1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. annazac

    annazac Активен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Епа вака, имам незаштитени односи веќе 2 месеци, всушност пред 2 месеци ја загубив невиноста. Тој не свршува во мене, туку 1 мин предвреме се тргнува настрана. Арно ама ми доцни веќе 5 дена и сум проклето исплашена. Ваше мислење ве молам!
     
  2. brancetoo

    brancetoo Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2013
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    42

    Напрви тест за бременост, мој совет за да не бидис исплашена и неубо да се чувствуваш иначе ако не свршува во тебе можеш да побараш на google дека постои таканаречена предспермална течност од која мали се шансите за забременување но постојат и многу девојки забремениле токму од тоа НЕСАКАМ ДА ТЕ ПЛАШАМ НО МОЈ СОВЕТ ТИ Е ДА СИ НАПРАВИШ ТЕСТ И ДРУГПАТ ДА СИ ИМАШ ЗАШТИТЕН СЕКС ЗА ДА ТИ БИДИ МИРНА ГЛАТА! :!:
     
  3. Tikvice

    Tikvice Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    385
    Допаѓања:
    248
    Пол:
    Женски
    Имам еден проблем,скоро 2 месеци имам бело прање и не престанува,претходно го имав ама многу ретко дали еднас во месецот.Ме интересира од сто мозе да биде? Фала од напред.
     
  4. missfortuna

    missfortuna Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2014
    Пораки:
    404
    Допаѓања:
    171
    И јас ќе бев исплашена ко тебе, чек немаше ко тебе да бидам оти ќе имав заштита со СЕКОЈ ОДНОС.
    Можно е да си бремена, сигурна си дека не сврши во тебе?
    А и како ќе знаеш кога не користите кондоми и слично.
    Како одиш така на несигурно појма неам. :D
    Тест ќе треба да си направиш сега.
     
  5. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.950
    Допаѓања:
    30.793
    Пол:
    Женски
    Епа за друг пат,за да не бидеш вака исплашена ќе си користете и кондом.За тестот да ти даде точен резултат ти се потребни 2 недели да почекаш.Ако ти се чека,почекај..ако не,ние тука неможиме да ти помогниме повеќе.Ајде со среќа и ум за друг пат!
     
  6. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.586
    Допаѓања:
    80.673
    Пол:
    Женски
    Да не е некоја инфекција во прашање?
    Ако има чуден мирис исцедокот, нема да биде лошо да посетиш гинеколог.
    Пробај да пиеш повеќе кефир, мене тоа ми го препорачаа како решение за белото прање. :)
     
  7. Tikvice

    Tikvice Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    385
    Допаѓања:
    248
    Пол:
    Женски
    Не немам симптоми за некоја инфекција само сто ми тече не мириса чудно,не ме пече,не ме чеса а и посетив гинеколог пред 1 месец само да ми казес,сто е тоа кефир?,па да почнам и јас да пијам.
     
  8. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.586
    Допаѓања:
    80.673
    Пол:
    Женски
    Тоа е нешто како јогурт, малку посолено и не е толку густо.
    Јас ваков купувам, можеби и другите брендови имаат, но не сум забележала навистина.
    [​IMG]
     
  9. Tikvice

    Tikvice Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    385
    Допаѓања:
    248
    Пол:
    Женски
    Ке пробам,фала ти многу :*
     
  10. annazac

    annazac Активен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Готово, помина... Фала ви за советот, ќе ве послушам.
     
  11. BeautyAndTheBeast

    BeautyAndTheBeast Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    162
    Не е точно дека се потребни две недели.
    Има и тестови што покажуваат 5 дена по РИЗИЧНИОТ ОДНОС.
    2 недели да се чекало ,ц ц ц :clap:

    http://www.martialko.com.mk/index.php?o ... atest-news

    Јас незнам зашто само трескате глупости кога не знаете очигледно доволно,туку колку да се пише нешто ајде,колку мислења да се бројат.Ако не знаеш или не си сигурна не мора да пишувате. |( :x
     
  12. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    ^^
    Точно, гледаш како си се посоветува сама, воздржи се од пишување на делумно точни информации. Не сме стручни гинеколози само се трудиме да бидеме од помош најчесто со совет од сопствено искуство.

    Кажи од кај да го купиме ? Искуствата на многубројната женска популација на Фемина говорат дека тестовите даваат неточен и сомнителен резултат и неколку дена по доцнење на циклусот. Бледи линии, дури и негативен резултат а имало бременост.

