1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прдење...

Дискусија во 'Насмевка' започната од Offspring, 12 мај 2011.

  1. faye

    faye Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    220
    Допаѓања:
    648
    На LittlePinky, crazyinlove19, MarchelineAmaru и 5 други им се допаѓа ова.
  2. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Како баш сега ја видов темата??
    Не сте нормални, замалев од смеење! :rofl: :rofl: :rofl:
    За дешавки друг пат ќе кажам, многу сум уморна сега. :lol:
     
  3. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.591
    Допаѓања:
    3.269
    На MarchelineAmaru и zhap4e им се допаѓа ова.
  4. eemmiilliijjaa

    eemmiilliijjaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    549
    Допаѓања:
    213
    хахах послушно маче
     
  5. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Не ми се случува често, но најчесто кога ќе ќивнам. :$
     
  6. bittersweet

    bittersweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2010
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    64.623
    Пол:
    Женски
    Дечко ми имаше огнено крштевање што и ден денес мисли од мене скроз на почетокот на врската :)
    Бевме заедно може 2-3 недели и си го заборавив телефонот кај него во кола и дојде да ми го донесе,излегов на улица да го чекам,внук ми тогаш беше 7 месеци период кога никој без него неможеше да излезе низ врата па го земав со мене.Дојде дечко ми ми го подава телефонот се наведнува да ме баци и овој малиот да го пречека нели тетинот :D дддрррррррррррртттттттттт,посилно нешто немате слушнато,овој дечко ми си остана вака :o јас ваква :$ а внук ми фаца :angel:Дечко ми ми вика као ок е се случува на сите,леле бруки џабе му објаснував дека несум јас малиот е, тој добро во ред е,ај кој ќе поверува дека толку силно нешто може да искочи од толку мало бебе,важно пак си остана со мене :D

    И уште една случка со внук ми,мајка му кога почна да го дохранува,покрај млекото,вештачко млеко и плус храна испушташе такви смрдливи бомби што ни гас маски немаше да помогнаат.А тој мал ѓавол на мене и на мајка му ќе ни ги вплетка тоа прстињата во коса и ќе не почастеше со таква бомба и ни се смееше под брк дека неможеме да го пуштиме доле бидејќи предходно се обезбедил со вплеткување прстињата во коса,солзи ми имаат течено од смрдеа,се се трпи од љубов :lol:
     
    На MarchelineAmaru, nena2010 и stilas7 им се допаѓа ова.
  7. UnA...-7

    UnA...-7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    17
    Имав еден дечко имаше специјализирано прдење...али со тек на време ќе се навкниш шо ке му прајш :) Јас така си се устручавав демек фино културно чупенце :angel: Арно ама со другарките гајле си немаме...ќе застаниш мирно така,ќе се наместиш малце странично обично на десно пошто ако не се подсвртиш ќе нема од кај да излези па ќе ти се шета низ гаќи) и викаш ПАЗИ (да не се уплаши некој) и како да му даваш инспирација на сите и почнуваш да слушаш истрели на кои и каубојците ќе ти позавидат.

    Инаку се немам испуштено кај шо не треба ама секој петок блиску сум до то(не рекле џабе србите ПЕТАК-ДАН ЗА МЕТАК...)Ќе се најадам грав или нешто слично зрнесто шо предизвиква турбуленции од авионски вид,ќе си излезам така уфирцана земам нешто за пиење и ете го ХАНИ АЈ ЕМ ХОМ!!! па ќе се туфкаш менваш боја (вака некако :envy: ) па ќе се подстегниш малку и се надеваш ќе си оди за брзо...
     
    На MarchelineAmaru, LivingGlam и Marilyn-Monroe им се допаѓа ова.
  8. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.309
    Допаѓања:
    101.440
    Пол:
    Женски
    леле луѓе се измочав од смеење. Цела тема ја читам. Господ здравје да ви даде. :rofl: :rofl:
    Инаку јас немам некои дешаванки на оваа тема зашто не се осмелувам да испуштам гасови пред друг. Барем не толку гласни. А си имам една другарка, блиска ми е и гајле нема. Ќе си се намести и ќе најави јас сега ќе прднам нема да ти смета нели?? И почнува!! И јас онака мртва ладна, нека ти е наздравје.
     
  9. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Дојде ред и јас да оставам овде коментарче...
    Ретко прдам. Не дека ми е срам од прдежот, ама толку добра реа се шири што тешко би преживеале во моја близина. Затоа се заклучувам во вц минимум 30 минути (да се разбереме,се заклучувам кога со прдењето испуштам и други непотребни витамини, ама за тоа во друга тема). Среќа сама не сум се загушила ( :!: not yet).

