1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Посветла коса

Дискусија во 'Коса' започната од bluberry, 27 ноември 2009.

  1. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    девојки дај кажете нешто за осветлување на коста,јас имам светла коса и сакам уште да ја осветлам,меѓутоа не сакам да ставам нешто што ке ми ја изгори ,значи нешто што не ја оштетува косата :(
     
    На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. stefanovska

    stefanovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    35
    koga ke nacekash soncev den(koga vistinski ke pece sonceto)na zalost nema toa da bide skoro,zemi i iscedi limon i pokvasija celata povrshina na kosata.....cekaj dodeka celosno ne ti se isushi kosata...dava rezultati
     
    На angelche16, Gona 2015 и simona.z им се допаѓа ова.
  3. malecka15

    malecka15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    166
    poseta na frizer i podlabok dzep e najdobra no i najskapa alternativa ....podobro da dades poveke pari i da si zadovolna so toa kako izgledas , odkolku da pomines poevtino i koga ke se poglednes vo ogledalo da se razocaras
     
  4. tanjence

    tanjence Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Ај помош не знам дали да се шатирам..сакам да пробам да видам како ке ми стои сакам да експериментирам ама некој ми вика нема да ти стои некој ми вика ке ти стои убаво и нз со да праам таман ке се решам ме предомислуваат..:D
     
  5. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Каква ти е природната боја? И какви очи имаш?
     
  6. tanjence

    tanjence Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Природната боја ми е кафена и кафени очи имам :)
     
  7. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Јас пред да почнам да се фарбам ( имам темно кафеава коса а се фарбам плава ) неколку пати ја натопував косата во 9% хидроген така ја осветлив за неколку нијанси па немаше потреба да ставам бланш. Пробај со хидроген .
     
  8. strangewoman

    strangewoman Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    367
    имам светло кафеава коса и сини очи.многумина ми рекле дека црна коса ќе ми одговара ама сепак не сум многу сигурна.сакам промена ама не знам која боја. :roll:
     
  9. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    ne znam dali ke ti stoi, no ti da znaes deka posle dolgo vreme nema da mozes da se oslobodis od nea :) jas imav crna kosa, sesto probav,a seuste ne mozam da si aj osvetlam kosata :|
     
  10. strangewoman

    strangewoman Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    367
    znam jasno mi e za toa ama sepak sakaaam promena :?
     
  11. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    ako sakas ti da bides crna stavi si crna boja i ne slusaj gi drugite iako na sini oci mene preubavo mi e crna kosa ... mene prirodnata boja na kosata mi e svetlo kafeava kon plava smegja prvo ja farbav plava nekolu pati ama ne bese toa sto sakav pa staviv kafeava cokoladna boja pa potoa na greska ne znam ni samata kako zedov nekoja farba i kosata mi izleze crvena :lol: i na kraj staviv crna i taka sum veke dolgo vreme skoro 3 godini i jas licno mnogu si se dopagjam :D
     
  12. strangewoman

    strangewoman Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    367
    jas ke go prekoknam seto ona sto si go pravela ti pa direkt odam na crna boja ;)
     
  13. kikuuus25

    kikuuus25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    16
    Za bona...barem toa e lesno...vo vero, a i segde imas prelivi, za crn e najlesno , odma faka a paga kompletno za 2-3 nedeli pa i za pomalku.....taka em ke si vidis kako ti stoi pa mozes da se isfarbas, ili ako ne ti se dopaga za kratko ke padne pa mozes odnovo...ne stavaj odma crna deka stvarno od nea dolgo ke nemas spas a nedajboze da ne ti se dopaga...prelivite se na palette i se 70-80 den za dolga kosa 2 paketcinja zemi ili za mnooogu dolga 3...pozzz i pisi kako izleze
     
  14. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    epa togas probaj sto cekas ;)
     
  15. len4e

    len4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2009
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    60
    e pa vo pravo ste za prelivite,toa e najdobar nacin da vides dali i koja boga ti prilega,Jas na primer imam plavakosa i sakav da ja odmoram malce pa za da vidam kako bi mi prilegala dr boja staviv preliv lesnik boja,ne mi se dopadna i posle 2 ili 3 mienja padna.Toa e najdobro zatoa sto ako stavis temna boja i ne ti se dopaga nema vrakanje nazad :x :P :geek:
     
  16. tigrica

    tigrica Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    4
    dokolku ne sakate da vi se ostetuva kosata koga ja miete stavajte i jajce povtoruvajte go nekolku pati vo mesecot ima efekt
     
  17. skorpija1992

    skorpija1992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    36
    дад и јас имам слушанто за оваа и го пробав и делува пробај и ти па пиши поззз ;)
     
  18. leticija

    leticija Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0


    I jas isto , imav temno kafeava kosa i ja osvetliv nekolku pati no so 6% hidrogen , ne mi se ni oshteti mnogu a sega mi e posvetla za povekje nijansi! probaj...
     
  19. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Имам смеѓа коса и сини очи.Косата ми е степенасто ишишана и надоле имам долги опашки.Сакам да ги исшатирам црвени меѓутоа незнам колку би дошло убаво бидејќи косата ми е смеѓа.Хелп плис :?:
     
  20. Chic

    Chic Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    5
    Интересно. Мене се ми е интересно што не е вообичаено :)) но да не излезат место црвени портокалови :^) ова го кажувам бидејќи и јас порано имав природно смеѓа мноогу убава коса (која сега поради незнам кои причини се претвори во светло кафена) и мајка ми купи такво црвено и јас ставив и колку што се сеќаам накај портокалови да беа :)