ТЕМА: Сенки за очи

Мислење 30 Мај 2011, 17:14

Ај ве молам препорачајте ми некои светкави сјани сенки
Аватар на корисникот
A-j-a

Жолто цветче
 
13571707
Мислења: 1606
Зачленет: 12 Апр 2011, 15:35
Локација: некаде по светот

Мислење 30 Мај 2011, 17:48

Јас лично многу сум задоволна од сенките на орифлеим
и нив си ги користам. Од авон немам користено ама гледам ги фалите
така да ќе ги пробам. Моментално користам од орифлеим и некоја шљ
марка од парфимерија, сенка ко сенка, битно да има боите што ги сакам.

Најчесто користам црна, бела, сива боја за смоки ајс.
И лилава исто, дека имам зелени очи, убаво стои.
Аватар на корисникот
shiningstar

Зелено цветче
 
226183
Мислења: 623
Зачленет: 07 Дек 2009, 23:26
Локација: на пуст остров
Понекогаш луѓето плачат - не затоа што се слаби, туку затоа што биле јаки предолго време.

Мислење 30 Мај 2011, 20:57

Бидејќи до пред една година врска немав за шминка, само гледав по веб страници, и плачев што нема квалитетни сенки кај нас. -.- (колку неинформирана сум била).
Мислев дека само од авон или орифлејм може да се најдат убави сенки. (пак сум згрешила).
И бидејќи не ни знаев како да ги користам, затоа се решив да не трошам толку пари на шминка.
И додека да се научам, да пробам од обичните. Искрено да ви кажам, се зависи. Некои се погодиле, некои не. Некои се баш супер, некои оставаат флеќи по очите. И сега до некаде знам кои сенки се добри, а кои не се. Баш пред некој ден гледав еден сет, 150 денари, ама сенките можам да се колнам дека се феноменални! И немаше 2-4 сенки. Можеби повеќе од 15 имаше, а боите- :x , многу убави беа. Секакви, сини, розеви, секакви, немав време да ги здогледам убаво, со мајка ми бев. -.-
Тие планирам да ги купам, додуша една единствена сенка ми е од оние попознати фирми, бела мат од флормар, и тоа-само бидејќи не можев да најдам бела мат по пазар. Црна мат сум нашла, и секакви други, некои се супер, некои за никаде се. Една користам за веѓите, и баш природен изглед имам, не се приметува дека сенка имам. А за тоа дека се размачкува, многу едноставно-користам база. (на менхетен), и немам проблем.
Аватар на корисникот
Rock-a-Fella

Жолто цветче
 
13402283
Мислења: 1378
Зачленет: 12 Фев 2011, 14:12
Локација: Some place safe...
Too much love will kill, just as sure as none at all...

Мислење 16 Авг 2011, 00:28

http://image.made-in-china.com/2f0j00AeJQgGzlbqbp/88-Colors-Eyeshadow-Palette.jpg

знаете каде да најдам ваква палета на сенки за очи?ААА саакам па :( Иначе малце засрамено но ќе прашам :$ каде се продаваат такви палети со сенки на аура? :$
Аватар на корисникот
lovelife

Сино цветче
 
381177
Мислења: 355
Зачленет: 26 Јун 2011, 17:37
Слика

Мислење 16 Авг 2011, 09:40

ретко користам, имам едни од Нивеа со 48 бои и океј се , добив на поклон едни од авон двобојни се и се предобри :)
Аватар на корисникот
ani22

Зелено цветче
 
293256
Мислења: 585
Зачленет: 31 Окт 2010, 15:25

Мислење 16 Авг 2011, 09:43

Користам сенки во прав..... најчесто некои нежни бои и почесто светли од темни :) :) :)
Аватар на корисникот
pupi.girl

Жолто цветче
 
1646756
Мислења: 2915
Зачленет: 21 Јул 2011, 21:34
Локација: Monte Carlo
You can tell me everything :)

Скриен текст: покажи
Слика

Слика

Мислење 17 Авг 2011, 15:26

Имам само едно сетче со 4 бои, во прав; боите се: бела, крем, кафеава и златникаво-кафеава. Такви бои најмногу ми стојат и не се нападни. Затоа не ни купувам други.
Аватар на корисникот
Bright

Жолто цветче
 
53163513
Мислења: 2540
Зачленет: 25 Ное 2009, 14:20
Локација: Чуден свет.
~ I let love in ~

Мислење 20 Авг 2011, 22:23

Користам сенки на Gosh,Manhattan,Maybelline,Aura i Deborah
Најзадоволна сум од Manhattan
Најчесто крем,кафеава,лилава,црна,гри и бела боја
Аватар на корисникот
CrystalNoir

Сино цветче
 
8420
Мислења: 381
Зачленет: 12 Јул 2011, 15:51
:) :) :) :) :)

Мислење 21 Авг 2011, 00:57

A-j-a напиша:Ај ве молам препорачајте ми некои светкави сјани сенки

Такви се еднобојните сенки на Seventeen..Во прав и светкави..Еве ти линкче разгледај си нијанси..Една ти е околу 350 денари.

Инаку,јас обожавам сенки.Омилен дел ми се од шминката и без разлика која боја ми стои јас сите ги употребувам.Ги имам дома следниве:
Прикачени фајлови
dior-eyeshadow-quint-754-400x371.jpg
dior-eyeshadow-quint-754-400x371.jpg (38.11 KiB) Разгледано 544 пати
5779319001_f5f0475d68_o.jpg
5779319001_f5f0475d68_o.jpg (266.23 KiB) Разгледано 544 пати
sephora palette dutch.jpg
Аватар на корисникот
yawn

Зелено цветче
 
667221
Мислења: 698
Зачленет: 11 Јун 2010, 12:31
Локација: She wolf in your closet
"Only as high as I reach can I grow,
Only as far as I seek can I go,
Only as deep as I look can I see,
Only as much as I dream can I be"

Мислење 05 Сеп 2011, 23:35

Додјов за да ги пофалам сенките на Авон.Тие што се четри во паковање и што личат на Шанел. :D
Ги имам во 3-4 нијанси и сите со одлични стварно.И убава боја вадат,и убава текстура имаат.
За право чудо.Никогаш не ми се свиѓала шминката на Авон.
На овие мислам
Слика

И да ги пофалам на Севнтин сенките.Сите.Ама баш сите,одлични се.
Исто кој има прилика и од H&M сенки да купи,нека не му ја мисли.И тие сите со одлични.Иии така... :)
Аватар на корисникот
Miss-Independent

Жолто цветче
 
56315401
Мислења: 2293
Зачленет: 10 Мај 2010, 22:26

Врати се на Лице

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 10 гости