1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гулабица- Нова македонска sвезда

Дискусија во 'Насмевка' започната од Virus997, 7 мај 2012.

  1. Virus997

    Virus997 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2012
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    66
  2. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Не ми се верува...тема за Гулабица...и тоа во Музика...ја пре би ја преместила во Насмевка...абе денес видов тоа срамови живи. Не знае да пее, да се облече па ич...хулахопкана од најновиот “хит“ директно мава на крвен притисок...и то.
     
    На Twinkles и LittlePinky им се допаѓа ова.
  3. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Гајтанон што го носи на чело е подебел од оној на мојана термо печка.
    Мавав сеир дури оние од Екстра Ексклузив не отупеа со неа ко да е најинтересното, најсмешното и најсрамното нешто што ни се случило. Ебати професионалците.
    Ништо поарно ни полошо од Драганче, Коста, Надица, Андријанчето, Сања Барбика, онаа...Ани ли која беше со „Нели ти е срам“ итн.
    Секој во свој стил се сељачи, нема потреба од теми за вакви бљувотини.
     
  4. janafilth

    janafilth Нов член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    27
    WTF??
    До кога ќе не срамат сељациве?
     
    На Twinkles и ocila им се допаѓа ова.
  5. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Колку само се изнасмеав и стварно зар оваа тема може да се стави во музика :rofl: :rofl:
    Стварно не ми е јасно како едноставно личности како оваа се замислуваат дека се ѕвезди. Ова е срам за Македонија :o
     
  6. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    па и уште тема сте отвориле а :^)
    остај тоа што жената ги надмина кешот и мафијашите, и личноста што ја отворила се надминала !
     
  7. senjorita.lombardi

    senjorita.lombardi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    755
    :D :D :D замислете ја во дует со онаа што ја пее кеш кеш :D :D ејј безобразни болести :fubar: :x
     
  8. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Темава е за во насмевка, а не да ни ја квари категоријата музика, па преместена е во насмевка. :)
     
  9. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Ми ги брука работите што сакам да ги читам и слушам.
    Каде со Космо во раце, VH1 канал пуштен. Па ако стварно гледа и слуша тоа, кај пустата видела дека тоа што го носи како аутфит во спотот е актуелно ?!?
    Немам коментар, сега ќе ми се згади да пијам од мојата последно купена шољичка, и оваа ја има истата. Am I Gulabica too ?!? :x
     
    На antonina му/ѝ се допаѓа ова.
  10. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Јавен повик - Да и ги врати парите тој што и ги зел! :tmi:
     
  11. JoxyTheFreak

    JoxyTheFreak Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    5.566
    Јас синоќа детално го анализирав ова уметничко дело. Значи,не размислувајте токлу површно бре ало!
    Девојкава со шах-хулахопка сака всушност да покаже дека животот е партија шах!
    Сите ние сме пиони со кои команда виша сила,и ни требаат добри потези за да опстанеме и да просперираме. :)
    Ебати затутаните,гледајте малце понастрана.
     
    На Li0ness, Chocolate.me, DeMelo и 2 други им се допаѓа ова.
  12. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Крајно време е во државава да се воведат некои критериуми. Не може секој да сними песна и да се глупира на тв.
    Да ви кажам право јас се исплашив кога ја видов во тие гаќите кафени и белите чизми. Коста, Барбиката, Надица (Фатална девојка) вода можат да и носат на Гулабицава. Ова е врв. :tmi:
     
  13. Virus997

    Virus997 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2012
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    66
    Моја грешка беше што ја објавив темата во музика, но еве поправен сум од администраторите и темата е преместена во категоријата насмевка. Така да сега ви преостанува само да уживата во овие преубави мелодии од Гулабица.
    .
    .
    .
    Не ми е мака за песните туку зборот Гулабица...ги навредува гулабите не за друго :)
     
  14. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Лелее не ми се верува толку човек да се брука :x Зар во нашава земја секој може да биде пејач, секој може да снима спот :x :x
    И да ќе заборавев дај нека каже од кај и се оние хеланките сребрени во спотот оди си :lol:
     
  15. Ligavka

    Ligavka Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2011
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    88
    Хахахахаха ала ''Лејди Гага стајл'' мислиш утепала е некој тигар и го облечела :D ( ццц неможам да се присоберам :lol: :lol: :lol: ) штета што македонската музика оди на таму наместо да работиме на квалитетни пеачи ние вадиме само глуперди тоа треба да се забрани на кој му текнало ајде песна прават пеачи стануват не ми е мака за нешто друго ја глупират државата!!! .... хахахаххахахахаха неможам :rofl: :rofl:
     
    На Virus997 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    На се личи само на Гулабица НЕ :!:
    БАрем косата да ја измила, а не мрснотии на сите страни |(
    Не ми се верува, од каде излегуваат талентиве, Коста Бургов, оваа , уште колку ли ги има :x
     
  17. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Велешанка е лепотицата :D
    Иначе кој црни пари бре да и земал некој,сама си го платила,нејзин лаптоп и остале ствари,сама си се спонзорирала,на Романтик е снимано во тоа собите :rofl:
     
    На Doozy му/ѝ се допаѓа ова.
  18. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
  19. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    :x :x :x
    Ова мене не ми е смешно, ова мене ми е жално...дали луѓево се гледаат.Свесни ли се дека се тема на потсмев.Како го гледаат во очи блиското семејство? :x
     
    На Mermaid90 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.306
    Допаѓања:
    16.767
    Во првата песна спот ли е тоа или реклама за мебел, м?

    Инаку ептен ми се свиѓаат шах-хулахопките и сивите хеланки :emo: , знаете нели, нема врска дали ти изѕрцнало сало на сите страни или не, битно имаш спот и сите зборат за тебе, па сега те испејуваат или подржуваат нема смисла.

    Тело, фаца, возраст ... Сите тие работи оваа пеачка НЕ ги поседува. Хулахопките и се "шах-мат", а видеaта погледнете ги ако сакате да стопите некоја мозочна клетка во тие 3 минути.
    Опис. :D