ТЕМА: Суканици

Анкета: Дали сте ЗА или ПРОТИВ суканици?

За
189
42%
Против
261
58%
 
Вкупно гласови : 450

Мислење 14 Дек 2010, 22:22

Можеби сега мислиш дека суканиците се кул, и јас кога бев во средно беа во мода, ама тогаш мислев, а и сега тврдам дека една урбана млада и модерна дама не треба да прави такво нешто. Ти си девојче, облечи фустанче, стави кармин, облечи штиклички, направи си локни, сигурна сум дека имаш прекрасна коса, зошто да ја нагрдиш со парче измрсена и горена коса?

Суканиците ми се повеке за машки...
Тие ме асоцираат на нечисто. Кога ќе видам некој со суканици мислам дека никогаш не се бања, зошто од тоа „гнездо“ никогаш не може да се извади целата нечистотија...

Биди ЖЕНСТВЕНА, зарем не си горда на себе што ја имаш привилегијата да бидеш женско? А жената треба да биде нежна, негувана и заводлива. Една суканица во косата зборува многу... Едно згодно женско газе облечено во машки панталони - сокрива многу... Дечкото кога ќе те гали по косата, верувам дека не сака да му заријат прстите во суканица...
Аватар на корисникот
maja8

Жолто цветче
 
1334575
Мислења: 2250
Зачленет: 03 Јан 2010, 22:46

Мислење 14 Дек 2010, 23:06

Маја, потполно си во право, но за девојките што негуваат таков стил. :)
Не можам себеси да се замислам во тесни фармерки, фустанче или сл. бидејќи како прво, нема да ми стои. :)
Далеку од тоа дека не сакам да ја испеглам или извиткам косата, обожавам долга и негувана коса, но често правам промени и мислам дека добро би ми дошла некоја ваква. :)
А на дечкото нека му заријат прстите и мене ќе ми заријат во неговите суканици. :D
Би на правила и рокеза да не ми беа клемпави ушите. :) Коса е - расте. :)
Аватар на корисникот
Wild.Child

Црвено цветче
 
65882432
Мислења: 5574
Зачленет: 12 Јан 2010, 20:09
Things you own, end up owning you.

Мислење 14 Дек 2010, 23:10

Не сакам суканици кај девојчиња, а и ради едно нешто не почитувам суканици .... вошкииииии.
Со чесни исклучоци сите со суканици имаат вошки.
Има разлика од една до 10 суканици во глава, ама како и да е суканицата ми е поим за нечисто, прљаво, вошки, нехигиена.
Ај размисли уште еднаш :)
Аватар на корисникот
rossonerka

Жолто цветче
 
151197550
Мислења: 4160
Зачленет: 13 Апр 2010, 14:22

Мислење 14 Дек 2010, 23:15

Не реков дека дефинитивно ќе ставам, :D туку дека ми беше мерак барем една на летен распуст. :) Ама бидејќи како што погоре рекоа дека нема да ми стои, реков дека ќе размислам убаво до идното лето има време. :)
Ама со вошкиве искрено ме разубеди. :rofl:
Аватар на корисникот
Wild.Child

Црвено цветче
 
65882432
Мислења: 5574
Зачленет: 12 Јан 2010, 20:09
Things you own, end up owning you.

Мислење 14 Дек 2010, 23:22

Wild.Child напиша:Маја, потполно си во право, но за девојките што негуваат таков стил. :)
Не можам себеси да се замислам во тесни фармерки, фустанче или сл. бидејќи како прво, нема да ми стои. :)
Далеку од тоа дека не сакам да ја испеглам или извиткам косата, обожавам долга и негувана коса, но често правам промени и мислам дека добро би ми дошла некоја ваква. :)
А на дечкото нека му заријат прстите и мене ќе ми заријат во неговите суканици. :D
Би на правила и рокеза да не ми беа клемпави ушите. :) Коса е - расте.