    Bhcg би бил присутен во толку мали количини што ќе биде тешко да се регистрира.
     
  13. BeautyAndTheBeast

    BeautyAndTheBeast Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    162
    Сум си се посоветувала сама?
    Зашто оваа информација е делумно точна?

    Па точно така дека ''никој од нас'' не е стручен гинеколог,ако не знае и не е сигурен не треба да пишува информации кои што се лажни, и кои што којзнае од каде се добиени и притоа да лаже народ.
    Од помош сигурно не и беше на девојката која што ја посоветува да чека дури 2 недели да и касни циклусот па да направи тест.Ако некој не е доволно информиран или не е сигурен не треба да пишува неточни работи.На секој може да му се случи да згреши,да точно е ама ова не е мала печатна грешка сигурно.
    Иначе од секоја пристојна аптека може да се купи,чини околу 250 денари и е точен ,верувај.
    Ако би било тешко да се регистрира концентрацијата на HCG то или Гонадотропинот,сигурно не би постоело тест кој што пи покажувал толку брзо,нели?? Поради тоа ставив и линк од тестот на кој што е се убаво објаснето за истиот.

    Линија се покажала,дали бледа или не,таа е покажана така?Подобро ќе се купи уште еден тест,одколку да чека некој 2 недели.Тоа би можело да излезе околу месец ипол ,доколку бебето е зачнато да речеме ден два по завршениот минат циклус.Тоа е долг период за да не се знае дали е бремена или не е.
     
  14. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Pomos

    Ги имам пиено Палин капсулите пред неколку години против циститис,но не ми предизвикаа никакво одложување на менструацијата!Јас мислам дека доцнењето на менструацијата ти е предизвикано од други фактори,а не од Палин капсулите,бидејќи кога го читав упатството за употреба на Палин капсулите не наидов на таква нуспојава,ниту,пак,кај мене тоа не беше случај,така што најдобро е подитно да отидеш на гинеколог и да видиш што е работата!Не чекај повеќе воопшто!Оиздрав и се најдобро! :angel: :hai:
     
  15. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Имаш деца ? Со колку тестови кои се во продажба на нашиот пазар имаш искуство ? Јас имам спонтан и ги имам пробано сите. На повеќето тестови пишува дека може да се детектира бременост во толку рана фаза, ама во пракса е поинаку.
    Толку рано ќе се детектира само преку испитување на крв.

    Разгледај ги искуствата напишани во темата за поддршка на тие кои сакаат да забременат.
    Не сакам да се расправам, тука сме да дебатираме, да размениме искуства . Нема потреба кон толку остар и осудувачки пристап како твојот.


    Секое добро. Поздрав.
     
  16. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.806
    Јас го добив позитивниот тест само ден-два доцнење. Всушност, спрема гинекологот не ми ни каснеше, ама јас си го познавам моето тело и имав редовен циклус, така што за мене тоа беше доцнење, па го направив и излезе позитивен.

    Секогаш сум за тоа да ако некој се сомнева во бременоста, да го направи тестот, и понатаму по потреба да го повтори.
     
  17. A.a

    A.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2011
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    60
    Девојки , би сакала да ве прашам дали ви се има случено вакво нешто. Значи дечкоми сврши во мене и се тргна настрана, и за кратко време дел од спермата истече , малку имаше надвор околу вагината. :worried:
     
  18. sweet-17

    sweet-17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2013
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    187
    Пол:
    Женски
    Девојки веке два месеци сум сексуално активна, секогаш користиме кондом и никогаш дечкоми не свршил во мене.. Последен пат ми дојде на 26 март и сега сеуште нема ништо...ги имам симптомите за менструација но никако да потече..Околу почетокот на овој месец пиев апчиња....Сега почна паника да ме фаќа. :| :| Некое искуство од вас :?: :?:
     
  19. K.Mari4ka

    K.Mari4ka Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    1.457
    Допаѓања:
    1.559
    Пол:
    Женски
    Чим не свршил во тебе нема причина за паника, или ти е од апчињата или нешто друго ти влијае, не мисли на тоа, ќе ти дојде.
     
    На sweet-17 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Tikvice

    Tikvice Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    385
    Допаѓања:
    248
    Пол:
    Женски
    Мозно е да е од антибиотици или од времето сто е променливо ќе добиес не се паничи ;)
     
    На sweet-17 му/ѝ се допаѓа ова.