    Ама затоа мажето мое што да ви кажувам. Утрински ритуал по отварање очи, ќе ме бакне за доброутро и ќе испушти едно добро тррррррт и јас се распејувам: нек ми јутро мирише на теееееебееееееее..
    Најчесто кратки му се ритуалите, ама понекогаш знае и од земја да те подигне со трторењето. Е среќа неговото не мириса.
    Но едноставно ако овој утрински ритуал не го направи исто ко на лева нога да е станал.

    И да, заборавив да си напоменам погоре за мене. Најдобро од се е кога ќе ја направам фацата кога ќе ми се испушти несакајќи.
    [​IMG]
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  10. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    :rofl: Леле, мачката наша ццц седиме јас и брат ми во дневна и гледаме филм двајцата, со сето внимание и почит кон акцијата што се одвива и одеднаш ратататата како автоматска пушка :rofl: :rofl: :rofl: тој ме гледа мене со изненадена фаца, ја го гледам него и викам ти си, тој мене не ти си и такви пред карање а мачкава легната на средина на седмоседот :rofl: :rofl: :rofl: се вртиме кон неа, таа душа изненадена од своите способности кренала тоа поспаното главче начулила тоа ушите и гледа во стил „не знам што се случува“, “што излезе од мене“ :D не ни се веруваше дур уште еднаш не ни ја изведе истата точка до крај на филмот :rofl: комедии душиче. Лошо, се измеша дента, се претупани.
     
    На 1209, MarchelineAmaru и thinkerbell им се допаѓа ова.
  11. Andzelika

    Andzelika Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2010
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    176
    Јас не гледам ништо страшно во тоа да си испуштиш по некој гас :wasntme: :rofl:
    Порано додека бевме дечко и девојка со мм, немав прднато пред него, и секогаш ме прашуваше абе ти прдиш некогаш :D
    Ми се има десено како на Кери Бредшо во Сексот и градот кога си тртна срамежливо додека беше во кревет со Mr.Big, додека ја тонев од срам, мм(тогашен дечко) мува не го лазеше :)

    Ама затоа откако почнавме да живееме заедно норманлно дека 24/7 сме заедно и дека сакал нејќел ќе излета некој гулаб. Мм си нема гајле си прди око не му трепнуе. Еднаш така добро се истуши, па дури и избега од спална ,а вратата ја држи затворена, абе мислев дека ќе се угушам и од тој ден навака, кај нас дома се избегнува храна која прави гасови :rofl: Грав?! Заборавивме како изгледа тоа.
    Боље да се спречи него да се лечи :rofl:
    Има многу добар клип во врска со прдењето :lol:
    http://www.youtube.com/watch?v=GxxsP7VWVN8
     
  12. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Макава си ја имав вечер...од 5 саат до пред малку си бев со него и ги сменив сите можни бои што постојат од мака.

    Уште ми вика болна да не си ми нешто бледа си....си мислам остај ме на 10 мин сама и готово!
     
    На ancetupance и MonnaSi им се допаѓа ова.
  13. NEA

    NEA Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    522
    Пол:
    Женски

    Потполно се сложувам. Ако јас можам да се воздржам од прдење пред него, може и тој. А тоа кога ќе видам некој пар како седат и си потпрднуваат( за жал имам еден таков во друштво) ми се дига косата, па таа на него,, Ау срценце го испушти балончето`` _ БЕЗВЕЗЕ :^)
     
  14. Miax

    Miax Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    14
    Хахахахахаххахаха ме изнасмејавте :D
    Јас имав едно девојче во одделение кое нон-стоп испушташе гасови.Да и други испуштаа ама не мирисаше ама на нејзинине :puke: :puke: :puke:
    И на секој час ќе се свртиш и ја гледаш како полека се лизга по столот и слушаш трррррррт трррррррррррррт трррррррррррррррррррт..и после смрдеата пи ју :puke: :puke:
    Јас прдам многу ретко ( :!: нормално по голема нужда кога идам ) само тогаш :$
     
  15. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Кој прдна последен? :?:
    :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На MarchelineAmaru и LivingGlam им се допаѓа ова.
  16. kika13

    kika13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    104
    Хахахааа Браво за темава!!!
    Ја најчесто пред моите дома си потпрднувам (поише би се рекло *потпувнување*)
    А иначе ми текна на една екскурзија кога бевме 4 одделение од нашето одделение бевме сите машки и 3 девојчиња (бтв со нив највише си се дружев може да се каже дека ми беа најбољи другарки) и такви цели се заебававме и ја најлудата у таа фамозна тројка им викам таква цела (а памтам беше поладно) сакате да ви ги стоплам креветите?
    И овие викаат ај баш да видиме. И јас така мртва ладна си седнувам на едната другарка на креветот и прднав и кај другата другарка на креветот и таму си се олеснив. И им викам гледате ја со еден удар удирам две муви. И они онакви цели :^) :o И им викам Ем ве стоплив ем па постелнината убаво ви мириса на сладолед од страчетела со прелив од чоколадо. И сите три такви хахаххааааа :rofl: :rofl: :rofl:

