ТЕМА: Интересни роденденски SMS пораки

Мислење 10 Ное 2009, 21:13

Сигурно кога ќе дојде роденденот на некој од вашите пријатели, се прашувате каква SMS порака да им испратите. Споделете ги тука вашите најубави роденденски SMS пораки, за и други да ги споделат со вас.

Ете една од мене:
„Кога стрелките на часовникот, ќе го отчукаат часот на твоето раѓање, тогаш знај дека целиот универзум ти посакува СРЕЌЕН РОДЕНДЕН!“ :D
Последна редакција: Dijana на 12 Ное 2009, 00:35; редактирано еднаш.
Аватар на корисникот
Dijana

Фем почетничка
 
330
Мислења: 30
Зачленет: 05 Ное 2009, 05:16
Life on the planet is born of woman.

Мислење 11 Ное 2009, 20:04

mnogu dobra poraka. koj i da ja dobie ke bidi sreken.

Onog dana kad si se rodio, padala je kisa. Cijelo je nebo plakalo jer je Bog izgubio najdrazeg andjela!!! Hvala mu za taj dan. SRECAN TI RODJENDAN.
Аватар на корисникот
Elenche

Фем почетничка
 
470
Мислења: 6
Зачленет: 09 Ное 2009, 15:19
Don't worry, be happy!!!

Мислење 12 Ное 2009, 03:22

:idea: Постои дата која не се заборава и долго трае! Ако некогаш си била несреќна денес биди пресреќна. СРЕЌЕН РОДЕНДЕН!
Аватар на корисникот
Mimi

Фем почетничка
 
540
Мислења: 20
Зачленет: 08 Ное 2009, 16:05
Локација: Скопје
And I Can't do this by Myself! All of These Problems, they're All in your Head...

Мислење 13 Ное 2009, 16:09

Od posledniot rodenden ja zacuvav samo ovaa:
Denes site ti posakuvaat od se po mnogu. Jas ti posakuvam malku sreka, no koga ti e najpotrebna... malku prijateli, no vistinski...malku ljubov, no iskrena.
mareto

Фем почетничка
 
50
Мислења: 8
Зачленет: 09 Ное 2009, 14:34

Мислење 13 Ное 2009, 19:36

Биди како тревата - исправи се кога те газат, биди како кокичето - најди топлина и во снегот и биди најсреќна во секој нареден ден. СРЕЌЕН РОДЕНДЕН!!!
Аватар на корисникот
Dijana

Фем почетничка
 
330
Мислења: 30
Зачленет: 05 Ное 2009, 05:16
Life on the planet is born of woman.

Мислење 21 Ное 2009, 21:49

Спротиставете им се на тешките моменти, насмевнете се и кога сте тажни.
Лесно е да се откажете од сè, но тешко е да победите.
Велат животот е игра, во која некој мора да победи.
Ако навистина е така, ви посакувам да победите и да сте најсреќни!
Аватар на корисникот
Dijana

Фем почетничка
 
330
Мислења: 30
Зачленет: 05 Ное 2009, 05:16
Life on the planet is born of woman.

Мислење 21 Ное 2009, 21:50

Ви посакувам да го најдете она кое што го посакувате, да го познаете веднаш штом ќе го видите, да имате среќа да го добите и способност да го зачувате засекогаш до вас!
Аватар на корисникот
Dijana

Фем почетничка
 
330
Мислења: 30
Зачленет: 05 Ное 2009, 05:16
Life on the planet is born of woman.

Мислење 21 Ное 2009, 22:00

Neka zivotot ti bide roman ...a sekoja stranica tvoja neispolneta zelba...zatoa ova e stranica na tvojot den....SREKEN RODENDEN....:):):)
Аватар на корисникот
debelkicka

Фем почетничка
 
00
Мислења: 1
Зачленет: 21 Ное 2009, 21:39

Мислење 08 Дек 2009, 01:28

ovaa mi ja pratija za mojot rodenden pa se nadevam ke vi bidi ubava
ДеНеС АнГеЛиТе НеШтО пРаВаТ,нА оВа АнГеЛче РоДеНдЕн Му СлАвАт.ОвА е ДеНоТ нА ТвОјАтА сРеЌа,ОвА е ДеНоТ нА ТвОјАтА љУбОв,ОвА е ДеНоТ кОгА гИ мОлАм СиТе ЅвЕзДи Да Го ОсВеТлАт ТвОјОт ПаТ,сЕ нАдЕвАм ДеКа СвЕтОт Ќе БиДе ДоВоЛнО гОлЕм И ќЕ Ги ИсПоЛнИ тВоИтЕ жЕлБи И мЕчТи БиДеЈкИ нЕ пОсТои НеШтО нАјДоБрО нА сВеТоТ шТо Не Го З...аСлУжЅвАш!!АкО нЕкОгАш Си БиЛа НеСрЕќНа ДеНеС биДи ПрЕсРеЌнА ,нЕ мИсЛи На МиНаТоТо-ТоА пОмИнАлО,нЕ мИсЛи На ИдНиНаТа-ТаА дОпРаВа ДоАгА.КоГа Ке Ти ТрЕбА пРиЈаТеЛ и Ке ИмА 100 чЕкОрИ пОмЕѓу НаС,Ти НаПрАвИгО пРвИоТ чЕкОр А јАс Ќе Ги НаПрАвАМ ОсТаНаТиТе 99 СаМо За Да БиДаМ тАмУ зА ТеБе ...****СРЕКЕН РОДЕНДЕН
Аватар на корисникот
hristin4e

Сино цветче
 
7321
Мислења: 217
Зачленет: 25 Ное 2009, 20:06
Кога конечно ќе имате нешто добро покрај вас, уживајте во него. Не барајте нешто друго кое би можело да биде „подобро“.

Мислење 08 Дек 2009, 01:44

Zivotot e uragan koj silno duva i nosi se so sebe,no postojat migovi koi ja ispolnuvaat dusata ostanuvaat ve4no da se pametat.I zatoa i ovoj den neka ti bide dovolno golem za da bide vrezan vo tvoeto sekavanje i dovolno vreden za da bide zapameten.I zapomni:Kolku i da se rozi ke svenat,kolku i da se sveki ke dogorat no tvoite godini se nesto sto ve4no ke postoi.Bidi sreken,denes e tvoj den,ti biras kako ke go dozivees,ti biras so kogo ke go podelis ti si BOG koj ja ima taa privilegija.SREKEN RODENDEN!!!

ete uste edna ubava poraka za nekoja sakana i draga licnost... :D
Аватар на корисникот
bad.sexy.girl

Фем почетничка
 
20
Мислења: 1
Зачленет: 08 Дек 2009, 01:34

Врати се на Насмевка

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 6 гости