ТЕМА: Кој ќе оди на одмор во Грција??

Мислење 16 Јун 2011, 14:44

kallias напиша:
Domino напиша:Јас уште малку тргнувам на одмор во Грција.
И не ми е гајле за политичките односи, јас одам на одмор. Грција си е убава земја, има убави места а и морето е убаво.
Инаку оваа година па и не е баш скапо, симнати се цените.

Да те поправам, оваа година и тоа како се покачени цените во Грција, буквално на се!!!!! :!:

Точно, се е поскапено , јас бев на одмор на првиот крак , при крајот на мај ,и беше се изгор , на пример хигиенски влошки што кај нас се 80 ден , таму беа 3.00 еур.
Аватар на корисникот
mia9184

Сино цветче
 
196313
Мислења: 294
Зачленет: 25 Апр 2011, 12:48

Мислење 16 Јун 2011, 16:30

mia9184 напиша:
kallias напиша:
Domino напиша:Јас уште малку тргнувам на одмор во Грција.
И не ми е гајле за политичките односи, јас одам на одмор. Грција си е убава земја, има убави места а и морето е убаво.
Инаку оваа година па и не е баш скапо, симнати се цените.

Да те поправам, оваа година и тоа како се покачени цените во Грција, буквално на се!!!!! :!:

Точно, се е поскапено , јас бев на одмор на првиот крак , при крајот на мај ,и беше се изгор , на пример хигиенски влошки што кај нас се 80 ден , таму беа 3.00 еур.

Офф, извинете за грешката. Другарка ми беше, ми вика поефтиниле. Yeah, right. Фала што ме известивте. :)
Аватар на корисникот
Domino

Зелено цветче
 
985821
Мислења: 971
Зачленет: 15 Ное 2010, 18:48
Локација: Land of the stupid, home of the brave.
She’s like smoke: you think you’re seeing her clearly enough, but when you reach for her there’s nothing there.

Мислење 16 Јун 2011, 16:33

Јас планирам да одам Грција на одмор..аа ако случајно не одам тоа ќе биди од друга причина..нема шанса политиката да ме запре..не ме интересира политика
Аватар на корисникот
Ulata

Сино цветче
 
9438
Мислења: 369
Зачленет: 19 Апр 2011, 15:55
Локација: Во светот на бајките
Вистината е вистина дури кога никој не верува во неа
Лагата е лага дури и кога секој верува во неа

Мислење 16 Јун 2011, 18:03

Da ne bil nekoj na Krf na Kavos da mi kaze kako se dvizat cenite za iznajmuvanje motor, za hrana i sl? :)
Аватар на корисникот
ELT-S

Сино цветче
 
121
Мислења: 139
Зачленет: 16 Јун 2011, 17:38

Мислење 16 Јун 2011, 22:10

Од 8 до 10 евра од ден, така ми кажа службеник од туристичка агенција :)
Аватар на корисникот
Mila04

Сино цветче
 
4452
Мислења: 188
Зачленет: 26 Фев 2010, 23:02

Мислење 16 Јун 2011, 22:45

ELT-S напиша:Da ne bil nekoj na Krf na Kavos da mi kaze kako se dvizat cenite za iznajmuvanje motor, za hrana i sl? :)

Јас бев на Крф минатата година само во St.George.Изнајмивме скутер,ама имавме попуст зш газдата на апартманите кај што бевме сместени имаше скутери за рентање и плативме 12 евра за еден ден.
Во St.George беше геријатрија, просек на плажа 68 години, јас имав комплекс да се соблечам во купаќи, ама кога ги видов бабите топлес, бев една од позгодните на плажа :rofl:
А Кавооооссс, приказна за себе!!!
Жив разврат!!! Вриеше од Англичани, не се трезнеа, а хомосексуалци имаше на сите страни. Дечки се шетаа во танга купаќи и оној пуфнат тул од костим на балерини- се продаваа во секој дуќан таму и ги имаше во сите бои.Малку се задржавме, има луд ноќен живот, а некои кажуваа дека забавата одела до тие граници што имале организирано и орален секс на плажа.
Плажите се песочни иначе, за разлика од другите места каде се ситен камен.
Сега не знам цените какви се, можеби е поскапо, меѓутоа уште тогаш споредувавме со некои другарки што беа на краците и на Крф беше поефтино за разлика од Халкидики.
Најисплатливо за храна пазарење е во Лидл.
Ипсос е најдобро место за млади на Крф,па не е лошо да ја разгледаш и таа варијанта.
Инаку оваа година пак ќе одиме во Грција, само сега на краците.
И ако изнајмуватге автомобил-обавезно извадете меѓународна дозвола.
Аватар на корисникот
Gea

Зелено цветче
 
82432979
Мислења: 949
Зачленет: 07 Јан 2011, 00:54
Слика

Мислење 16 Јун 2011, 23:01

Ако имаат од новите возачки дозволи нема потреба да вадат меѓународна, па нели затоа ги менувавме :)
Аватар на корисникот
sanjaeva

Жолто цветче
 
1595856
Мислења: 1186
Зачленет: 03 Фев 2011, 00:37

Мислење 16 Јун 2011, 23:06

sanjaeva напиша:Ако имаат од новите возачки дозволи нема потреба да вадат меѓународна, па нели затоа ги менувавме :)

Ние бевме прво кола да изнајмиме и кога гркот виде македонска возачка, абе запречи краци и не му беше битно што ќе испушти 40 евра, нејќеше да слушне да ни изнајми.Сопругот почна да се расправа, а мене инат ме фати, кажав се и сешто и револтирано го напуштив „местото на злосторството“, зависи на каков ќе налеташ!
Аватар на корисникот
Gea

Зелено цветче
 
82432979
Мислења: 949
Зачленет: 07 Јан 2011, 00:54
Слика

Мислење 17 Јун 2011, 13:48

а знаете ли како се движат апратманите во грција ако некој знае нека пиши важно ми е поздрав
Аватар на корисникот
budal4e

Бело цветче
 
102
Мислења: 69
Зачленет: 24 Ное 2009, 21:39
Понекогаш да си добро воспитан значи, просто, да го трпиш лошото воспитание на другите

Мислење 17 Јун 2011, 13:51

Дали има некоја агенција што организира само превоз за грција?Без смештај значи.Лани бевем 10 дена со сместување,ама сега сакаме на 5 дена а ние да си бараме смесување,т.е. го имаме најдено преку пријатели ама ни фали превоз :( Незнам ни дали организираат на 5 дена само превоз,минимум да не е за 7 дена?
Аватар на корисникот
maca99

Жолто цветче
 
16242812
Мислења: 1820
Зачленет: 19 Сеп 2010, 21:54

Врати се на Патувања и одмори

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 5 гости