1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фризерско студио

Дискусија во 'Коса' започната од natali25, 30 ноември 2009.

  1. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.955
    Допаѓања:
    198.652
    Пол:
    Женски
    Ако зборуваме за Младен во Охрид, еве јас ќе ви кажам - искрено, човекот врска нема од шишање, потстрижување, обликување фризури. Ама за бојадисување на коса е цар - толку добро ги погодува нијансите, чудо едно. Има око за тие работи. А колку зема, не знам точно да ви кажам.
    Инаку, во Охрид има стварно добри фризери, еве јас на пример одам кај Нена, во зградите зад ОУ Христо Узунов, ама мислам дека сега е на породилно отсуство. Исто така, одлични се девојките во Селектив, на раскрсницата кај чинарот во Влашка Маала. Има и други добри фризери, кои навистина за малку пари можат супер да те средат. А за Скопје, ич не сум задоволна од никој кај кој сум била - а сум била и кај Бубе, и кај Мио, и кај Горан - цените им се превисоки за услугата, а не сум задоволна на крајот. Или можеби јас сум пребирлива? :^) :D
     
  2. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Во право си hipica, ама толку многу сум разочарана од другиве фризерки, секогаш ко канаринец ме правеле во косава -шарена така што решив и да фрлам некоја пара повеќе на некој “поквалитетен“ фризер, само се надевам дека нема да е за џабе :?:

    @annath баш тоа ми требаше-бојадисување на коса. Сакам да седнам таму и да му речам: прави што сакаш само да е убаво :D без да му ја мислам многу зашто косава ми е малку шаренка и сакам некој да ме среди. Се надевам нема да погрешам
     
  3. LadyStyle

    LadyStyle Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    121
    Добро работи?
    Ја планирав таму да пробам зошто никој не ми ја погодил фризурата :)
     
  4. zasekogas

    zasekogas Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    jas se sisam kaj bobi miror prezadovolna sum toa e kaj univerzalna veke 5 godini kaj nego sum i nema utka
     
  5. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.955
    Допаѓања:
    198.652
    Пол:
    Женски

    Јас не сум задоволна од него... бев два пати и исто толку пати ми ја утна фризурата... не ми крати колку што сакам јас, туку колку што сака тој и како што му одговара :@
     
    На rajna-vojvoda му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Дафе-Во ново лисиче одма до градинката, се шишам кај неа едно 5-6 години и секогаш ми прави нешто ново на косата и се и дозволувам,едноставно не се сомневам во неа,никогаш влакно не ми штрчело од неа :rofl:
     
    На CrazyOne му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Прашање до Охриѓанките на форумов - некој добар фризер во Охрид да препорачате и ај ве молам прецизирајте ја цената, што значи тоа 2 - 3 пати поскап од овој, оној точно? :) на пр за фенирање само или само за шишање колку зимаат? фала многу!
    Инаку за во Скопје ви го препорачувам фризерско студио Скопје - карши МекДоналдс во Аеродром, одлични се а за пристојни цени. Не би ги менувала за ништо! И што е најбитно типот се разбира ептен, и нема да ви направи нешто само затоа што е модерно или ин а на пример не и одговара на вашата коса. Мене многу ми одговара и никогаш не ми утнал ни фризура ни боја, а и доста ги почитува вашите желби - што значи, како сакате - така ќе ве среди.
     
  8. LadyStyle

    LadyStyle Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    121
    Истотака ви препорачувам за во Скопје во Беверли Хилс најдолниот спрат,веднаш до тоа за електрични апарати од лево
     
  9. feminna09

    feminna09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    14
    А има ли од велешанкиве на форумов да ми препорачаат мене некоја фризерка :) ?
     
