ТЕМА: С.Е.П.У.Г.С ,,Васил Антевски- Дрен"

Мислење 08 Јун 2012, 17:16

Кажете ми што треба да носам со себе за упис,за да не се враќам пак ако заборавам нешто,да не прават проблеми
TheKing

Фем почетничка
 
115
Мислења: 29
Зачленет: 29 Апр 2012, 17:53
БАРСЕЛОНА

Мислење 08 Јун 2012, 17:18

никој вака на памет неможе да ти каже точно...зарем ти како нов ученик не си се информирал до сега што се ти треба? Ако не можеш да најдеш по весници и интернет, тркни до школото и прашај.
Аватар на корисникот
Snow-Queen

Виолетово цветче
 
123413096
Мислења: 14605
Зачленет: 03 Ное 2011, 08:08
Локација: Во ♥ на војникот мој
Трофеи: 1
Слика
Слика
Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!

Мислење 08 Јун 2012, 18:33

Па добро тогаш,секако имаме родителски состанок у вторник и среда ќе прашам :)
TheKing

Фем почетничка
 
115
Мислења: 29
Зачленет: 29 Апр 2012, 17:53
БАРСЕЛОНА

Мислење 08 Јун 2012, 20:38

Lani zavrsiv vo boris t.e Vasil Antevski - Dren. Realno toj sto si uci kje si uci sekade a ljuge koi dengubat sekade ima . Vo prva godina e potesko bidejki stanuyva zbor za nova sredina ,novi ljuge i za mnogu nastavni predmeti ama se gurka nekako .Vtora godina e najlesna i sekako cetvrta .Vo treta godina e ponaporno ama sepak ima i pravni i ekonomski predmeti . Iskreno najubavo e da si relax i mnogu da ne se napinjas bidejki kako i da e vrskite si go pravat svoeto , tato , mama , dedo i koa kje vidis site na kraj 5.00 a ti si ucel cela godina .A za drustvo sekoj kje se pronajde sekako ..
Hkikica

Зелено цветче
 
641659
Мислења: 989
Зачленет: 08 Јун 2012, 20:16
Локација: Russia
Слика

Мислење 09 Јун 2012, 11:58

dali i vo sredno vo boris kidric vo prva godina i na dvata smera na predmetot likovno se crtaat crtezi ili se uci teorija za likovnata umetnost??????
i sto dokumenti se potrebni za upis vo prva godina, i me interesira sto predmeti ima vo prva godina i vo ekonomskiot i vo pravniot smer???

Потсетување од модератор

Ве молиме пишувајте на кирилица. Ако не знаете како, прочитајте овде.
Аватар на корисникот
cresa-jagoda

Зелено цветче
 
6503063
Мислења: 627
Зачленет: 09 Јун 2012, 11:40
Никој неможе да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

Мислење 09 Јун 2012, 13:20

Па ти ги пишува предметите малку погоре :)
А за упис потребни ти се оригинал свидителства од 5 до 8,оригинал извод од матична книга на родени и копија од здравствен картон за примени вакцини :)
TheKing

Фем почетничка
 
115
Мислења: 29
Зачленет: 29 Апр 2012, 17:53
БАРСЕЛОНА

Мислење 09 Јун 2012, 15:51

Hkikica напиша:Lani zavrsiv vo boris t.e Vasil Antevski - Dren. Realno toj sto si uci kje si uci sekade a ljuge koi dengubat sekade ima . Vo prva godina e potesko bidejki stanuyva zbor za nova sredina ,novi ljuge i za mnogu nastavni predmeti ama se gurka nekako .Vtora godina e najlesna i sekako cetvrta .Vo treta godina e ponaporno ama sepak ima i pravni i ekonomski predmeti . Iskreno najubavo e da si relax i mnogu da ne se napinjas bidejki kako i da e vrskite si go pravat svoeto , tato , mama , dedo i koa kje vidis site na kraj 5.00 a ti si ucel cela godina .A za drustvo sekoj kje se pronajde sekako ..

Јас сега завршив прва година и искрено ПРЕЛЕСНО ми беше.Толку опуштено,без замарање и непреспиени ноќи,абе супер,не ни осетив кога помина школската година.Не се напнував многу со учење,само редовност треба.И сепак ќе поминам одлична со две четворки :D Заклучок:школово е закон,прекрасно.
cresa-jagoda напиша:dali i vo sredno vo boris kidric vo prva godina i na dvata smera na predmetot likovno se crtaat crtezi ili se uci teorija za likovnata umetnost??????
i sto dokumenti se potrebni za upis vo prva godina, i me interesira sto predmeti ima vo prva godina i vo ekonomskiot i vo pravniot smer???

