbilnazena

Жолто цветче
 
41802483
Мислења: 1118
Зачленет: 06 Фев 2010, 21:42
Локација: Ваму- таму повеќе онаму
Dobro je kad u životu za nešto se boriš, rukama stvoriš. Dobro je kad u životu nekoga voliš, i neko te voli...

Мислење 25 Дек 2011, 00:46

Ariel напиша:Каде има убави елки? Ми треба нова, а немам многу време за барање, еве ја новата година, само што не дошла :)

Ариел, ако си во можност, посети го Вучко утре(позади универзална), има голем избор на елки со различна цена, големина, боја, сигурна сум дека ќе ја најдеш својата. ;) :)
Аватар на корисникот
Rubiii

Жолто цветче
 
12961290
Мислења: 1373
Зачленет: 17 Фев 2011, 17:39
Локација: Малдиви

Мислење 25 Дек 2011, 00:54

Ariel напиша:Каде има убави елки? Ми треба нова, а немам многу време за барање, еве ја новата година, само што не дошла :)

Јас ја купив пред две недели од Вучко, види таму имаат избор на убави елки. Еве од сликите што ги поставив тука да ја видиш.

A-j-a напиша:Еве ја и мојата елка накитена.

Picture1.jpg
Picture2.jpg

Не знам зошто не се гледаат сликите. Оди на предходната страна, последниот коментар ќе ја видиш.
Аватар на корисникот
A-j-a

Жолто цветче
 
13571702
Мислења: 1605
Зачленет: 12 Апр 2011, 15:35
Локација: некаде по светот

Мислење 26 Дек 2011, 00:53

Јас ја накитив елката, со сите пропратни церемонии, ете така ради реда, само нешто слаба е :D не е крупна :D каква,таква, па сеа... :wasntme: битно поставена, средена, малку се митареше, ама немат врска, расчистив со метла :D средив 8)
Аватар на корисникот
Gordana10

Црвено цветче
 
784111386
Мислења: 6813
Зачленет: 07 Дек 2009, 18:15
Локација: Скопје
Veni, vidi, vici - дојдов, видов, победив!

Мислење 19 Јан 2012, 14:56

Ја откитив елката вчера , ке ми недостига , ама ке се видиме другата зима ако преживее до тогаш :^) :D
Аватар на корисникот
HeelsLover

Зелено цветче
 
626342
Мислења: 563
Зачленет: 26 Ное 2011, 19:40
Локација: In The Diamond's World
Слика
СликаСлика

Мислење 20 Мар 2012, 09:42

Слика
Слика
Аватар на корисникот
figgiMK

Црвено цветче
 
22242501
Мислења: 6953
Зачленет: 23 Дек 2010, 15:38
СликаСлика

Мислење 31 Мај 2012, 13:52

Елки од салфети ---http://stranamasterov.ru/node/303301?tid=451

И организатор за листови ***http://stranamasterov.ru/node/299892?tid=451

http://stranamasterov.ru/node/299616?tid=451


од зелен хамерhttp://stranamasterov.ru/node/299579?tid=451

хамер и конци за ЕЛКА http://stranamasterov.ru/node/294447?tid=451
Аватар на корисникот
figgiMK

Црвено цветче
 
22242501
Мислења: 6953
Зачленет: 23 Дек 2010, 15:38
СликаСлика

Мислење 05 Јун 2012, 15:01

од салфетки и картон 000 http://stranamasterov.ru/node/294005?tid=451
украси 000 http://stranamasterov.ru/node/292010?tid=451
елка од шишарки http://stranamasterov.ru/node/291556?tid=451
од украсни ленти --- http://stranamasterov.ru/node/290486?tid=451
Аватар на корисникот
figgiMK

Црвено цветче
 
22242501
Мислења: 6953
Зачленет: 23 Дек 2010, 15:38
СликаСлика

Мислење 05 Јун 2012, 15:09

Слика
Слика
Аватар на корисникот
bluegirl7

Зелено цветче
 
9132107
Мислења: 754
Зачленет: 25 Мај 2011, 11:45
Локација: Pietra Ligure
Слика

Врати се на Дом

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: madona555 и 12 гости