ТЕМА: Креми против брчки

Мислење 17 Јан 2010, 20:08

На која возраст за прв пат почнуваат да се користат креми против страеење на лицето?
Аватар на корисникот
maja8

Жолто цветче
 
1334575
Мислења: 2250
Зачленет: 03 Јан 2010, 22:46

Мислење 24 Јан 2010, 23:07

Кога се појавуваат првите брчки, или вообичаено после 30. Зависи од кожата.
Аватар на корисникот
Ariel

Жолто цветче
 
55152532
Мислења: 3156
Зачленет: 07 Дек 2009, 00:23
Локација: Малку појужно од таму каде што би сакала да бидам!
Ако не можам да променам дел од себе, како ќе го променам светот?

Мислење 28 Јан 2010, 19:14

леле јас имам 22 и почна да ми се појавува една брчка на челово ( особено се гледа кога ке ги кренам веѓите) па се загрижив и викам да си прашам :shock:
Аватар на корисникот
maja8

Жолто цветче
 
1334575
Мислења: 2250
Зачленет: 03 Јан 2010, 22:46

Мислење 29 Јан 2010, 09:32

не се замарај ке поминат :) ;)
Аватар на корисникот
anastasija19

Сино цветче
 
320
Мислења: 245
Зачленет: 13 Јан 2010, 14:25

Мислење 19 Фев 2010, 12:03

LUGJE KAZETE NEKOJA DOBRA KREMA PROTIV BRCKI ZA LICE
Аватар на корисникот
DACA

Фем почетничка
 
00
Мислења: 4
Зачленет: 22 Ное 2009, 00:10

Мислење 27 Мар 2010, 15:38

ti ja preporacuvam nivea Q10+ velat mnogu e efikasna
Аватар на корисникот
tejcence

Фем почетничка
 
62
Мислења: 7
Зачленет: 28 Фев 2010, 14:53

Мислење 19 Апр 2010, 22:49

osnovno e da stavas serum, a potoa krema protiv brcki, firma- vo zavisnost od moznostote, nivea, loreal, vichy, klarins, klinik
aasandra

Фем почетничка
 
00
Мислења: 1
Зачленет: 19 Апр 2010, 22:34

Мислење 18 Мај 2010, 07:37

Probajte gi anew od avon se mnogu efikasni gi ima za site vozrasti od 20 pa nagore
evelin

Фем почетничка
 
10
Мислења: 16
Зачленет: 18 Мај 2010, 07:23

Мислење 18 Мај 2010, 13:59

Јас сум читала дка треба да се користат после 25 година, значи повеќе како превентива, отколку како санација :) Откога ќе искочат брчките ништо не можеме да преземеме, затоа треба да си го чиуваме лицето добро,сепак имаме едно :D
Аватар на корисникот
Krisi

Сино цветче
 
13890
Мислења: 407
Зачленет: 05 Јан 2010, 23:27
...You've got to be the best, you've got to change the world and you use this chance to be heard... your time is now...

Мислење 18 Мај 2010, 14:21

Колку и да го негувате лицето сепак брчките се неизбежни, се зависи од кожата и гените. Јас ја користам Nivea Q10+ и сум задоволна. Од друга страна и генот ми е наследен. Така да мојата мајка со нејзините 64 години ми делува како 30 годишна девојка, а не и има користено никакви ркеми против брчки.

Модератор: Во иднина при пишување на мислењата користете кирилица.
Аватар на корисникот
ozbilnazena

Жолто цветче
 
41802483
Мислења: 1118
Зачленет: 06 Фев 2010, 21:42
Локација: Ваму- таму повеќе онаму
Dobro je kad u životu za nešto se boriš, rukama stvoriš. Dobro je kad u životu nekoga voliš, i neko te voli...

Врати се на Лице

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 16 гости