:) Ќе ти откријам една тајна... Докај 16 години воопшто не носев сукњи и фустанчиња затоа што мислев дека имам грди нозе - после некое време си ги засакав ноџињата и сфатив дека ми се најубави на свет, иако може не се совршени - мои си се... А тоа дека нема да ти стои фустанче и тесни фармерки знам дека не е точно. Секоја жена е убава, но треба да ја пронајде убавината во себе и да ја истакне. Незнам зошто велиш дека не ти стои таква облека, ако можеби имаш вишок КГ треба да инвестираш во себе, да се трудиш да постигнеш резултат, Ама тоа само ако сакаш....

Рокеза незнам што е , и косата ке порасне да, ама ќе треба да имаш дупка некое време, а оние што ќе ги запознаеш во тој период, веројатно ќе те запомнат како ТАА СО СУКАНИЦАТА :lol:
Како и да е знам дека нема да те предомислам.... Но до летоска(кога планираш да ја оствариш идејава) може да се сменат мноогу нешта... Ќе видиме... Позз :)
Аватар на корисникот
maja8

Жолто цветче
 
1334575
Мислења: 2250
Зачленет: 03 Јан 2010, 22:46

Мислење 14 Дек 2010, 23:27

суканиците не ми се свиѓаат.. замисли одиш на некоја свеченост, свадба на близок роднина, носиш елегантна облека и суканици.. не одговара...

а ако сакаш промена можеби добро би ти стоеле оние плетенки што ги прават со вуница (конец за плетење) , ке ги поносиш малце, ке ти помине меракот ке ги извадиш :)
Аватар на корисникот
velesanka

Жолто цветче
 
12421494
Мислења: 1393
Зачленет: 26 Ное 2009, 23:20
I breath you, I think of you all of the passing time, I love you, and you get me through hard times. You are the love of my life.........CHOCOLATE :l:

Мислење 14 Дек 2010, 23:34

Јас не сум за суканици на цела коса, но како што спомнав, една би завршила работа. :) Но средена и умерена, не дебела.
Аватар на корисникот
Wild.Child

Црвено цветче
 
65882432
Мислења: 5574
Зачленет: 12 Јан 2010, 20:09
Things you own, end up owning you.

Мислење 14 Дек 2010, 23:39

Суканица најгрдо нешто кај девојче и кај машки. Замирисани, недоизмиени, вошлосани :puke:
навистина не го личи воопшто, на кој му истекнало таква глупост јас не знам. И грдо стојат премногу ко стапови на глава :puke: ГОЛЕМО НЕ за нив
Аватар на корисникот
Fearless

Зелено цветче
 
12961354
Мислења: 944
Зачленет: 30 Сеп 2010, 00:59
Локација: Planet Earth. Most of the time..
Gινє α gιяℓ тнє яιgнт ѕнσєѕ, αη∂ ѕнє ¢αη cσηqυєя тнє ωσяℓ∂...
Слика

Мислење 16 Дек 2010, 20:06

И мене не ми се допаѓаат суканиците ни за девојчиња ни за машки. Како што кажаа поголемиот дел од феминките погоре, навистина оставаат впечаток на несредено и нечисто. А и посебно па кај девојче со суканици, мислам дека, женственоста се губи и исчезнува.
Аватар на корисникот
gami

Зелено цветче
 
111164
Мислења: 628
Зачленет: 23 Ное 2010, 01:03
Take too many pictures, laugh too much and love like you`ve never been hurt. Because every sixty seconds you spend upset is a minute of happiness you`ll never get back. Don`t be afraid that your life will end, be afraid it will never begin.

Мислење 16 Дек 2010, 20:56

Го делам истото мислењето како и повеќето феминки! Големо НЕ за суканиците! Ми изгледаат нечисто, неуредно, ко товар да си носат на галавата! Не сакам ни кај машко ни кај женско! И да не се повторувам... исто мислам како и феминките што пред мене коментираа!
Аватар на корисникот
mina

Жолто цветче
 
540136
Мислења: 1260
Зачленет: 22 Ное 2009, 15:56

Врати се на Коса

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: elinela, kate89, RiRii, Rozich и 12 гости