1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фризерско студио

Дискусија во 'Коса' започната од natali25, 30 ноември 2009.

  1. pink13

    pink13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2014
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    109
    Пол:
    Женски
    Препорачајте ми добар фризерски салон во Прилеп.
     
  2. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.671
    Пол:
    Женски
    Кај него богами уште од сега се фаќа ред за Нова година :lol:. Ми беше на мисла дали да одам кај него, ама џабе кога не можам да добијам термин во скоро време, а баш ми се прави промена и нестрплива сум. :sweat:
     
    На senza.parole му/ѝ се допаѓа ова.
  3. babyboy123

    babyboy123 Активен член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2012
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    17
    Луѓе, препорчајте ми фризрско студио, сакам да вадам прамени и кажте ми колку тоа би ме чинело, имам долга коса
     
  4. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Препорачајте ми добро фризерски студио во Кичево?
    Фризерката каде што се шишав долго време престана да работи па сакам да се шишам ама незнам каде :\
    Ако несакате да пишете тука,слободно може ЛП :)
     
  5. BeautyAndTheBeast

    BeautyAndTheBeast Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    162

    Арменд е одличен,ама и ќе те изгори по џепчето да знаеш.
     
  6. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.197
    Допаѓања:
    2.522
    Колку е шишање кај него? Не мислам на некоја голема промена,само врвовите да ги скратам
     
  7. Dualism

    Dualism Нов член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Драги Феминки.

    Ајде давајте предлози каде јас да ја средам мојата коса. Веќе втора година ја пуштам својата природна коса,т.е.боја. Имам уште некои 7-8 цм што се останати посветли,од фарбањето но, сега сакам да да семнам нешто :lol: Сум се фарбала од 14 години и буквално сите бои ги имам сменето, сега природната боја на косата ми е костенлива, меѓутоа сакам малку да ја осветлам со прамени во две или три нијанси. Ми треба некое студио каде ќе ме средат, да работат со квалитетни производи но, да не се прескапи. Ми треба некој салон со поприфатливи цени. Ако знаете, кажувајте, ќе ви бидам премногу благодарна :P :$
     
  8. Platoniclover15

    Platoniclover15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2014
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    58
    девојки глеам дека го фалите Студио С. Па сакав да ве прашам, колку зема за шишање?
     
  9. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.902
    Допаѓања:
    103.033
    Пол:
    Женски
    Јас сум презадоволна од фризерката што работи во фризерско студио Цеца во Кочани :) косата преуаво ми ја направи и исфарба за само 300 ден :o
     
  10. mari4e.19oo

    mari4e.19oo Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2014
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    10
    дали некој се има шишано во студио фиторе и како е задоволен и цената која е? фала
     
  11. kikav

    kikav Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    2.711
    Допаѓања:
    2.034

    La linea zad postata pprekrasno raboti covekot -Goce a i ne eskap :P
     
  12. fanika

    fanika Нов член

    Се зачлени на:
    16 август 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    devojki mi treba pomos, sakam da ja osvetlam kosata pa mi treba nekoj navistina dobar frizer po moznost da raboti vo sabota :) ako ima nekoja napraveno ombre ili nijansiranje vo skopjevo i e zadovolna neka mi preproaca
     
  13. Mei3

    Mei3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2014
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    4
    Moze nekoj da mi preporaca frizer sto raboti vo nedela, vo reon na novo lisice, aerodrom.....za frizura?
     
  14. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    Сакам плетенка да си направам. Некој во аеродром дали знае некоја фризерка што знае??
     
  15. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    За во Скопје можам да го препорачам фризерското студио што се наоѓа спроти соборон храм, зборам за спротивна страна од страната на Партизанска, позади зградите во пролазот, не се сеќавам како се викаше, за фенирање и пеглање се закон и не се скапи.
    А за во Кавадарци би ја препорачала Жака или фризерскиот салон и се вика „ЃОАНА“ за шишање е измислена а за фризури па збор да нема има да ја носите три дена и да не ви мрдне ни влакно. Е сеа некогаш знае малку повеќе да истапира ама ќе си кажете дека не сакате тапирање. ;) :D
     
  16. xxx-ba

    xxx-ba Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    301
    ^Мислам дека зборуваш за фризерско студо "Маја".
    Супер се.
     
  17. cocopuff

    cocopuff Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    487
    Морам да исплукам едно фризерско студио од Битола. Викендов бев таму на свадба и си закажав во Capelli Arte на широк сокак. Арно ама тие таму благе везе немаат. Локните не ми издржија ни еден саат, а фризурата скроз ми ја утнаа. Бевме вкупно 4 девојки и сите сме незадоволни. Јас во животот не сум била поизнервирана ко тогаш. Ми идеше таа девојката да ја акнам од земја. И викам ова не е тоа што ти го побарав и ми крева рамења, декем косата ми била многу мека не се тапирала, како па да не. |(
     
  18. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.695
    Допаѓања:
    1.990
    Видов дека ве има многу битолчанки тука, па ќе ве замолам да ми препорачате некој добар фризер што знае убаво да фарба.. Сакам да ја осветлам косата накај пепеласто плаво, а таква нијанса е тешко да ја долови секој.. Некој искуство? Навистина ќе и бидам од срце благодарна :*
     
  19. slimsblue

    slimsblue Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2014
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    76
    Дечки кажете ми добар женски фризер ама профи за кратки фризури,да ми ја направи како што ке му покажам слика во Скопје :)
     
  20. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Некој да каже искуство со „Ројал Бјути„ кај Апче се наоѓа, гледам имаат интересна понуда на Групер...