ТЕМА: Суканици

Анкета: Дали сте ЗА или ПРОТИВ суканици?

За
184
42%
Против
255
58%

Вкупно гласови : 439

Мислење 14 Дек 2010, 22:22

Можеби сега мислиш дека суканиците се кул, и јас кога бев во средно беа во мода, ама тогаш мислев, а и сега тврдам дека една урбана млада и модерна дама не треба да прави такво нешто. Ти си девојче, облечи фустанче, стави кармин, облечи штиклички, направи си локни, сигурна сум дека имаш прекрасна коса, зошто да ја нагрдиш со парче измрсена и горена коса?

Суканиците ми се повеке за машки...
Тие ме асоцираат на нечисто. Кога ќе видам некој со суканици мислам дека никогаш не се бања, зошто од тоа „гнездо“ никогаш не може да се извади целата нечистотија...

Биди ЖЕНСТВЕНА, зарем не си горда на себе што ја имаш привилегијата да бидеш женско? А жената треба да биде нежна, негувана и заводлива. Една суканица во косата зборува многу... Едно згодно женско газе облечено во машки панталони - сокрива многу... Дечкото кога ќе те гали по косата, верувам дека не сака да му заријат прстите во суканица...
maja8

Жолто цветче

1319575
Мислења: 2231
Зачленет: 03 Јан 2010, 22:46

Мислење 14 Дек 2010, 23:06

Маја, потполно си во право, но за девојките што негуваат таков стил. :)
Не можам себеси да се замислам во тесни фармерки, фустанче или сл. бидејќи како прво, нема да ми стои. :)
Далеку од тоа дека не сакам да ја испеглам или извиткам косата, обожавам долга и негувана коса, но често правам промени и мислам дека добро би ми дошла некоја ваква. :)
А на дечкото нека му заријат прстите и мене ќе ми заријат во неговите суканици. :D
Би на правила и рокеза да не ми беа клемпави ушите. :) Коса е - расте. :)
Wild.Child

Црвено цветче

65622430
Мислења: 5570
Зачленет: 12 Јан 2010, 20:09
“Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof.”
― Alan Moore, V for Vendetta

Мислење 14 Дек 2010, 23:10

Не сакам суканици кај девојчиња, а и ради едно нешто не почитувам суканици .... вошкииииии.
Со чесни исклучоци сите со суканици имаат вошки.
Има разлика од една до 10 суканици во глава, ама како и да е суканицата ми е поим за нечисто, прљаво, вошки, нехигиена.
Ај размисли уште еднаш :)
rossonerka

Жолто цветче

150657542
Мислења: 4159
Зачленет: 13 Апр 2010, 14:22

Мислење 14 Дек 2010, 23:15

Не реков дека дефинитивно ќе ставам, :D туку дека ми беше мерак барем една на летен распуст. :) Ама бидејќи како што погоре рекоа дека нема да ми стои, реков дека ќе размислам убаво до идното лето има време. :)
Ама со вошкиве искрено ме разубеди. :rofl:
Wild.Child

Црвено цветче

65622430
“Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof.”

Мислење 14 Дек 2010, 23:22

Wild.Child напиша:Маја, потполно си во право, но за девојките што негуваат таков стил. :)
Не можам себеси да се замислам во тесни фармерки, фустанче или сл. бидејќи како прво, нема да ми стои. :)
Далеку од тоа дека не сакам да ја испеглам или извиткам косата, обожавам долга и негувана коса, но често правам промени и мислам дека добро би ми дошла некоја ваква. :)
А на дечкото нека му заријат прстите и мене ќе ми заријат во неговите суканици. :D
Би на правила и рокеза да не ми беа клемпави ушите. :) Коса е - расте.

:) Ќе ти откријам една тајна... Докај 16 години воопшто не носев сукњи и фустанчиња затоа што мислев дека имам грди нозе - после некое време си ги засакав ноџињата и сфатив дека ми се најубави на свет, иако може не се совршени - мои си се... А тоа дека нема да ти стои фустанче и тесни фармерки знам дека не е точно. Секоја жена е убава, но треба да ја пронајде убавината во себе и да ја истакне. Незнам зошто велиш дека не ти стои таква облека, ако можеби имаш вишок КГ треба да инвестираш во себе, да се трудиш да постигнеш резултат, Ама тоа само ако сакаш....

Рокеза незнам што е , и косата ке порасне да, ама ќе треба да имаш дупка некое време, а оние што ќе ги запознаеш во тој период, веројатно ќе те запомнат како ТАА СО СУКАНИЦАТА :lol:
Како и да е знам дека нема да те предомислам.... Но до летоска(кога планираш да ја оствариш идејава) може да се сменат мноогу нешта... Ќе видиме... Позз :)
maja8

Жолто цветче

1319575
Мислења: 2231
Зачленет: 03 Јан 2010, 22:46

Мислење 14 Дек 2010, 23:27

суканиците не ми се свиѓаат.. замисли одиш на некоја свеченост, свадба на близок роднина, носиш елегантна облека и суканици.. не одговара...

а ако сакаш промена можеби добро би ти стоеле оние плетенки што ги прават со вуница (конец за плетење) , ке ги поносиш малце, ке ти помине меракот ке ги извадиш :)
velesanka

Жолто цветче

12351485
Мислења: 1374
Зачленет: 26 Ное 2009, 23:20
I breath you, I think of you all of the passing time, I love you, and you get me through hard times. You are the love of my life.........CHOCOLATE :l:

Мислење 14 Дек 2010, 23:34

Јас не сум за суканици на цела коса, но како што спомнав, една би завршила работа. :) Но средена и умерена, не дебела.
Wild.Child

Црвено цветче

65622430

Мислење 14 Дек 2010, 23:39

Суканица најгрдо нешто кај девојче и кај машки. Замирисани, недоизмиени, вошлосани :puke:
навистина не го личи воопшто, на кој му истекнало таква глупост јас не знам. И грдо стојат премногу ко стапови на глава :puke: ГОЛЕМО НЕ за нив
Fearless

Зелено цветче

12861354
Мислења: 944
Зачленет: 30 Сеп 2010, 00:59
Локација: Planet Earth. Most of the time..
Gινє α gιяℓ тнє яιgнт ѕнσєѕ, αη∂ ѕнє ¢αη cσηqυєя тнє ωσяℓ∂...
Слика

Мислење 16 Дек 2010, 20:06

И мене не ми се допаѓаат суканиците ни за девојчиња ни за машки. Како што кажаа поголемиот дел од феминките погоре, навистина оставаат впечаток на несредено и нечисто. А и посебно па кај девојче со суканици, мислам дека, женственоста се губи и исчезнува.
gami

Зелено цветче

109164
Мислења: 628
Зачленет: 23 Ное 2010, 01:03
Take too many pictures, laugh too much and love like you`ve never been hurt. Because every sixty seconds you spend upset is a minute of happiness you`ll never get back. Don`t be afraid that your life will end, be afraid it will never begin.

Мислење 16 Дек 2010, 20:56

Го делам истото мислењето како и повеќето феминки! Големо НЕ за суканиците! Ми изгледаат нечисто, неуредно, ко товар да си носат на галавата! Не сакам ни кај машко ни кај женско! И да не се повторувам... исто мислам како и феминките што пред мене коментираа!
mina

Жолто цветче

535136
Мислења: 1260
Зачленет: 22 Ное 2009, 15:56

Врати се на Коса

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 14 гости