ТЕМА: Плетенки

Мислење 17 Мај 2010, 21:51

Плетенките уште од минатата година го достигнаа својот врв. значи има повеќе видови и начини за тоа како да сплетите и да ја направите плетенката?
јас обожавам плетенки, посебно онаа внатрешната како венче што се прави :$ малку глава ме боли од неа ама издржувам некако :lol:
колку вие девојки сте ЗА плетенките, и колку често ги правите? можете да постирате и слики освен вашето мислење :) еве некои од мене
Прикачени фајлови
lindsay_lohan400.jpg
lindsay_lohan400.jpg (49.24 KiB) Разгледано 12603 пати
jessica_alba400.jpg
jessica_alba400.jpg (45.72 KiB) Разгледано 12602 пати
Аватар на корисникот
2468

Жолто цветче
 
26662347
Мислења: 4498
Зачленет: 23 Дек 2009, 22:22
Локација: Big apple...
Life isn't about finding yourself. Life is about creating yourself! Слика

Мислење 17 Мај 2010, 22:00

Плетенки ми плетеше баба ми кога бев мала, ама тоа беше ехеееееее.....
Сега не се осудувам да си сплетам, пошо на мојава коса тоа не е ни изводливо. Можда ако ја сплетам дури е водена, ама не сум пробала.
Аватар на корисникот
Hipica

Виолетово цветче
 
1073417704
Мислења: 13864
Зачленет: 31 Дек 2009, 00:34
Локација: Таму кај што топол ветер прави плетенка од моите кадрици.
I just want you to know who I am.

Мислење 17 Мај 2010, 22:05

Mene mi se bas interesni i mene baba mi,mi pletese koga bev pomala :) a potoa dolgo vreme pokratka kosata ja nosev i nemozev da si pletam.E sega mi e mnogu dolga i mozam da eksperimentiram,bas sega vo posledno vreme si pravam pletenka na repceto ke go fatam visoko i na strana i si pravam pletenka,inaku mnogu sakav vnatresna,no neznam sama da pletam treba na baba da i recam pak da mi splete :lol: :lol:
Аватар на корисникот
Melanie

Зелено цветче
 
460
Мислења: 556
Зачленет: 19 Фев 2010, 01:43

Мислење 17 Мај 2010, 22:22

хехех абе на сите бабите им плетеле како помали. И мене ми плетеше баба ми и како мала често носев плетенки :) Сега ретко, некогаш во школо барам од една школска да ми плете таква „ рибина коска“ ако знаете на која мислам, бидејќи многу убаво ми изгледа.
Аватар на корисникот
Unfaithful18

Жолто цветче
 
950489
Мислења: 2367
Зачленет: 11 Јан 2010, 14:57
... И бричот падна на колена пред зборот. Те преколнувам кажи како да се наострам како тебе. Сакам да колам без да пуштам крв...


Слика

Мислење 17 Мај 2010, 23:40

Сакам да си плетам плетенки и често си правам некои интересни фризури со внатрешни плетенки на страна,напред како венче,обична на страна,внатрешна обична или пак рибина коска.Интересно ми изгледа.
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Аватар на корисникот
renata77

Жолто цветче
 
607182
Мислења: 1068
Зачленет: 04 Дек 2009, 12:42
Most people are stronger than they know. They just forget to believe in it sometimes.
Knowing is better than wondering, that waking is better than sleeping, and even the biggest failure, even the worst, beats the hell out of never trying.

Мислење 18 Мај 2010, 17:26

hmmm.....http://3.bp.blogspot.com/_p0Kt28QRU1I/S ... shtail.jpg
ja pletam sestra mi sekogas vakva :D
Аватар на корисникот
mari4eEe

Фем почетничка
 
90
Мислења: 40
Зачленет: 14 Апр 2010, 07:30

Мислење 18 Мај 2010, 20:12

mari4eEe напиша:hmmm.....http://3.bp.blogspot.com/_p0Kt28QRU1I/S ... shtail.jpg
ja pletam sestra mi sekogas vakva :D

Рибина коска :D :D ..
јас па не сакам плетенки за мојата коса, аа обожавам да им плетам на други и знам секако да плетам, целата во круг да ја сплетам отстрана да почнам а сето тоа внатрешни ама немам кандидати :D
Аватар на корисникот
Pain

Зелено цветче
 
3437
Мислења: 676
Зачленет: 03 Мар 2010, 20:23
Better to have loved and lost, than to have never loved at all.

Мислење 18 Мај 2010, 21:21

Баш денеска си ја сплетив косата. Пеглана ми беше па ја сплетив во две плетенки обичнина десната страна, една под друга.
Аватар на корисникот
Hipica

Виолетово цветче
 
1073417704
Мислења: 13864
Зачленет: 31 Дек 2009, 00:34
Локација: Таму кај што топол ветер прави плетенка од моите кадрици.
I just want you to know who I am.

Мислење 18 Мај 2010, 21:24

Може да ми објасните како се прави внатрешна плетенка ? :)

Однапред фала :D
Аватар на корисникот
valenTina.bT

Бело цветче
 
80
Мислења: 77
Зачленет: 08 Мар 2010, 16:07
Ya no estás en mi vida ! Adiós ...

Мислење 20 Мај 2010, 20:54

:lol: Сите бабите ги плетеле, не сум јас подолу :lol:
Ама и сега си сакам, па често пати знам да и седнам на мајка ми во скут и да ја помачам со свилениве конци мои кои се плеткаат како луди :lol: . Да, сакам внатрешна плетенка мноогу, си ја носам и навечер такја понекогаш, елегантна ми е, сега ја скратив и одвај чекам пак да ми потпорасне косата за да ми стои во плетенка. Само венче на страна некако не ми стои :^) . И знам да плетам, прашајте ја братучеда ми :rofl: на неа се учев :lol:
Аватар на корисникот
kate21

Жолто цветче
 
318412811
Мислења: 4210
Зачленет: 20 Дек 2009, 21:43
Локација: ...залутана...
Ако во виното не можам да ја удавам тагата, тогаш ќе го удавам разумот :drunk:

Врати се на Коса

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 6 гости