Само се цртаат цртежи,нема учење теорија :)
Последна редакција: RainBow на 09 Јун 2012, 19:53; редактирано еднаш.
Причина: Користете го копчето редактирај за дополнување на пост.
Аватар на корисникот
ana-sweet

Зелено цветче
 
18224
Мислења: 725
Зачленет: 09 Окт 2011, 22:33

Мислење 09 Јун 2012, 16:35

ana-sweet напиша:
Hkikica напиша:Lani zavrsiv vo boris t.e Vasil Antevski - Dren. Realno toj sto si uci kje si uci sekade a ljuge koi dengubat sekade ima . Vo prva godina e potesko bidejki stanuyva zbor za nova sredina ,novi ljuge i za mnogu nastavni predmeti ama se gurka nekako .Vtora godina e najlesna i sekako cetvrta .Vo treta godina e ponaporno ama sepak ima i pravni i ekonomski predmeti . Iskreno najubavo e da si relax i mnogu da ne se napinjas bidejki kako i da e vrskite si go pravat svoeto , tato , mama , dedo i koa kje vidis site na kraj 5.00 a ti si ucel cela godina .A za drustvo sekoj kje se pronajde sekako ..

Јас сега завршив прва година и искрено ПРЕЛЕСНО ми беше.Толку опуштено,без замарање и непреспиени ноќи,абе супер,не ни осетив кога помина школската година.Не се напнував многу со учење,само редовност треба.И сепак ќе поминам одлична со две четворки :D Заклучок:школово е закон,прекрасно.

[*][Nikogas ne mi bea potrebni nokjite za ucenje toa da ama sepak naporno beshe poradi mnogu predmeti , profesori so razlicni karakteri i ith. Boris e super vo globala a sea uste poveke koga Kanurkov e direktor : :)
Hkikica

Зелено цветче
 
641659
Мислења: 989
Зачленет: 08 Јун 2012, 20:16
Локација: Russia
Слика

Мислење 09 Јун 2012, 16:42

Hkikica напиша:
ana-sweet напиша:
Hkikica напиша:Lani zavrsiv vo boris t.e Vasil Antevski - Dren. Realno toj sto si uci kje si uci sekade a ljuge koi dengubat sekade ima . Vo prva godina e potesko bidejki stanuyva zbor za nova sredina ,novi ljuge i za mnogu nastavni predmeti ama se gurka nekako .Vtora godina e najlesna i sekako cetvrta .Vo treta godina e ponaporno ama sepak ima i pravni i ekonomski predmeti . Iskreno najubavo e da si relax i mnogu da ne se napinjas bidejki kako i da e vrskite si go pravat svoeto , tato , mama , dedo i koa kje vidis site na kraj 5.00 a ti si ucel cela godina .A za drustvo sekoj kje se pronajde sekako ..

Јас сега завршив прва година и искрено ПРЕЛЕСНО ми беше.Толку опуштено,без замарање и непреспиени ноќи,абе супер,не ни осетив кога помина школската година.Не се напнував многу со учење,само редовност треба.И сепак ќе поминам одлична со две четворки :D Заклучок:школово е закон,прекрасно.

[*][Nikogas ne mi bea potrebni nokjite za ucenje toa da ama sepak naporno beshe poradi mnogu predmeti , profesori so razlicni karakteri i ith. Boris e super vo globala a sea uste poveke koga Kanurkov e direktor : :)

Добро сега напорно за кого како,јас барем никаков напор не осетив.Иначе стварно има супер професори како Кристина-историја,Ирена-социологија,Татјана-бизнис итн...:))
Аватар на корисникот
ana-sweet

Зелено цветче
 
18224
Мислења: 725
Зачленет: 09 Окт 2011, 22:33

Мислење 09 Јун 2012, 19:50

cresa-jagoda, ликовно само се црта, не се учи теорија...барем така беше :)
Аватар на корисникот
Snow-Queen

Виолетово цветче
 
123413096
Мислења: 14605
Зачленет: 03 Ное 2011, 08:08
Локација: Во ♥ на војникот мој
Трофеи: 1
Слика
Слика
Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!

Врати се на Образование

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: denicija123, Mija и 15 гости