1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нијансирање на коса

Дискусија во 'Коса' започната од SIMONIDAA, 26 март 2011.

  1. SIMONIDAA

    SIMONIDAA Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Здраво
    дали ке можи да ми кажите некое фризерско студио во Прилеп што најдобро ќе ми ја изнијансираат косата бидејќи не сакам да дадам пари за нешто неквалитетно и да бидам незадоволна-сакам косата да ми биде убава :emo: пожелно би било доколку некој ја има изнијансирано да постави и слика за да видам дали ке ми се допадне :*
     
  2. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Jа немам изнијансирано ама многу го фалат AЛЕК ПАЛДА кај нас ама зема скапо еве ти fb од него па разгледај си ако те бендиса нешто http://www.facebook.com/home.php#!/alek.pallada
     
  3. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
  4. Hova

    Hova Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    127
    Ако сакаш да добиеш квалитет но и да платиш оди кај Горан не знам како му се викаше студиото... тој и брат му заедно работат... најдобар во Прилеп..додека живеев во таму јас одев кај него.... а се погрижи и за денот на мојата свадба...немав ништо замислено...му ја покажав венчаницата и се оставив во негови раце....дефинитивно е професионалец....На другарка ми и ја нијансираше во три бои и и беше многу убава
    :!: (да не испадне ова како реклама ама мене Горан не ми е ништо, само сум задоволна од неговата работа, ако мислите дека е реклама бришете веднаш) :x
     
  5. SIMONIDAA

    SIMONIDAA Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Искрено го фалат добар е не велам не за Палада,ама за нијансирање мене не ми се бендисува,можеби за фризури да ама за нијансирање не.Сепак фала за предлогот :*
     
  6. SIMONIDAA

    SIMONIDAA Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Ќе платам не е проблем само мене ми е бадијала да не си ги фрлам парите а кој Горан е тој кај се најдува ако има фб пиши во пошта бидејќи сакам и да видам негови дела,ако е стварно добар уште утре закажувам :*
     
  7. Hova

    Hova Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    127
    Ах не знам дали има фб...ама да прашам па ќе ти кажам...се надевам не ти е за брзање :)
     
  8. SIMONIDAA

    SIMONIDAA Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    A што мислите за Мила(студио ''BEST''),исто се двоумам и за Биљана(студио Grace) и нив ми ги кажуваа како добри,ама стварно не знам,прилично секој фризер си е добар во својата работа но некои повеќе се добри во стрижење,други во фризури трети во нијансирање,затоа сакам некој кој ја нијансирал косата ако е можно да прикачи и слика за да ја видам нивната работа.лелле аман фризер да се немало :D
     
  9. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Фризерско студио Бубе и Симона кај зграда македонија ги фалат за повеќе работи да не испадни реклама правам но скоро сите се задоволни од нив. Сега твоја си е одлуката
     
  10. katerina777

    katerina777 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    32
    за кај Мила ама ич не ти препорачувам да појдеш, видов дека ти го препорачале Горан кај него нема утка. Може зема по скапо за разлика од другиве ама па нема со плачење да си појдиш дома.за во прилеп дефинитивно Горан.
     
  11. SuNsHiNe989

    SuNsHiNe989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2012
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    201
    Сакам да ја нијансирам косата, прилично ми е долга па сакав да прашам на колку време треба да се повторува постапката?
     
  12. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски
    Некој да кажеше нешто повеќе за нијансирањето? Оние што имаат искуство... Јас сакам нешто такво да и правам,затоа прашувам. А да ја шатирам,не ми се шатира,да ми изгори многу :worried:
     
  13. joana18

    joana18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    267
    Kolku cini nijansiranjeto od prilika??
    se izvinuvam za fondot.. nemam na mob kirilica :)
     
  14. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.196
    Допаѓања:
    2.522
    Некој да ми препорача студио во Скопје каде што добро нијансираат? Ама да биде од ваше искуство или од искуство на некој близок,а не само што сте слушнале :D
     
  15. lavinija28

    lavinija28 Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2013
    Пораки:
    1.655
    Допаѓања:
    2.152
    Пол:
    Женски
    Охооо, темава одамна не е празгледувана. Еве да пишам па се надевам ќе прочита некој :) Женски, на колкав период ги нијансирате косите? После колку време од последното нијансирање? Јас се правев на почеток од март, ама не сум задоволна од коренот (кој сега малку е пораснат) и не знам дали смеам пак да се правам сега....
     
  16. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.700
    Допаѓања:
    14.237
    Пол:
    Женски
    Јас порано се шатирав на 4 месеци.
     
    На Alisa22 и lavinija28 им се допаѓа ова.