  10. sugar.nn

    sugar.nn Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    15
    Во скопје ниеден фризер не ми се погодил :?:
    Али во белград си идам кај еден ептен е добар кога ке те исфенира, право виткано не се мрда косата, за фарбање немам коментар, тетка ми имаше 3-4 различни нијанси праменчиња и и вика јас со тие бои не праам(незнам некои со кои она ги напраила прамените). и со негови кога и ги напраи нема утка прекрасни и искочија. Јас и за матурата закажав во последен момент и косата стварно ми ја напраи прекрасна. И прамени ми прави секогаш он и ме шиша и фенира и стварно сум презадоволна... Малце е скапичко али кога ке се погледнам во огледало ич не ги жалам тие шеесетина евра :$ :lol:
    А во скопје стваарно немам кај ниеден асален фризер отидено, еднаш јас и викам на една врвовите таа 10цм ми скрати и поише од коса до пола грб до рамена ми ја напраи :^)
     
  11. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    И јас планирам да си закажам кај Дафе за неделава иако до сеа не сум била никојпат кај неа. Пријателка е на мој близок другар и од сите вака имам слушнато само пофални зборови за нејзиното фризирање.
     
  12. trendy

    trendy Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2010
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    172
    моментално сом во Диор ама разгледувам и други фрисерски студиа ако нема подобро од Диор си останувам во Диор
     
  13. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.106
    Допаѓања:
    88.094
    Пол:
    Женски
    Јас се шишам во фризерко студио Марија,во Ново Лисиче е. Предобри се, иако јас сакам само газдарицата да ме шиша, најдобра е или навикната сум на неа.
     
  14. hunny20

    hunny20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2010
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    82
    Дали некој знае добар фризер, стрикно за шатирање, многу ми е страв да не ме утнат и после да плачам, а сакам да направам промена. Еве слика од прилика каква е мојата коса
     

    Прикачени фајлови:

    • Image0357.jpg
      Image0357.jpg
      Големина на фајлот:
      170,7 KB
      Прегледи:
      684
    • deion4.jpg
      deion4.jpg
      Големина на фајлот:
      171,4 KB
      Прегледи:
      686
  15. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.893
    девојки верувајте во Mакедонија се најдобрите фризерки,овде воопшто не чинат,не знаат да шишаат,врска си немаа,ем скапи,ем нема да те направат како што сакаш :devil: додека бев бремена косава ми беше за никаде,и отидов на фризер така ми се виде убаво од надвор,и им велам сакам третман-ампула,тие врска немаа што е тоа,и ми ставија маска за коса :fubar: ме масираа и толку,ми зедоа 150 долари,и кога дојдов дома,ја измив и пак беше косата за никаде,и плус сега бев на друго место и барав да ме фарбаат црна,и ми велат секако можеме ама црна не :swear: и не одам уште еднаш,си купив фарба и сама ке се фарбам :^) едвај чекам таму да дојдам,да си ја посетам мојата фризерка :P
     
  16. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    за мојата така плана и малку ама малку оштетенка косичка се грижи фризерско студио диа. девојчињата се топ а секогаш си излагам презадоволна. ме погодиле и во боја и во форма и фризури за на свадби. сега за сега сум таму и на нив им препуштам се. за понатаму ќе видиме ;)
     
  17. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Веќе 6 год. одам во фризерско студио Феш во тафталиџе, дечкото се вика Иво и супер работи нема утки. Шишање како сакаш секогаш ме погодил, кратко, степен, шишки,фризури (свадбарски)...екстра,плус има многу трпение, челични нерви, секогаш е супер расположен, и цените се нормални.
     
  18. SweetCandy

    SweetCandy Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    20
    Фризерско студио Excite...Има едно во Драчево,и едно во зградите спроти Димитар Влахов...Јоцо шиша феноменално :) Секогаш сум воодушевена од него и од целиот тим воопшто :rock:
     
  19. IVITA-VE

    IVITA-VE Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    MOZE LI NEKOJ DA MI KAZE KADE IMA VO SK DETSKI FRIZER VI BLAGODARAM ODNAPRED.

    [mod-kirilica:wg9jx7fe][/mod-kirilica:wg9jx7fe]
     
  20. AIT

    AIT Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    979
    Допаѓања:
    1.750
    Пол:
    Женски
    Во Зебра-Тинекс :)