ТЕМА: Книга која ве променила

Мислење 13 Фев 2013, 19:44

Психологија на успехот - Дејл Карнеги
Аватар на корисникот
beyonce22

Бело цветче
 
3633
Мислења: 61
Зачленет: 11 Фев 2013, 20:34
Слика

Мислење 13 Фев 2013, 19:46

Моќта на потсвеста
Аватар на корисникот
kikav

Жолто цветче
 
19012295
Мислења: 2704
Зачленет: 28 Фев 2011, 16:59

Мислење 13 Фев 2013, 23:27

Калуѓерот што г продаде своето ферари.-Те тера да мислиш позитивно и да гледаш на порозовата страна во животот.
Аватар на корисникот
kathy-style

Сино цветче
 
189122
Мислења: 302
Зачленет: 16 Јул 2012, 16:25
Локација: На седмо небо :D
Follow your dreams,someday they will come true. :))

Мислење 07 Окт 2013, 17:01

`Препушти се`-Сара Десен.
Прекрасна,се повратив во живот после неа.Се соживеав со Оден,на некој начин.
И благодарам многу!
Аватар на корисникот
sofijanoka

Жолто цветче
 
10931874
Мислења: 1591
Зачленет: 08 Фев 2013, 20:05
Слика

Мислење 10 Окт 2013, 12:25

Секоја книга, по малку, се до следниот ден кога почнува следната. Животот- ниедна, но секако дека секоја влијаела по малку. Но коренита промена...јок
Аватар на корисникот
Cka

Зелено цветче
 
2050675
Мислења: 922
Зачленет: 23 Сеп 2010, 12:15

Мислење 10 Окт 2013, 18:35

beyonce22 напиша:Психологија на успехот - Дејл Карнеги

Исто. И дома имам копија од неа и многу често ја читам. Плус уште една книга слична на оваа, не ми текнува точно на насловот, таа поретко ја читам. :) :inlove:
Аватар на корисникот
theowndemon

Сино цветче
 
93102
Мислења: 353
Зачленет: 17 Сеп 2013, 12:22
Локација: Битола, Македонија.
An artist is a creature driven by demons.
He doesn't know why they choose him and he's usually too busy to wonder why.

Мислење 10 Окт 2013, 18:57

Сикрет од Ронда Бирн
Успех од Наполеон Хил
Емоционална Писменост од Др Клод Стајнер
Аватар на корисникот
vitomir

Жолто цветче
 
35162018
Мислења: 2095
Зачленет: 04 Ное 2011, 06:18
Локација: Скопје
Слика

Мислење 15 Окт 2013, 21:00

Anam Cara од Johh O'Donohue. Редовно и се навраќам со радост.
Аватар на корисникот
elanor

Сино цветче
 
22976
Мислења: 269
Зачленет: 27 Ное 2009, 10:25

Мислење 17 Окт 2013, 11:08

Волја за моќ, Така зборуваше Заратустра - Ниче
Marija001

Фем почетничка
 
22
Мислења: 23
Зачленет: 26 Окт 2011, 21:09

Мислење 23 Окт 2013, 16:28

Смртта на Иван Илич-Толстој
Аватар на корисникот
simonna.a

Жолто цветче
 
18841355
Мислења: 1446
Зачленет: 23 Фев 2013, 13:27
Локација: Garfield City,New Jersey
Amicus verus,rara avis.

Врати се на Литература и уметност

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 16 гости