1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сонови

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Claudia, 22 ноември 2009.

  1. nikolija20

    nikolija20 Нов член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Само што се разбудив, неможам да заспијам дека сонував чуден сон. Ве молам некој да ми каже што значи
    Сонував сме седеле на кафе блиску моето поранешно школо со мајка ми, татко ми и двајца другари и наеднаш ја здогледав црквата (а таму нема црква и нема и во близина) не била доградена а на кровот се појави икона со Св. Богородица и Исус и се гледаше иконата многу чисто, почнав да им викам на сите видете Богородица ја гради црквата ама зборејќи и како солзи имав дури и тие сите почнаа да ми викат ние не гледаме никаква Богородица, јас им викам абе горе гледете на кровот е ја гради црквата тие пак погледнаа и викат не ја гледаме. Сватив дека само јас ја гледам и заплакав дури ама одма се разбудив и морав да пишам. Ќе ве замолам повторно, некој ако знае што значи да врати што побрзо.

    Благодарам однапред
     
  2. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.593
    Допаѓања:
    9.361
    Пол:
    Женски
    Сонував дека имам многу првут на косата, ама ептен многу :^) Што би можело да значи?
     
  3. VACA

    VACA Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    490
    Допаѓања:
    323
    Пол:
    Женски
    Sto bi mozelo da znaci ova? Sonuvav deka sum bila vo vremeto na Holokaustot i sum bila evrejka.
    Pocnale bombi od sekade da frlaat i jas si majka mi sme bile doma i dosol nekoj covek i rekol deka ke bideme evakuirani i deka ke bideme bez hrana, jas sum pocnala da placam,nemozev da se smiram. Aj ve molam interpretirajte :D
    P.S se izvinuvam za latinica, nemam na ovoj kompjuter mk podrska. ;)
     
  4. blosson

    blosson Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    384
    Допаѓања:
    263
    Пол:
    Женски
    Што значи да гледаш жена која не а познаваш и прави вака морничави мимики..т.е. де се насмее де се озбили вака чуден сон беше а и претходно сум го сонувала :o
     
  5. Ruzica00

    Ruzica00 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2012
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    172
    Си сонувала на празник (27-ми Септември - Крстовден). Кога имаш време појди запали си свеќа. И сонот во никој случај нема негативна конотација. Сонување црква или манастир од секогаш значело мир и благосостојба ;)
     
  6. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.695
    Допаѓања:
    1.990
    Сонував дека сум била во затвор, многу сум паничела.. сум се јавила на мајка ми да побара адвокат да ме извадат а таа не сакала и сум почнала да плачам да викам дека ако не ме извадат до утре внатре ќе ме убијат.

    А другиот сон сум лежела во кревет и сум читала нешто, до мене спиел мажот ми (не сум мажена..немам дечко) не сум го видела кој е ама сум мислела дека ми е бившиот, и кога сум се завртила накај него за да му кажам нешто сум видела дека е некое друго машко и сум почнала да плачам силно зошто не е бившиот.. :?:

    Знае некој што значат овие сонови? :(
     
  7. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Просидба ама не моја туку наводно на мои блиски и се случувало во мојот дом, но тие биле постари и двајцата... не знам која е логиката во ова ни па кои се тие луѓе. :lol: Може дека синоќа бевме на вечера со дечко ми со едни пријатели и баш си помислив аман кога ќе ја бара, време им е веќе. :rofl: Ама сонував уште нешто... Со брат ми сме биле мислам на печалба во Германија или така нешто и тој решил да си оди и се спакувал и имал резервирано авионски билет и јас помислив дека нормално ме планирал и мене, кога тој само за него си купил карта, мислел ќе останам. Кога ме фати паника, викам како мислеше дека ќе останам сама овде бе, и сум грабнала алиштата нездиплени да ги бутам во куфер. :rofl: И така... :D
     
  8. fifi16

    fifi16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2013
    Пораки:
    390
    Допаѓања:
    177
    Пол:
    Женски
    пред 2-3 вечери сонував еден сон што некако ме вознемири, во кујната имам витрина во која што ми стојат сите спомени што ми се останати од свадбата, е сега доаѓа некоја жена ( не ја забележав која е ) и до нашите бомбони ставила црни свадбени бомбони, а на другата страна ставила друго нешто црно и јас ја прашувам што правиш, што е оваа таа ми вика ако нека е, убаво е тоа и се разбудив... барам на нет ама нешто не можам да најдам што може да значи тоа, ако некоја знае, нека ми протолкува |(
     
