1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стимулација на Г-точката кај мажите

Дискусија во 'Секс' започната од vodnicka1, 12 февруари 2010.

  1. vodnicka1

    vodnicka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    35
    Стимулација на Г точката кај Мажите , доколку сте пробале знаете за што зборувам. Ова можете да го практикувате доколку сакате да му пружите на партнерот врвен оргазам , оргазам што никогаш досега не го доживел. Но како и се има ама. Проблемот е што тешко ке го убедите да пристане на овој вид секс.
    Јас пробав и беше неверојато. Мојот партнер е лекар и затоа слободно разговараме околу оваа тема. Се започна кога чачкајки по интернет наидов на г точката за мажите и гледав видео. Резултатот беше неверојатен оргазам кај мажот и не само тоа жената можеше да му даде оргазми на мажот едно подруго неколку пати онолку колку сака тоа веке не беше во негова контрола. И седнав да разговарам со мојот дечко. Г- точката кај мажите е ПРОСТАТАТА. Но за да ја стимулирате неа морате да влезете преку аналниот отвор што веднаш наидува на отпор кај мажите.
    Дечко ми ми објасни дека тоа е нормално и дека многу често при прегледи на простата се случувало на мажите да доживееат ерекција и вика да им падне срам, ја им правам преглед анален напипувам простата а на нив им се дига , но тоа е друга приказна. Од тука и многу објаснвања на убавиот сексуален живот кај хомосексуалците или пак звезди од шоу бизнисот цел живот имале жени и пробале со маж и веке никогаш не се вратиле на жени. Но муабетот беше друг.
    Сакам да прашам дали сте пробале вакво нешто и какви ви се размислувањата околу оваа тема?
     
    На Алек Карпош, Milan444 и Fateno им се допаѓа ова.
  2. Marley

    Marley Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.093
    Допаѓања:
    1.128
    Пол:
    Машки
    A jas sakam da te prasham...kogo prashuvash ti, mi izleda kako da se preshuva prstot kakov e filingot koga kje go pocheshash uvoto...ili muabetov e chisto statisticki...
    A koga vekje zemav zbor da kazam...jas ednash probav...i se razbudiv ziva voda, od togash ni na son...sakam da kazam “ama” dobro e sto si gi opfatila site momenti zoshto kako i se ima i “ako”...i ako nekoj decki od gostive izrazat zelba da probat, da ne se iznenadat ako pored drugoto se userat...
    Za drugi nus pojavi neznam, a pretpostavuvam deka ochite kje im bidat vakvi... :worried:hock:
    Koga sme kaj ochite, devojki pred da im ja pokazete G lokacija razmislete...ako e taka dodro kako shto e navedeno,..da ne im otvorite ochi na deckive pa da pocnat da go masturbirat i pankeasot,..da ne iskochi posle “zaebi e**nje ako ti se pogodi d***nje”...
    Ne sakam da ve razubeduvam...ama ne znam shto posle so devojkite na temata Na rab na
    ludilo...najverojatno ludilo...
    I da ne chachkam mnogu da ne pocne da smrdi...moe mislenje, jeves sex ako se osekjash kako na doktor...

    p.s...Ustvari moabotov mi e deka ne e problem temava...problem e shto chitaat deca od po dvatrinaeset godini...i bez razliak dali ova ili nekoja druga tema... imat moznost preku internet dobro da ja nauchat teorijat...pa se pocesto se sluchuva da zastranat ili da ne im e intresna praksta...Znam deka nemoze nishto da se promeni,..sakam samo da ukazam...
     
    На priti му/ѝ се допаѓа ова.
  3. vodnicka1

    vodnicka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    35
    Јас сакам да споделам искуство и прашувам дали има со такво искуство. Мислам дека моето прашање беше многу јасно не гледам причина за заблуда.
    А во однос на тоа кој чита и како на децата многу повеке им се познати овие работи верувај и многу порано.
    Претпоставувам дека си од посилниот пол и очекував ваква реакција. Значи си имал лошо искуство претпоставувам. Затоа велам дека кога се работи за тој дел од човековиот организам секогаш треба да се пристапи со особена внимателност како кај жените ,така и кај мажите. За се во животот па и за ова е потребна добра припрема . Кој не сака не мора да пробува јас никој не прислив. А нус појави како ги наброја ти мислам дека не начин да се споменуваат. Секако и за аналниот однос број еден е Хигиената. Второ жената треба да максимално нежна и вниматела што не било случај кај тебе дефинитивно. И на крајот на краиштата станува збор за прст. Хм а како им е на жените? - Тогаш го немате овој енергичен став чудно.
    Благодарам
     
