ТЕМА: Која книга не би ја читале по втор пат?

Мислење 07 Јун 2012, 20:03

Улавите години и Оливер Твист (филмот Оливер Твист е поинтересен, книгата некако досадна премногу) :D
Аватар на корисникот
Stoimenovska

Зелено цветче
 
21643438
Мислења: 918
Зачленет: 07 Јул 2011, 11:37
Локација: На даските што живот значат.
Оние кои не те разбираат кога молчиш, тешко ќе те разберат кога ќе зборуваш..

Мислење 08 Јун 2012, 15:42

Молчи,молчи-немам намера пак да плачам
Улавите години -по досадна здравје
Аватар на корисникот
ocila

Црвено цветче
 
18081250
Мислења: 5516
Зачленет: 20 Апр 2012, 18:22
Локација: таму каде што никој нема да ме најде
"Ona kaže da joj nije stalo, ali njene oči pričaju drugu priču."

Мислење 18 Јун 2012, 18:11

Последната Нова година - Николо Аманити
Вечерва и засекогаш - Нора Робертс
Краеви и почетоци - Нора Робертс
Прашање на избор - Нора Робертс
Италијанскиот секретар - Кејлеб Кар
Дневникот на Сузана за Николас - Џејмс Патерсон
Првобитен град - Елмер Леонард

.. И доста други. Некои од книгиве се толку површни и лошо напишани што не знам дури како некој се согласил да ги издаде. Особено трите горенаведени од Робертс.

А секако ќе ја прочитам по втор пат Страв од летање - Ерика Јонг. Книгата ме воодушеви, но треба уште доста да се запознаам со психоанализата и егзистенцијализмот за да се решам да ја прочитам повторно.
Аватар на корисникот
honorthyself

Зелено цветче
 
1244590
Мислења: 654
Зачленет: 29 Мај 2012, 18:36
Локација: in the middle of nowhere
"the tired sunsets and the tired
people -
it takes a lifetime to die and
no time at
all."

Мислење 21 Јун 2012, 00:06

Книги кои ми се досадни:
-Оливер Твист
-Хаклбери Фин
-Хајди
-оние од 1 до 4 одд.лектири.
-Мајчин Споменар-Горјан Петревски.
Аватар на корисникот
Alegriaa

Сино цветче
 
213120
Мислења: 327
Зачленет: 06 Дек 2011, 00:12
Локација: Куманово
Слика


Слика

Мислење 21 Јун 2012, 00:09

никоја :)
не ми е интересно да читам иста книга по два пати :)
Аватар на корисникот
someone2

Сино цветче
 
5416
Мислења: 168
Зачленет: 06 Фев 2012, 13:43
I JUST WANT TO HUG ALL THE LOVELY PEOPLE ♥

Мислење 21 Јун 2012, 00:23

Малиот принц :puke:
Аватар на корисникот
bluegirl7

Зелено цветче
 
9132107
Мислења: 754
Зачленет: 25 Мај 2011, 11:45
Локација: Pietra Ligure
Слика

Мислење 21 Јун 2012, 21:37

Не би читала книга по втор пат. Можеби за многу години во иднина да се потсетам на некоја која многу ми се допаднала и ми оставила трага. А доколку се одлучам да прочитам некоја по втор пат, тоа сигурно би бил некој роман со содржина во која сум се пронашла самата себеси.
Аватар на корисникот
kitty.lover

Зелено цветче
 
327196
Мислења: 543
Зачленет: 17 Фев 2012, 14:01
Локација: Empty box
What doesn't kill you, makes you STRONGER!

Мислење 28 Јун 2012, 21:46

Пат околу светот за 80 дена :lol: и Прекрасни коски

Удав жив !!
Аватар на корисникот
MotherMonsterI

Зелено цветче
 
80595
Мислења: 798
Зачленет: 07 Јан 2012, 11:48
Локација: 19th century
Сите ние сме во потрага по таа единсвена личност што ќе ни го донесе сето она што му недостасува на нашиот живот. И ако не стигнеме да ја најдеме, ни останува само да се молиме таа да не најде нас.

Мислење 28 Јун 2012, 22:02

"Земјата на снегот" - Никогаш повеќе..
Аватар на корисникот
Anna-Karenin

Фем почетничка
 
32
Мислења: 15
Зачленет: 22 Јун 2012, 13:55
Најголемите шанси се брилијантно маскирани како невозможни ситуации!

Мислење 26 Окт 2012, 19:35

„Сто години самотија“ - Габриел Гарсија Маркес
:puke: :puke: :puke:
Аватар на корисникот
SnowWhite91

Жолто цветче
 
847981
Мислења: 1039
Зачленет: 15 Сеп 2012, 15:50
Локација: Далеку од реалноста
Слика
Слика

Врати се на Литература и уметност

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Lella и 11 гости