1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шампон и регенератор

Дискусија во 'Коса' започната од A.srcuska, 7 април 2010.

  1. A.srcuska

    A.srcuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    21
    Девојки,ајде препорачајте добар шампон и регенератор за коса кој ја прави мека,лелеава и миризлива.Јас го користев шампонот на лореал али некако мислам дека ми е време да го сменам.Ако користите некој ептен добар препорачајте!Поздрав
     
    На jessica2kay му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Имам користено шампон и регенератор од Palmolive,можам да кажам дека се добри или пак на Пантен,исто имаат добри и шампони и регенератори за коса,незнам дали уште е во продажба шампонот на Голди,не ми текнува чије производтство беше,но ептен ја прави косата мека и нежна.
     
    На LittleFairy и 1234girl им се допаѓа ова.
  3. blue.rose

    blue.rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    28
    Регенератор: Морам да ги пофалам Pantene. Значи подобри регенератори не сум користела. Всушност се што е на P&G мене ми се допаѓа, особено што многу имам истражувано за таа компанија и знам дека кога прават нешто го прават навистина да се разликува од другите според квалитет.

    Шампон: Од нив користам и Head&Shoulders, ама тоа морам поради првутот. Неколку пати се обидувам да ги сменам овие продукти за коса, но на крајот пак се враќам на нив. Ги препорачувам со две раце :y: :y:
     
    На LittleFairy и 1234girl им се допаѓа ова.
  4. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    i jas sum za Head&Shoulders,mn se kvalitetni
     
    На LittleFairy му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.998
    Пол:
    Женски
    Мене ми одговараат шампоните од Шварцкопф од колекцијата Gliss. Еднаш користам Liquid Silk, еднаш Lasting Brown (мислам дека така беше :?: ). Користам шампон, регенератор кој се измива и регенератор во спреј, кој не се измива, а тој спреј обично е оној жолтиот против цветање на косата. Сега почнав со нов шампон и регенератор од Гарние, го зедов оној за фарбана коса, со арган масло и брусница. Ама спрејот на Gliss продолжувам да го користам, и тој има арган масло и брусница, и има ефект, навистина помага против цветањето на косата. И ја прави баш мека, лелеава, а за мирис, да не правиме муабет - има супер мирис кој трае и трае - барем кај мене :)
     
    На Cacuvche и LittleFairy им се допаѓа ова.
  6. tanjaaaa

    tanjaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    13
    orzene samponot i regeneratorot definitivno pred eden mesec pocnav da go koristam i toplo go preporacuvam na site.ima poveke jas go koristam za suva i ostetena kosa.prezadovolna sum
     
    На shururup му/ѝ се допаѓа ова.
  7. danyela

    danyela Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    za sekoj tip kosa potreben e razli4en sampon balskam regenerator itn int... mnogu e tesko da go najdes vistinskiot. jas 4-5 godini go barav ona sto i odgovara na mojava kosa i konecno go najdov... :)
    sega koristam sampon FITOVAL onoj crveniot super e.potoa stavam balsam za kosa evolution i na kraj regenerator pantene ali samo na vrvovite posto ne smee da se stava na kozata ... :) najubavo e posle mienje da ja isplakenes uste ednaska kosata so ladna voda ..toa dava sjaj..
    odkako ke ja is4eslam stavam schwarzkopf regenerator pak ali toj se prska samo ne se plakni...
    REZULTATO E PREKRASEN :) :) :D
     
  8. swety

    swety Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    5
    jas koristam momentalnona recpt sampon i subrina regenerator za normalna kosa a predhodno koristev bekutan :$ i subrina regenerator prekrasno e no iprirodno imam meka kosa,nefarbana bekotanot za mene kako sampon e nezamenliv a recept v go preporacuvam na tie sto imaat problem so opaganjeto veruvale ili ne jas ja spasiv kosata od toj sampon pozz
     
  9. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Loreal... Зашто да го менуваш... најдобар е... ок според мене :)
    Исто и за глис се сложувам, по препорака не знам чија беше од форумџикиве, ама пола форум купивме таков :) , шварцкопф треба да и платат на фемина :rofl: мене у тандем лореал и глис ми идат преубаво... косата ми е најмека на свет, лелеава и преубаво мириса :inlove:
     
  10. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Јас користам Wash & Go и шампон и регенератор и сум презадоволна.
     
  11. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    јас сум најзAдоволна од лореал елививе,сите се 5ка,и маските и регенараторите.посебно тој со жолто -бела паковка ;)
     
  12. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Шампон: Nivea Diamond Gloss за сува и оштетена коса, и презадоволна сум. Откако го користам немам толку распукани врвови, и косата ми доби сјај.

    Регенератор: Исто Nivea Diamond Gloss за сува и оштетена коса, со тоа што регенераторот го олеснува чешлањето и дава дупло поголем сјај.

    На сите со оштетена и сува коса им го препорачувам.
     
    На Снегулк@23 и Макрис им се допаѓа ова.
  13. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    За шампон неможам да кажам, не сум од некој презадоволна, но регенератор дефинитивно Pantene
     
    На ViktorijaMari и 1234girl им се допаѓа ова.
  14. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Palmolive и регенератор (жолиот) и шампон (2 во 1 тој што е од праска) -- дефинитивно константно најдобри!
     
    На Yeeah му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.298
    Пол:
    Женски
    Јас сум најзадоволна од Fructis на Garnier, ама сега моментално користам Shauma oil intense портокаловиот. Регенератор не користам никогаш, зошто многу ми ја мрси косата.
    А инаку секогаш прво се мијам со шампон од коприва или бреза, па потоа ставам од овие другиве.
     
  16. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    Од секогаш со шапмон од бреза, сега некое време шапмон од зелен чај. Супер е ;)
    Регенератор има во шампоните :P
     
    На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. scarlet

    scarlet Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    48
    Пол:
    Женски
    Користам AVEENO® NOURISH+ MOISTURIZE SHAMPOO + Conditioner и сега за сега сум задоволна од овие продукти.Одлични се за мојата сува коса. Порано користев шампон од Loreal, но не беше ништо посебно.
     
  18. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    Nivea Diamond Gloss,Nivea Blond Shine,Subrina за плава коса,сега го користам Wash And Go Jasmine Touch и сум презадоволна многууу убаво мириса,а за регенератор од Авон Moisture Sleek.
     
  19. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Вош‘ен‘Гоу, и шампон и регенератор...
    За ништо не би ги менувала.
     
    На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    :y: :y:
    и мене овие ми се омилени. дефинитивно најдобри резултати даваат, барем мене.