ТЕМА: Средства за израмнување на коса без преса

Мислење 12 Јан 2011, 23:58

jas znam nacin za trajno ispravuvanje na kosata megutoa malce ja ostetuva a toa ne e brazilkoto ispravuvanje a sepak e mnogu uspesno

Потсетување од модератор

Ве молиме пишувајте на кирилица. Ако не знаете како, прочитајте овде.
toptrend

Фем почетничка
 
10
Мислења: 1
Зачленет: 12 Јан 2011, 23:50

Мислење 19 Јан 2011, 20:10

natalina напиша:Дали може некој да ми каже каде да најдам убава четка за фенирање ама не од дебелите големите туку од тие помалите потенките?

Види во Космо, имаш да избираш
Аватар на корисникот
Cvet1

Фем почетничка
 
419
Мислења: 41
Зачленет: 11 Јан 2011, 13:25
ZA SEKOJ POSTOI NEKOJ

Мислење 19 Јан 2011, 23:09

Ако сакате да ја заштитите косата од пеглање ви препорачувам (може да ги порачате преку интернет, нормално ако сте во можност) :
Слика
Слика
Аватар на корисникот
Scarlet88

Зелено цветче
 
27296
Мислења: 753
Зачленет: 10 Мар 2010, 23:54
Локација: Bitola
Слика
Слика

Мислење 19 Јан 2011, 23:14

Scarlet88 напиша:Ако сакате да ја заштитите косата од пеглање ви препорачувам (може да ги порачате преку интернет, нормално ако сте во можност) :
Слика
Слика

како можат да се порачат?линк нешто? :)
Аватар на корисникот
mime87

Жолто цветче
 
1459644
Мислења: 2935
Зачленет: 01 Окт 2010, 14:26
САМО еден кога сака- малку е...

Мислење 19 Јан 2011, 23:20

http://www.amazon.com/CHI-Guard-Protect ... 494&sr=8-2

http://www.amazon.com/Tresemme-Thermal- ... 544&sr=1-1

Мене ми ги испратија роднини од странство, моја оценка е 10 ка! браво за оној што ги измислил!
Аватар на корисникот
Scarlet88

Зелено цветче
 
27296
Мислења: 753
Зачленет: 10 Мар 2010, 23:54
Локација: Bitola
Слика
Слика

Мислење 26 Јан 2011, 16:09

toptrend напиша:jas znam nacin za trajno ispravuvanje na kosata megutoa malce ja ostetuva a toa ne e brazilkoto ispravuvanje a sepak e mnogu uspesno


А зошто не го споделиш со нас?? :)
Аватар на корисникот
Angelche

Жолто цветче
 
13112392
Мислења: 3768
Зачленет: 06 Мај 2010, 12:02
Локација: Вода
Ange ou demon.

Мислење 26 Јан 2011, 17:12

Neznam dali kevise veruva imav svilena kosa prava dogla.Toa bese koga ziveav vo Makedonia otidov da ziveam vo Grcia pocnaa golemi promeni.Promenite se toa sto od prava kosa posle tolku godini mi stana tolku vitkana koj nemozam daja isceslam.Koga odam na flizer mi se cudat i dodeka daja ispravat povtorno se izvitkuva.Prasav poveke flizerki od sto mise taka slucilo.Mi kazaa deka e od vodata,klimata i od samponite koj doktorot mi gi prepisuva.Sega se macam daja isravam.1pat vo nedelata ja susam so fem ne koristam pegli za peglanje na kosata.Najgolemo resenie e da ja imas fateno so stegac kosata.Non stop ako ja fakas rep kosata taka se ispravuva.Na vitkanata kosa potrebno e da se mie so maska ili regenerator za kosa,uste ne e loso da ja miete so svaren caj od kamilica za da bide po jaka i posjajna.Postojat samponi koj se ispravuva kosata,tocno negi znam ama mi imat kazano flizerki koj.Izbegnuvaje gi peglite za kosa taka ja izgoruva kosta.Pozdrav,probajte gi moite soveti

Потсетување од модератор

Ве молиме пишувајте на кирилица. Ако не знаете како, прочитајте овде.
Gkatzopulu

Фем почетничка
 
60
Мислења: 46
Зачленет: 13 Мај 2010, 04:22

Мислење 26 Јан 2011, 17:16

Освен оние погоре спрејови за заштита на косата што се порачуваат преку интернет,дали има кај нас нешто слично и колку чини?!
Некако не ми се порачува,не ми се чека,плус ѓавол и пол ќе испадне.Си сакам пари на рака,Мара за рака.
Аватар на корисникот
Lilit

Црвено цветче
 
224162826
Мислења: 5614
Зачленет: 25 Ное 2009, 22:51
Локација: Зрно грашок

Мислење 26 Јан 2011, 17:23

Lilit напиша:Освен оние погоре спрејови за заштита на косата што се порачуваат преку интернет,дали има кај нас нешто слично и колку чини?!
Некако не ми се порачува,не ми се чека,плус ѓавол и пол ќе испадне.Си сакам пари на рака,Мара за рака.
Слика
Ефтин е,100 и нешо денари мислам дека беше.
Можеби не е како некои убер професионални спрејови за коса,но мене ми помага колку толку (:
Аватар на корисникот
Ashling

Жолто цветче
 
2388314
Мислења: 1187
Зачленет: 19 Дек 2010, 14:43

Мислење 28 Јан 2011, 19:25

Јас исто како и сите вие имам виткана коса (како црнец)и имам пробано скоро се па дури и исправување со киселина и разни други препарати (frizz easy колекција од Америка и можеби пола од она што се нуди кај нас).Проблемот го решив со тоа што пред одприлика 5 -6 години купив фен на Rowenta - Stilissima кој има еден додаток како чешал и служи како за сушење така и за исправување на косата. Користењето е многу едноставно односно само чешлате прамени и како ги поминувате косата се исправува.
Аватар на корисникот
AIT

Зелено цветче
 
15761978
Мислења: 984
Зачленет: 20 Јан 2011, 16:40
Слика
Слика

Врати се на Коса

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 13 гости