1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Првут

Дискусија во 'Коса' започната од Sonce, 19 ноември 2009.

  1. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    Jas mijam nema rezultati :@
     
  2. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    земиси мила од овај 100% че ти помогни .. 2-3 дена по ред миаја се че се исчисти
     

    Прикачени фајлови:

    • image.jpg
      image.jpg
      Големина на фајлот:
      45,5 KB
      Прегледи:
      196
  3. mal.ecka

    mal.ecka Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    9.259
    Допаѓања:
    124.742
    Јас купив ампули по препорака на фризер и после третата веќе изчезна првутот.Терапијата трае 1 месец 2-3 пати неделно после миење масирање на скалпот со ампулата.Пред тоа пробав со милион шампони против првут ништо не ми помогна.
     
  4. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    како се викаат ампулите ? јас немам првут ама имам мака со кожинката на главата и морам преку 1 ден да ја мијам ако не ја измијам ме боли кожата како да сум изгорена итоа не цела глава него на некој си места страшно боли пржи печи а не ме чеша незнам што се случува со мене :| по некогаш си помислувам данее некој знак дека че ми попадни косата страшно :worried: можи да се случи 2 месеци да е се ок и после недела дена да ми траат болките и после прекинуваат
     
  5. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    Go koristam prviot od levo. Mirisa ubavo i duri ocite me pecat od samata mirizba. Ama ne pomaga. Ima da go zasupam i toj pa so sjaj da se mijam.
     
  6. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    сјај :D :D немој немој :rofl: значи стално знајс да ме насмејш
     
  7. bubic.k

    bubic.k Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2014
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    3.783
    Пол:
    Женски
    И јас имав премногу првут ,испробав различни шампони и на крај многу ми помогна шампонот на балеа што е против првут и сега да не се заречам ама воопшто го немам а и косата почна да не ми се мрси како порано .. цената му е 105 денари
     
  8. mal.ecka

    mal.ecka Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    9.259
    Допаѓања:
    124.742
    Ампулите ги купувам од кај мојата фризерка незнам од кај таа ги набавува,ги купувам една по една а името го има на паковањето,на ампулите не пишува,ќе се информирам и ќе ти пишам.Ништо друго не ми помага никаков шампон,незнам што немам испробано.50 ден е една ампула,откако ќе се информирам како се викаа ќе ти ја пишам и постапката.
     
  9. Amaris

    Amaris Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2014
    Пораки:
    370
    Допаѓања:
    1.025
    едно мало вакво пакување ми го исчисти првутот, оттогаш воопшто ми се нема ни појавено првут, а веќе една година не користам таков шампон
    [​IMG]
     
  10. mal.ecka

    mal.ecka Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    9.259
    Допаѓања:
    124.742
    zalosna-Ампулите се викаат SERI-против првут,незнам дали ги има во парфимериите,инаку се ставаат после миење се втриваат во скалпот и се масира.Резултати има уште првиот пат.Инаку третманот трае 1 месец 2-3 пати се ставаат неделно.
     
    На junacinamama му/ѝ се допаѓа ова.
  11. UnordinaryOne

    UnordinaryOne Популарен член

    Се зачлени на:
    29 април 2013
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    2.615
    Пол:
    Женски
    Би сакала да споделиш за кој шампон поточно се работи? Косата каква ја прави после употреба? :)
     
  12. DoReMi

    DoReMi Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2014
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    156
    Најефикасен
    [​IMG]
     
  13. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Јас против првут ги пробав сите шампони и само во еден најдов утеха.
    Мислам најефикасен е.

    [​IMG]
     
  14. junacinamama

    junacinamama Активен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2014
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    15
    ХЕЛП.. имам огромен проблем со првут..единствен шампон што ми одговара е CLEAR.. не знам дали некој знае за него. го имаше во Тинех, ама сега веќе никаде не можам да го најдам. Случајно некој да не го има видено некаде или да знае каде можам да го најдам?
     
  15. kate89

    kate89 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    742
    Допаѓања:
    1.562
    Пол:
    Женски
    Девојки, другарка ми од Америка ми донесе FULFIX против опаѓање и за побрз раст на косата, меѓутоа ми донесе повеќе отколку што и нарачав. Затоа 3 шишенца ги продавам по многу поволна цена т.е многу поефтина од оваа што ја нудат во Македонија. Ги продавам и сите заедно, но и по едно. Кој е заинтересиран очекувам порака во inbox.

    Линк за да видите за што станува збор
    http://www.fulfixcomplex.com/nz2BXazdF/
    FulFix® - Нair growth product with Biotin. Get rid of hair loss
    www.fulfixcomplex.com
     
  16. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.510
    Допаѓања:
    144.235
    [​IMG]

    Се вратив на темава да го пофалам Реконазолот, по дадена втора шанса :D
    Го користам редовно веќе месец дена и можам да кажам дека првутот ми е 90% исчистен. Најважно од се е дека го немам неподносливиот јадеж и големите парчиња првут кои изгледаат ужасно.

    Косата ја мијам еднаш неделно со шампонот, само првата недела 2пати. Јас и онака имам пресува коса, и еднаш неделно миење ми е сосема доволно, но ако има потреба за миење повеќе пати ја користам копривата на Афродита или Бекутан.
    Се надевам дека овој пат ќе се среди целосно.
    Цената е 140-160 денари за 120мл. Го има низ сите аптеки.
     
  17. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.647
    ^ Дефинитивно шампонов го решава проблемот со првутот. Пред некое време прашував во темите и една феминка ми го предложи,од тогаш го користам и се спасив од првутот. Кај стигнам го препорачувам по луѓе.

    Прво се мијам со обичен детски шампон на Гарниер со јаболче,па со овој како што пишува на упатството на секои 3-4 дена. После второто миење немам веќе првут,ама ќе продолжам со терапијата месец дена како што си пишува.
     
    На UnordinaryOne и duffi им се допаѓа ова.
  18. Serafima

    Serafima Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 октомври 2010
    Пораки:
    1.229
    Допаѓања:
    21.266
    Мал совет од феминките кои го користеле Реконазолот?
    Од породувањето и дењето имам голем проблем со првут. Не малку, туку цели лушпи паѓаат од мене. Неподнесливо е ова.
    Доколку на некој не му е тешко, дали би можел да провери во упатството дали можам да го користам иако дојам? Ми е страв да не има некоја активна супстанца која би се пренесила во крвта, со оглед на тоа што не е за честа употреба :?: .
     
  19. mal.ecka

    mal.ecka Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    9.259
    Допаѓања:
    124.742
    Отвори на интернет има поопширно за него ако сакаш да си прочиташ,инаку пишува дека не е штетен ни за бремени жени за фетусот ни за доилки за бебето.
     
    На Serafima му/ѝ се допаѓа ова.
  20. MademoiselleB

    MademoiselleB Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    398
    Ја одамна си имам проблем со првутот, ми се појавува скоро секогаш кога ќе ми се измрси косата :| Прочитав некои мислења погоре ^ па може ќе ми помогне и мене некој шампон! :lol: