ТЕМА: Декорација на масата и храната

Мислење 23 Јан 2010, 13:22

Како сакате да биде сервирана вашата вечера ?
Јас обожавам убаво средена маса со убави тањири ,чаршавче салфетки значи ситни детали ми се битни а најмногу ме воодушевува кога храната е убаво декорирана ,па затоа доколку имате некои слики или идеи како да се направи декорација слободно пишете зошто впрочем храната прво се јаде со очите нели.?
Аватар на корисникот
Pla4ka

Сино цветче
 
6910
Мислења: 228
Зачленет: 26 Дек 2009, 17:45

Мислење 16 Фев 2010, 19:20

Да беше машки форум немаше да ме изненади ама ова никој од женскиов род да нема инспирација да направи нешто катастрофа се разочарав.
Аватар на корисникот
Pla4ka

Сино цветче
 
6910
Мислења: 228
Зачленет: 26 Дек 2009, 17:45

Мислење 16 Фев 2010, 19:22

Слика


Ова би било интересно да се види :lol: :lol: :lol:
Annath

Црвено цветче
 
549510414
Мислења: 5334
Зачленет: 09 Јан 2010, 16:01

Мислење 16 Фев 2010, 19:24

Шегата настрана... еве еден пример за декорација на масата, каков што ми се допаѓа...

Слика
Annath

Црвено цветче
 
549510414
Мислења: 5334
Зачленет: 09 Јан 2010, 16:01

Мислење 17 Фев 2010, 23:56

Браво јас неможам да прикачам слики ми се допаѓа ова вторава е пформална а првата е баш слатка ке пробам и јас да ставам нешто може и дома да сликате сто сте направиле баш би било супер .
Таман се откажав од темата ме врати во живот :up: :clap:
Аватар на корисникот
Pla4ka

Сино цветче
 
6910
Мислења: 228
Зачленет: 26 Дек 2009, 17:45

Мислење 18 Фев 2010, 10:35

Еве нешто за Велигден, ако немате идеи ;)

Слика
Annath

Црвено цветче
 
549510414
Мислења: 5334
Зачленет: 09 Јан 2010, 16:01

Мислење 18 Фев 2010, 10:37

Нешто поформално, ама ептен ми се свиѓа :D

Слика
Annath

Црвено цветче
 
549510414
Мислења: 5334
Зачленет: 09 Јан 2010, 16:01

Мислење 18 Фев 2010, 10:45

Еве и декорација на храна....

Слика

Слика

Слика

Слика
Annath

Црвено цветче
 
549510414
Мислења: 5334
Зачленет: 09 Јан 2010, 16:01

Мислење 24 Сеп 2010, 16:42

:lol: Од секогаш уживам освен што ке биди зготвено да биде и убаво и интересно декорирано :)
Прикачени фајлови
Food_Carving1.jpg
Food_Carving1.jpg (42.1 KiB) Разгледано 19590 пати
Picture044.jpg
neu2oj10.jpg
neu2oj10.jpg (24.49 KiB) Разгледано 19590 пати
neu1yo10.jpg
за мали мешиња и тие шо се мислат мали..ко мене на пример
neu1yo10.jpg (21.65 KiB) Разгледано 19590 пати
84207410.jpg
84207410.jpg (26.74 KiB) Разгледано 19590 пати
Аватар на корисникот
macence85

Жолто цветче
 
754754
Мислења: 1217
Зачленет: 30 Авг 2010, 14:35
Слика Насмевни се, утре ќе те нема Слика

Мислење 24 Сеп 2010, 16:59

Слика Слика
Слика
Слика
Слика
Слика

Мноогу ми е вкусна храната кога е убава на око!
Аватар на корисникот
Nina24

Зелено цветче
 
301188
Мислења: 667
Зачленет: 25 Дек 2009, 16:32
Локација: Скопје

Врати се на Храна и пијалоци

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: orchid28 и 12 гости