ТЕМА: Првут!

Мислење 19 Ное 2009, 15:32

Здраво! Никогаш не сум имала првут во косата, но пред неколку дена забележав дека започнува да ми се прави. Знаете ли која е причината за тоа? Ќе ми мине брзо или ќе остане подолго време? :x Некој има ли вакво искуство? Кажете ми што треба да користам зашто не сум користела ништо слично до сега, не ми била потребна. :(
Аватар на корисникот
Sonce

Фем почетничка
 
100
Мислења: 13
Зачленет: 08 Ное 2009, 16:30
Се родив, затоа што други така сакаа. Ќе умрам, но не по своја волја. Затоа ќе живеам како што сакам!

Мислење 19 Ное 2009, 18:25

здраво сонце не знам која е причината за појавата на првут и јас имав користев сапун од катран од докторс ми помогна и плус на косата и дава посебен сјај многу е добар а плус и не е скап 50 тина денари отприлика мислам дека беше види пробај
Аватар на корисникот
soledad

Сино цветче
 
12992
Мислења: 346
Зачленет: 19 Ное 2009, 12:04

Мислење 26 Ное 2009, 00:05

epa kako si go koristela toj sapun?mislis so sapunot da se mies, pa potoa i sampon ili pa..? zs i jas imam mn prvut :)
Аватар на корисникот
WomanInLove

Зелено цветче
 
3731
Мислења: 602
Зачленет: 24 Ное 2009, 22:59
Bez ogled na se sto prezemame nie, naseto minato nikogas nema da prestane da ja progonuva nasata idnina

Мислење 26 Ное 2009, 11:42

prvutot e minliva rabota se pojavuva vo esen(eve i mene sekoja esen mi se pojavuva) ne koristam nesto posebno za da go otstranam,no zatoa dobro ja mijam kosata i samiot isceznuva :roll:
Аватар на корисникот
bluberry

Жолто цветче
 
18982
Мислења: 1114
Зачленет: 25 Ное 2009, 22:46
Слика

Мислење 28 Ное 2009, 16:09

WomanInLove напиша:epa kako si go koristela toj sapun?mislis so sapunot da se mies, pa potoa i sampon ili pa..? zs i jas imam mn prvut :)

нема потреба потоа со шампон косата е убава од сапунот свети и не се мрси многу јас се миев само со сапунот пробајте
Аватар на корисникот
soledad

Сино цветче
 
12992
Мислења: 346
Зачленет: 19 Ное 2009, 12:04

Мислење 09 Дек 2009, 15:19

soledad напиша:здраво сонце не знам која е причината за појавата на првут и јас имав користев сапун од катран од докторс ми помогна и плус на косата и дава посебен сјај многу е добар а плус и не е скап 50 тина денари отприлика мислам дека беше види пробај


a kaj moze da se najde sapunot :?:
Аватар на корисникот
strangewoman

Зелено цветче
 
220237
Мислења: 692
Зачленет: 09 Дек 2009, 14:51
Слика
Слика

Да го бараш патот до љубовта со разум, е исто како да го бараш Сонцето со светилка.

Мислење 10 Дек 2009, 13:35

jas go kupiv od market ama bi trebalo da ima i po aptekite od doctor's e
Аватар на корисникот
soledad

Сино цветче
 
12992
Мислења: 346
Зачленет: 19 Ное 2009, 12:04

Мислење 10 Дек 2009, 13:45

jas nikogas sum nemala prvut, no majkami cel zivot maka macela so toa i nisto ne i pomognalo...od pred 5 god zapocna da go koristi head&sholders sapmonot i nikogas veke ne i se pojavi...mozes da ja nateras se da smeni ama samponot nikogas:)...isto bese i so deckomi...premnogu prvut, i za dve nedeli koristenje ni traga ni glas od prvutot:) i isklucivo toj sampon go koristi sega, a ubav e i za izgledot na kosata...probajte...provereno:)
Аватар на корисникот
kikuuus25

Фем почетничка
 
120
Мислења: 25
Зачленет: 06 Дек 2009, 03:29

Мислење 10 Дек 2009, 14:15

za da se otstrani perutot: 1 analgin sroni go i pomesaj go so topla voda i isplakni ja kosata .ke vidis deka ke ti pomogne
vekssi-kirevska

Фем почетничка
 
20
Мислења: 2
Зачленет: 05 Дек 2009, 15:32

Мислење 10 Дек 2009, 14:49

Моето искуство со прввутот е следно...ко помала имав мнооогу многу абе да бутнам прсти во коса ко снег паѓаше, дури по исвесен период ми се направија ко корупки од првут и од што се нервирав ги копав и ми се правеа рани што многу тешко заздравуваа...(повеќе од тоа што нон стоп ги прекопував него од друго :D ) Па мајка ми ми ставаше на раните една маст ваљда онаа што им се става на бебињата што имаат такви ранички по главата али не памтам точно...и користев разни шампони за првут ама ништо не ми помагаше...потоа случајно дознав, тогаш имаше малиција шампон, на една другарка со истиов проблем и помогнал, и го земав да го пробам...имаше резултати ама по една година...појма немам зашто пак ми се појави...и тогаш ми се деси едно чудо...излегоа хед енд шолдерс за прв пат....е тоа беше откритие на векот за мене и мојот проблем... и ден денешен, еве може 7-8 год. јас немам никаков проблем со првут...ментолот ми го направи тоа добро...некако ми е најјак...и и другите се ок ама тој ми е најдобар ...само класикот 2 во 1 не ми одговара и за сензитивна кожа не ми е нешто посебно! Дури можам комотно и да користам друг ...(сеа добро не оние 1л за 60 ден. тие ми прават првут пак) ...за промена на месец - два, без проблем...ама Х&Ш си е Х&Ш ...така да пробај ...
Гуд лак ;)
Аватар на корисникот
LoOnyD

Сино цветче
 
104151
Мислења: 206
Зачленет: 21 Ное 2009, 00:57
Локација: vo pekolot!
Слика

Врати се на Коса

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: kate89 и 14 гости