ТЕМА: Идеална руса фарба

Мислење 18 Јан 2010, 12:05

KATE 21nemoj da si ja potemnuvas bojata ..ke zgresis!
Stom si ja dobila posakuvana boja teraj so nea...
Od iskustvo znam deka sekogas koga sum ja zatemnila,pak sum se vracala na staro.
Sedga ,fala Bogu i farbite ne se skapi ,a i pallete e evtina farba ,nekoi si 130-140 den,pa sekako deka sekoj ima od nas tolku pari ,mesecno da oddeli za farba.
Pozdrav.
Аватар на корисникот
babyketi

Жолто цветче
 
49539
Мислења: 1303
Зачленет: 29 Ное 2009, 03:35

Мислење 18 Јан 2010, 12:48

Хехе,Babyketi,и јас така мислам,ме фаќа криза да ја менам само кога нешто не ми се погаѓа,ми е мрсна или не сум се фарбала 2 дена повеќе од обично :lol:
Ама се на се и јас си се бендисувам вака најмногу тоа беа 6 макотропни години за да добијам ваква нијанса :lol:
и нема шанси ;)
А и мојата природна боја ми е светло лешник.И мајка ми цел живот се фарба и и таа вели така,сите бои ги сменала досега ама секоја втора година пак се оплавува,тешко на косата :lol:
Аватар на корисникот
kate21

Жолто цветче
 
318412811
Мислења: 4210
Зачленет: 20 Дек 2009, 21:43
Локација: ...залутана...
Ако во виното не можам да ја удавам тагата, тогаш ќе го удавам разумот :drunk:

Мислење 18 Јан 2010, 21:14

Retko koja zena sto bila plavusa ne se vratila na plavata boja na kosa,pa i majka ti i jas i site ! :lol:
Isto tyaka velat deka zenata koga nemoze d audri po drugo ,udira po kosata ,bojata dolzinata itd. :lol:
Аватар на корисникот
babyketi

Жолто цветче
 
49539
Мислења: 1303
Зачленет: 29 Ное 2009, 03:35

Мислење 30 Јан 2010, 21:27

JA IMAM MN BELA KOSA JA FARBAM SO EVOLUTION 000 SSS NAJ BELA E I STAVAM COLOR LOTION KOJ JA KO JA NIJANSIRA KOSATA VO BISERNA BOJA SAMO IMAM PROB NE MI RASTE KOSATA TOA MI BESE OD TOA STO SEKOE FARBANJE STAVAV BLANSH PA FARBA ALI SEGA STAVAM SAMO FARBA I NE JA PEGLAM TAKA DA POCNA DA MI RASTE TAKA DA BLANSOT GO UNISTUVA VLAKNOTO I STANUVA MN SLABO NE PRAKTIKUVATE BLANS I NE JA PEGLAJTE KOSATA POSTO KE VI SE KINE
argjent

Фем почетничка
 
00
Мислења: 3
Зачленет: 30 Јан 2010, 21:09

Мислење 31 Јан 2010, 16:21

jas sakam da si ja vratam mojata boja kako da uspeam imama kostenliva boja so nijansa na plavo mn mi e cudna prirodnata boja sto niedna farba ne mi odgovara
moclice

Фем почетничка
 
00
Мислења: 2
Зачленет: 31 Јан 2010, 16:07

Мислење 07 Фев 2010, 21:53

moclice напиша:jas sakam da si ja vratam mojata boja kako da uspeam imama kostenliva boja so nijansa na plavo mn mi e cudna prirodnata boja sto niedna farba ne mi odgovara

пробај со нијанса или посветла или потемна од твојата
Аватар на корисникот
black-angel

Жолто цветче
 
576101
Мислења: 1625
Зачленет: 14 Дек 2009, 18:40
Локација: Во длабочините на рајските Вавилонски градини
Слика
Dean Winchester .... you are adorable !!

Мислење 13 Фев 2010, 22:38

По долго пребарување, топло можам да ја препорачам бојата за коса Londa (на мое големо изненадување!!!) :clap: број 28, значи светло пепеласто плава, чини околу 100 денари, што уште еднаш ми потврдува дека не мора се скапо да е убаво :) Значи барем првите две недели бојата е убава, а не жолтеникава и одвратна.
Аватар на корисникот
Trendafilka

Црвено цветче
 
2680912903
Мислења: 5945
Зачленет: 28 Дек 2009, 15:12
Локација: 221B Baker Street
Don't Trust Anything That Bleeds for Five Days and Doesn't Die . . .
Што е убав овој свет - онде го*но, овде цвет.
СликаСлика

Мислење 13 Фев 2010, 23:40

black-angel напиша:
moclice напиша:jas sakam da si ja vratam mojata boja kako da uspeam imama kostenliva boja so nijansa na plavo mn mi e cudna prirodnata boja sto niedna farba ne mi odgovara

пробај со нијанса или посветла или потемна од твојата

ili da pocekas da ti raste kosata,da ja ostavis taka pola farbana pola tvojata boja,dodeka da ostane samo tvojata boja :|
Аватар на корисникот
bona

Жолто цветче
 
211406
Мислења: 1592
Зачленет: 09 Дек 2009, 00:14
Локација: ...somewhere in the depths of the verses of an endless poem...
СликаСлика

Мислење 19 Фев 2010, 17:58

jas veke sum 5 godini plavusa i na frzier me napravija samo 1 kolku da mi ja osvetlat i sga se doma se pravam sama.Zemam hidrogen 12 % i blans na subrina samiot blans e vnatre plav a ne kako drugite bel.
Potoa koristev farba evolusn ama ic ne sum zadovolna od nea samo na korenot mi fakase a nadole ne.
Sega stavam explicit siva e i sum prezadovolna eftina i mn e ubava bojata
hristijanka

Фем почетничка
 
20
Мислења: 30
Зачленет: 02 Фев 2010, 16:58

Мислење 19 Фев 2010, 18:12

hristijanka напиша:jas veke sum 5 godini plavusa i na frzier me napravija samo 1 kolku da mi ja osvetlat i sga se doma se pravam sama.Zemam hidrogen 12 % i blans na subrina samiot blans e vnatre plav a ne kako drugite bel.
Potoa koristev farba evolusn ama ic ne sum zadovolna od nea samo na korenot mi fakase a nadole ne.
Sega stavam explicit siva e i sum prezadovolna eftina i mn e ubava bojata

Дали тие explicit се на Аура? Јас таква имам ставено еднаш, ги најдов само во Рамстор, ама мојата коса некако не ја сакаше :?: Не знам зошто, еве на мајка ми и одговара, мене ми се одмива многу брзо и после некако бојата е 'рѓосана.

А кога мешаш хидроген и бланш на субрина, после тоа отставаш некој ден/недела да отстои или одма ставаш уште истиот ден фарба?
Аватар на корисникот
Trendafilka

Црвено цветче
 
2680912903
Мислења: 5945
Зачленет: 28 Дек 2009, 15:12
Локација: 221B Baker Street
Don't Trust Anything That Bleeds for Five Days and Doesn't Die . . .
Што е убав овој свет - онде го*но, овде цвет.
СликаСлика

Врати се на Коса

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 7 гости