  9. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    што знам мислам дека некој ке замеша прсти / ке застане помеѓу вас или има некоја жена што сака да ви наштети јас така мислам :emo: :emo: :emo: но дај боже да грешам :hai: :hai: :hai: :sweat: :sweat: :sweat:
     
    На fifi16 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Сонував шума, но дрвјата немаа листови, немаше трева, немаше патека, туку се беше некако голо. Одев некаде, па се враќав. Ај плс некој да ми каже, пошто ретко сонувам.
     
  11. mal.ecka

    mal.ecka Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    9.259
    Допаѓања:
    124.742
    Сонував како мајками ми вика на татко му на дечко ми да му дадам крпа,човекот е жив,незнам што би значело.Вчера му беше роденден а сонот го гледав некни.Обично викаат за на починат човек се јавува така на сон демек ако нешто сакал а ова???? :^)
     
  12. olence86

    olence86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    287
    Допаѓања:
    91
    Пред два дена сонував како тетин ми ( кој е починат пред три години ) инаку на сонов како да бил во затвор и го пуштиле од затвор, и дошол кај родителите на мајка ми на гости, кои живееат во село. Инаку кога дошол тој сите сме биле таму и сите сме плачеле од радост. Он со сите се изгушкал по ред. со мајка ми, татко ми, дедо ми,баба ми и со вујковците.и се разбудив....не сакам да помислам на нешто лошо...
    Дента пред да го сонував овој сон дознавме дека сестра на дедо ми ( од мајка ми тетка ) починала...
    Дали овој сон има некаква врска со оваа вест???
     
  13. JustFun

    JustFun Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2014
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    2.774
    Требало да се мажам, и одам во продавница за штикли, што значи тоа? :o
     
  14. Marijana93

    Marijana93 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2013
    Пораки:
    1.132
    Допаѓања:
    6.607
    Завчера (пред да одам на пат) ја сонував мајками која е почината и реков ќе дојде дечкоми да ме земе ќе одиме кај него може ли да дојде и таа ми рече ако сака нека дојде он дојде и почна да и раскажува што работи и кога ми текна дека е почината се разбудив. Вчера сонував како ми вадат заби ми се клатеа а не беа млечни за да ти се клатат и многу голема болка имав па дури и крв видов ај ако некој знае да ми каже што значат соновиве :?:
     
  15. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    Некој се разбира во сонови или само ќе пишуваме што сонуваме?:)
    Инаку вадење на заби, паѓање на заб не е добро, тоа барем знам. А има и соновник на фемина- видете.
     
    На Lovely93 и Marijana93 им се допаѓа ова.
  16. Marijana93

    Marijana93 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2013
    Пораки:
    1.132
    Допаѓања:
    6.607
    Видов значело сериозна болест или смрт на далечна роднина :?:
     
  17. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски

    Демек зависи кој заб ти паѓа/или го вадиш. Ако се кецови/двојки од поблиска фамилија. Сон е, не мора ништо да значи, иако јас лично верувам во толкувањето, многу пати толкувањата ми одговараа на ситуацијата.
     
  18. Marijana93

    Marijana93 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2013
    Пораки:
    1.132
    Допаѓања:
    6.607
    Катникот и умникот и тројка како иде незнам веќе ми паднаа :?:
     
  19. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    Значи не е во потесното семејство:) не се преоптеретувај со ова.
     
    На Marijana93 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. macalavica

    macalavica Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    3.028
    Допаѓања:
    4.761
    Пол:
    Женски
    Луѓе како да не сонувам или барем да не се сеќавам на тоа што сум го сонувала?
    Сонувам цели филмови, места и луѓе кои некои не ги ни знам, некогаш дури можам да се разбудам и кога ке заспијам пак да продолжам да сонувам ист сон. И обавезно сонувам пред да се разболам јас или некој од моите, без разлика дали е настинка или нешто другоо или пак некој проблем на работа. Како да не ги паметам соништата?Наместо да станам одморена, се оптеретувам со глупости и соништа.