ТЕМА: Хороскопскиот знак и сексот

Мислење 19 Ное 2009, 16:35

Честопати сум слушала дека за добар секс многу е важен и хороскопскиот знак или комбинацијата од знаци меѓу партнерите.
Мислите ли дека има некаква врска помеѓу хороскопскиот знак и сексот? Дали припадниците на некој од знаците се подобри од другите или не? Какво е вашето мислење?
Аватар на корисникот
Dijana

Фем почетничка
 
330
Мислења: 30
Зачленет: 05 Ное 2009, 05:16
Life on the planet is born of woman.

Мислење 27 Ное 2009, 12:09

Има врска! Особено кога се работи за нескладни знаци. Една смирена и практична Девица не може да се носи со не секогаш скротливиот маж Овен, и обратно, маж Девица би бил преоптоварен со желбите на динамичната жена - Овен.
(случајно ја поставувам комбинацијата)

Огнените знаци се пожестоки во кревет, воздушните претежно се посветуваат на игрите отколку на самото сетилно искуство. Земјените знаат точно што сакаат, но делуваат пасивно и круто во очите на нескладниот партнер. Водените се хиперсетилни и сакаат повеќе сензуалност отколку динамика :)


Има врска комбинацијата но не е пресудна. Зависи од подзнакот, од интелектуалниот спој...
;)
Аватар на корисникот
Shelea

Жолто цветче
 
109391941
Мислења: 2780
Зачленет: 27 Ное 2009, 10:49
Scribo i canto!

Мислење 28 Ное 2009, 01:33

a so mislite strelec i jarec kako si odgovaraat ?
strawberry18

Сино цветче
 
130
Мислења: 107
Зачленет: 21 Ное 2009, 17:43

Мислење 02 Дек 2009, 01:32

Jas rak ,mazot lav...
Trba toj da dominira,spored pravilata na horoskopot...VEZE NEMA!
Jas sum podznak jarec,a toj strelec.....
Super ni odi,FALA BOGU!
Аватар на корисникот
babyketi

Жолто цветче
 
49539
Мислења: 1303
Зачленет: 29 Ное 2009, 03:35

Мислење 03 Дек 2009, 18:44

Jas sum ribi,a maz mi e skorpija,definitivno fatalna kombinacija :)
kleopatra11

Бело цветче
 
813
Мислења: 52
Зачленет: 03 Дек 2009, 17:56

Мислење 07 Дек 2009, 00:34

kleopatra11 напиша:Jas sum ribi,a maz mi e skorpija,definitivno fatalna kombinacija :)

:lol: дефинитивно.
И јас мислам дека добриот секс е поврзан со хорскопскиот знак и сум слушнала дека шкорпиите се најстрасни :D
Аватар на корисникот
Magnolija

Жолто цветче
 
39693578
Мислења: 1371
Зачленет: 01 Дек 2009, 13:30
Локација: where the wild roses grow...

Мислење 17 Дек 2009, 01:41

povrzan e i toa mnogu eve jas sum skorpija i mnogu e tocno toa za skorpiite
Аватар на корисникот
skorpija1992

Бело цветче
 
178
Мислења: 65
Зачленет: 10 Дек 2009, 00:58
Zenata e raj za ocite, svetlina za dusata i cistiliste za dzebot.

Мислење 17 Дек 2009, 02:04

kleopatra11 напиша:Jas sum ribi,a maz mi e skorpija,definitivno fatalna kombinacija :)

Bogami ova e mnogu tocno.Jas sum ribi podznak skorpija a decko mi e skorpija podznak ribi.Kombinacija 10+ sto mislite a???
Аватар на корисникот
AnnaSSnape21

Фем почетничка
 
436
Мислења: 13
Зачленет: 15 Дек 2009, 00:38

Мислење 19 Дек 2009, 13:19

AnnaSSnape21 напиша:
kleopatra11 напиша:Jas sum ribi,a maz mi e skorpija,definitivno fatalna kombinacija :)

Bogami ova e mnogu tocno.Jas sum ribi podznak skorpija a decko mi e skorpija podznak ribi.Kombinacija 10+ sto mislite a???

e definitivno ste najdobra kombinacija od cel zodijak :)
kleopatra11

Бело цветче
 
813
Мислења: 52
Зачленет: 03 Дек 2009, 17:56

Мислење 19 Дек 2009, 16:57

A jaрец (јас) и бик (тој)? Што мислите за таа комбинација? :) Ме интересират баш :oops:
Аватар на корисникот
Bright

Жолто цветче
 
53163513
Мислења: 2540
Зачленет: 25 Ное 2009, 14:20
Локација: Чуден свет.
~ I let love in ~

Врати се на „Другата“ наука

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 11 гости