1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Таблети за слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од sesilija, 24 април 2010.

  1. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.241
    Допаѓања:
    21.647
    Пол:
    Женски
    Како пиеше јаболков оцет?Таблетите ги конзумираше со оцедот?Каде ги има,во аптеките?Колку пати дневно се пијат?
     
  2. rainlover

    rainlover Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    969
    Допаѓања:
    632
    Јас по неколку неуспешно држани диети (со исклучок на диетата на Жан Митрев, со која за 10 дена намалив 5-6 кг) и поттикната од резултатите на една другарка, се решив да пробам со капсулите Слим Лине, ќе ги земам утре и ќе видиме какви ќе бидат ефектите за 36 дена. Ми требаат -10кг за да се вратам на тежината пред породувањето.
    Инаку другарката за 36 дена ослабна 8кг, а нејзина братучетка 16кг за 36 дена.
     
  3. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    да срце и ја ги зимам конечноооооо утре :lol: :D па ќе видиме!!! дај боже да ослабам!!!а и ти !! :D
     
  4. Andrijani4ka

    Andrijani4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    0



    Јас исто така ги пиев овие капсули но мене не ми делуваа така, јас од кога почнав да ги пијам овие капсули накачив плус 8kg. :( :( :(
     
  5. Pavlin4e

    Pavlin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    9
    A ova stoe citrax kilostop, kolku vreme se pie?......I kako se pie?...na primer tie 20 kila za kolku vreme moze da gi namalis???........molam odgovor ako ne ve mrzi :D
     
  6. aleksandra984

    aleksandra984 Нов член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    2
    Jas sum zacleneta vo slim line clubot koj saka proizvodi slobodno neka naraca ili neka mi pise privatno na aleksandra_17mk@hotmail.com mozam da mu objasnam se kako odi sto odi i za cenata. pozdrvace
     
  7. christina

    christina Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Ne pijte apcinja.Jadete zdrava hrana.Izbegnuvajte leb,testenini,gazirani sokovi,slatki raboti i t.n.Jadete povekje salati,ovoshje,riba,meso na skara ili vareno meso (pileshko) i se vo ograniceni kolicini. :) Normalno bidete aktivni.Ne jadete "gjubre" hrana. :D
     
    На eleni23 и HappyOne им се допаѓа ова.
  8. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    ги купив слим лине... пробав една пред пола саат навистина не ми се јаде ништо, а немам доручкувано (пред да ја испијам пилулата ми кркореа црева) :D така да ке видиме :lol:
     
    На rainlover му/ѝ се допаѓа ова.
  9. rainlover

    rainlover Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    969
    Допаѓања:
    632
    И јас ги земав денес, па ќе почнам да ги пијам од утре. Со среќа и на двете и најмалку 10 кг минус ;)
     
    На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    ауф, ништо ама ништо не ми се јаде цел ден :lol: баш ми е мерак вака гледам колачи торти по дома што уште не, и не ми се јаде цел ден еј :D така да, ќе видиме како ке биде, и јас го посакувам истото
     
  11. rainlover

    rainlover Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    969
    Допаѓања:
    632
    И јас сабајле ја испив првата таблета, ете 13 часот е уште ништо не сум јадела, а не ми се ни јаде... само едно кафе испив :)
     
  12. Pavlin4e

    Pavlin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    9
    A koj se tie tableti slim line...od kade moze da gi kupam, kolku pari se?
     
  13. katka-slatka

    katka-slatka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    296
    Допаѓања:
    46
    Ги почнав денеска slim line,ама некако цел ден ми се јаде. Крајот ќе каже што ке биде...
     
  14. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    pavlin4e 1850 денари се има 36 внатре се пие само 1 на ден... :) се купува преку некој што е зачленет таму

    katka-slatka не знам зашто така... мене ич не ми се јадеше... сега пред 1 саат ја испив и почнувам да осеќам дека не ми се јаде ич :)
     
  15. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.401
    Допаѓања:
    22.577
    Пол:
    Женски
    Јас имам слушнато и дека во подобро снабдени аптеки можат да се купат но не мора сите 36 оддеднаш туку по една лента од 12 внатре и се 600 денари.
     
  16. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    не сум знаела :D баш ке прашам ако не ми стигнат овие, да си купам една лента од 12.. а мислиш дека ќе ги има во зегин? :) подобро снабдена аптека во скопје не знам која е :(
     
  17. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.401
    Допаѓања:
    22.577
    Пол:
    Женски
    Па да мислам дека ги има таму, ќе прашам до вечер на сигурно пак ке ти пишам..
     
  18. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    окок, ако можеш прашај, да знам од кај да земам кога ке ми се потрошат овие, фала многу :*
     
  19. Pavlin4e

    Pavlin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    9
    Fala vi na informacijata.........aj ke gi probam da vidime na mene kako ke deluvaat, da se nadevame deka i mene nema da mi se jade.....
     
  20. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.401
    Допаѓања:
    22.577
    Пол:
    Женски
    Прашав, сум била грешка таблетките се само по порачка ама ги има во две пакувања едно од 12 таблетки другото од 36 :*