ТЕМА: Почетни симптоми за бременост во втората недела

Мислење 11 Јан 2010, 17:53

DALI MOZE DA SE POCUVSTVUVAAT NEKOI SIMPOTMI NA BREMENOST ILI PAK DA SE DOZNAE DALI SI BREMEN POSLE TRI NEDELI OD RIZICNIOT SEKSUALEN ODNOS
delvi

Сино цветче

38113
Мислења: 207
Зачленет: 24 Дек 2009, 18:55

Мислење 11 Јан 2010, 17:55

ako imas nekoi somnezi napraj si eden test za bremenost i ke bides sigurna. Okolu 120den e vo apteka
RainBow

Виолетово цветче

125521580
Мислења: 12513
Зачленет: 03 Дек 2009, 15:27
Локација: On my feet...
“The mind is its own place, and in itself can make a heaven of hell, a hell of heaven..”
― John Milton

Слика

Мислење 11 Јан 2010, 18:11

Вака дечки,после 34 недели од ризичниот сексуален однос,не знам што се случува.Ми доцни и тоа многу,стомакот ми се дуе и ништо друго.Не знам што се случува и не знам што да правам.Дали можеби сум бремена?!Ве молам кажете ми не,зошто во спротивно не знам како да им кажам на моите,ќе ме убијаааааааат!!! :cry: :cry: :cry:

Оди во аптека купи си тест за бременост,после три недели успешно тестира речиси без грешка,не прашуј за симптоми.Оди на гинеколог,имаш м*да за незаштитени односи,немаш м*да да одиш да провериш па ќе прашуваш по форуми!На крај краева имаш гугл,гуглај ќе прочиташ стручен совет можеби.
Друго,имаш веќе две теми за бременост,прашај таму,а не тема да отвараш!Не знам која е таа навика бре,на секое тема за совет,па уште на латиница,па уште со фонт 50ка да можевте,со капс лок!За секоја недела од бременоста по една тема,санкир за секоја има различни симптоми да му се невиди.

Тебе не ти е смешно,ти гори под задникот,мене ми е смешно,тебе ти е гајле што ќе речат другите,сакаш само да ми ти е мирна душичката,ама мука ми е веќе кога ќе отворам форум брдо повици за помош ко да е крај на светот.
Ако си бремена,да ти е живо и здраво,најубаво и машко по можност,благодет,ништо лошо!
Ајт така,ако ми е лутиш ми е гајле да ти кажам право!
Lilit

Црвено цветче

224162826
Мислења: 5614
Зачленет: 25 Ное 2009, 22:51
Локација: Зрно грашок

Мислење 11 Јан 2010, 20:09

Темата е заклучена, затоа што веќе постои таква.
Ве молиме вашите мислења на тема симптоми на бременост пишувајте ги овде:
bremenost/simptomi-na-bremenost-t62/
Dijana

Фем почетничка

330
Мислења: 30
Зачленет: 05 Ное 2009, 05:16
Life on the planet is born of woman.

Врати се на Канта

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 2 гости