ТЕМА: Состави

Мислење 18 Окт 2012, 23:50

Ми треба вовед за состав на тема Моменти кои сакав да траат вечно. Па ако сака да ми помогне некој, за утре ми е. Благодарам однапред. :]]
marinela9

Фем почетничка
 
00
Мислења: 2
Зачленет: 18 Окт 2012, 23:32

Мислење 19 Окт 2012, 18:01

Ми требат песна на тема убава си татковино моја песна ве молам помогнете :*
posvoena

Фем почетничка
 
00
Мислења: 12
Зачленет: 07 Мар 2012, 15:47
:P <3

Мислење 19 Окт 2012, 20:24

Meне не ми треба состав, ми треба помош и идеја. Како да почнам состав за некој пистел ? Еве на пример за Ацо Шопов, Блаже Конески.... Идеја ? :| Да напишам во вовед во кој литературен правец спаѓаат, друго што ? :?: Може да се зпочне со цитат од писателот или некоја многу позната негова изрека или познати стихови ^_^
Аватар на корисникот
danniela5

Жолто цветче
 
8631200
Мислења: 1303
Зачленет: 24 Јун 2011, 21:43
Локација: Во солзите на повреденото срце....
Пред да навредиш некого, изброј до десет, можеби уште нешто ќе ти падне на памет.

Мислење 20 Окт 2012, 12:58

Девојки дали некој има состав или прераскажано книгата „Смрт во Венеција“ - Томас Ман?
Аватар на корисникот
ana-banana

Жолто цветче
 
462630
Мислења: 1070
Зачленет: 27 Јан 2011, 01:17
Слика

Мислење 20 Окт 2012, 21:47

Тема:Општеството создава болни луѓе кои не можат да допрат до вистинските вредности на животот-Чехов
Аватар на корисникот
Maria.mar

Фем почетничка
 
44
Мислења: 13
Зачленет: 20 Окт 2012, 21:41

Мислење 21 Окт 2012, 16:33

Женски,итно,многу итно ми треба состав на тема "Слобода".Знам дека е широк поим и се тоа,но во моментов имам 300 работи да довршам и мозоков ми е блокиран.За утре ми е составот.Ениуан ?
Аватар на корисникот
SweetChild

Жолто цветче
 
2856358
Мислења: 1572
Зачленет: 02 Јул 2012, 00:19
Локација: South of heaven.
Dreams are often most profound when they seem the most crazy. -Sigmund Freud

Мислење 23 Окт 2012, 11:18

Devojki i mene mi treba pesna na tema ubava si moja tatkovino za utre mi e. Ne mi doaga nikakva ideja da napisam. Pomos?
Аватар на корисникот
Minareli

Сино цветче
 
1922
Мислења: 121
Зачленет: 15 Фев 2012, 14:46
Nemoj se ničemu čuditi. Stvarnost ima dva lica, ljudi takođe.

Мислење 23 Окт 2012, 14:09

Девојки и мене ми треба мала помош.

Една тема за писмената ми се конфликтните ситуации во Хамлет.
Е сега не знам по кој редослед да пишувам. Што да стои како вовед, што во крајот.

Ако знае некоја само да ми каже во која насока да пишувам, би и‘ била многу благодарна. :)
Аватар на корисникот
L-enna

Жолто цветче
 
16764697
Мислења: 1068
Зачленет: 06 Окт 2010, 14:13
Локација: Right behind you, in your nightmares ..
"You'd have to walk a thousand miles in my shoes just to see what it's like to be me.."
— Eminem

Мислење 23 Окт 2012, 17:05

Случајно дане има некоја состав за "Судбината на човекот" од Михаил Шолохов, или пак за расказите "Павиљон број 6" или "Смртта на чиновникот" од Чехов ? :) :)
Аватар на корисникот
beyonce1

Фем почетничка
 
210
Мислења: 40
Зачленет: 04 Мар 2012, 02:03

Мислење 23 Окт 2012, 18:19

beyonce1 напиша:Случајно дане има некоја состав за "Судбината на човекот" од Михаил Шолохов, или пак за расказите "Павиљон број 6" или "Смртта на чиновникот" од Чехов ? :) :)

???? :(
Аватар на корисникот
beyonce1

Фем почетничка
 
210
Мислења: 40
Зачленет: 04 Мар 2012, 02:03

Врати се на Образование

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: SuperGirl8 и 36 гости