    Ех да ми се вратат тие времиња на ПРДЕЊЕ :lol:
     
    На Avril.09 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Нешто тивки сте во последно време...да не се засрамивте :$ ?
    Имам срам пред сите освен пред мајка ми...и само она ги има слушано моите мелодии...понекогаш и мали концерти!! :D
     
  18. Avril.09

    Avril.09 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    892
    Смешна приказна: Срам
    превземено од црнобело.ком


    Еден ден запознав еден прекрасен господин и се заљубив. Кога стана јасно дека ќе се земеме, одлучив да престанам да јадам грав. Неколку месеци подоцна на мојот роденден, ми се расипа автомобилот додека се враќав дома од работа. Со оглед на тоа дека живеев на село, му се јавив на маж ми и му кажав дека ќе доцнам затоа што морам пешки до дома.

    Одејќи така, по пат наидов на мало кафанче од кое се ширеше мирис на грав и едноставно не можев да одолеам.

    Бидејќи пред себе имав пат од неколку километри, претпоставив дека по пат ќе се ослободам од сите нус појави. Влегов во кафанчето и за час „средив“ три порции грав. Кога продолжив да пешачам се потрудив да ги испуштам сите гасови.

    Кога стигнав дома, сопругот беше среќен што ме гледа и весело ми рече:

    „Драга, имам изненадување за вечера!“.

    Ми ги врза очите и ме одведе до масата.

    Седнав, и токму кога сакаше да ми го тргне превезот, заѕвоне телефонот. Ме натера да му ветам дека нема да го тргнам превезот додека не се врати, и отиде да се јави.

    Гравот кој го изедов се уште работеше во мојот стомак и притисокот стана неподнослив, така што ја искористив приликата додека да се врати маж ми да пуштам еден гас на страна.

    Не само што беше гласен, туку и смрдеше на ѓубре и твор истовремено. Ја зедов салфетката од масата и жустро ја бркав смрдеата.

    Потоа се наслонив на другата страна и си пуштив уште три. Смрдеата беше полоша од готвена и отстоена зелка. Решив да го слушам телефонскиот разговор од соседната соба, и си продолжив да си се олеснувам во наредните неколку минути.

    Задоволството беше неописливо. Кога поздравувањето преку телефонот го означи крајот на мојата слобода, направив уште неколку брзи кружни движења со салфетката за да ја раздувам миризбата, и со чувство на задоволство и олеснување, ја спуштив раката.

    На лицето сигурно го имав најневиниот израз кога мојот маж се врати и се извини што се задржа толку долго. Ме праша дали сум ѕиркала, но јас го уверив дека не отворив око.

    Во тој момент, ми го тргна превезот и дванаесет гости кои седеа околу масата во еден глас викнаа:

    „Среќен роденден!“

    А, јас паднав во несвест.

    Бидете внимателни девојки!!! :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На LittlePinky, Foreveryoungiwannabe, marama и 7 други им се допаѓа ова.
  19. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Случка од вчера. Отидов кај баба ми која инаку е голем прдач, и си зборуваме така без везе нешто, и на сред муабет го испушта онака бабски тенко мелодиче. Јас бев ваква :o :^) . А баба ми ваква :wasntme: 8) . Па и ми вели "Де ма не прди". Ц ц ц, луда жена брее. :D
     
  20. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Да си кажам јас дека последнава недела толку многу гасови просто не ми се верува. Се гледам секој ден со дечко ми и како да преднам пред него? Јас имам навика да си прднам, ама само во јавност. Кој ќе знае дека сум јас? :rofl:
    Како и да е, веќе не е прднување, него она пуфкање што смрди најмногу на цел свет.
    Почнав да се правам дека ми се мочка на 15 минути за да се олеснам во вц.
    Абе порано ич не прднував. Ова е чудно за мене.. до исхраната ќе да е.

    А една смешна случка..

    Пред некој ден ми дојде ептен да си прднам, и овој си лежи кај мене во соба.. Јас отидов во дневна си прднав и влагам во соба, кога почна да смрди тоа. Ко скапани јајца со виршли и чорапи.
    И овој ми вика: ауу што замириса вака..
    И јас се мрштам, климам дека мириса одвратно го затварам прозорот и викам: Ова од надвор нешто мириса. Боље да затворам.. :lol:
     
    На LittlePinky, Lacrimosa, ana.ubavkata и 2 други им се допаѓа ова.