  4. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    а водичка можеш ли да ни дадеш линкови каде си го гледала тоа :?:
     
  5. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.010
    Допаѓања:
    198.822
    Пол:
    Женски
    Не значи дека мора и може да се стимулира само на таков начин, со прстот во анусот... може и поинаку, на пример, со малку посилен притисок на перинеумот - тоа е местото меѓу тестисите и аналниот отвор... и тука ако се притиска за време на оралниот секс мажот може да доживее неверојатен оргазам....
     
    На gjoker4e и ecaliban им се допаѓа ова.
  6. vodnicka1

    vodnicka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    35
    Точно е и таму стимулацијата може да се постигне можеби не е иста како директна дразба, али може да се долови дел од моментот браво
     
    На Алек Карпош му/ѝ се допаѓа ова.
  7. volume

    volume Нов член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    iskreno neznam dali tocniot naziv e g-tocka kaj mazite !!! 1000% sum siguren deka izmegu jajcata i anusot (mestoto e mnogu meko ) i ima mnogu nervni zavrshetoci i so lizenje te nosi vo oblaci !!!!!!!
     
    На Milan444 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    мислам да :lol: :lol: :lol: бар така вика и мојон таму му е најјјјјјнајјјјјјјј
     
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. mirna0911

    mirna0911 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    18
    Орален секс

    Ај сега вака :) Бев со мувачот ( fuck buddy уствари ) , се глеаме подолго време и сексот ни е баш кул. И он мене да ме задоволи се труди , сака да ми е убаво , ама бара и јас да се потрудам ( не дека не вложувам напори). Се е ок , и големината ( Mr. Too BIG) и техниките , пробуваме различни пози , експрименираме и све остало , орален секс секој пат не испуштаме - едноставно обожаваме и двајцата. Се погоди една вечер ептен бевме пијани и двајцата и не знам што уште не се деси таа нок , се испревртевме ни собата ... Кога стаса оној дел blow-job и секој пат по ист принцип , бараше лижење кон анусот и да го допирам таму ... Бљак!!! :puke: Го изигнорирав , си викам пијан е изведува ... Зар и тоа има во орален секс??!! Јес да не сум кој знае колку искусна ама ова ми беше ептен чудно... Ај да чујам мислење од вас , по можност да се изјасни и некое машко :)
     
  10. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Орален секс


    Има полно нервни завршетоци и затоа е осетлив тој дел од телото.
    Скокни студирање на анатомија на човечкото тело али :!: едуцирај се со порниќи.
     
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Antonija123

    Antonija123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    73
    Орален секс

    Машко да сака ваква работа? Јас колку што знам ним понижување им е да го побараат ова. Овој изгледа ептен бил пијан
     
  12. mirna0911

    mirna0911 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    18
    Орален секс

    Абе пијани бевме не викам не , ама човече , какво инсистирање беше ... знаеш онака кога му се подместуваш на дечко ти за орален за да се осекаш боље, така и овој упорен , и уште рацете ми ги мести ... сабајлето кога си го вратив филмот си викам оооо боже каков човек бил
     
    На Milan444 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. mirna0911

    mirna0911 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    18
    Стимулација на Г-точката кај Мажите

    Ми личеше без везе , ама човекот си се дразни изглеа така. Не ми се веруваше дека после година дена сексање усствари не ми кажал никогаш дека така сака... А кутар тој исполнува желби мои ... Леееее ко ке ми текне што све не го терам хахаххахаа
     
  14. Festim

    Festim Нов член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    34
    Орален секс


    не земај толку страшно тоа што сакал лижење во анус очигледно тоа го пали а и сите ги пали тоа ама дали се осмелуват да пробат па не ретко кој сака тоа одмах мислат дека се педери а битно за тоа е хигиената сепак е гадно таму лижењето а машко пак да лиже женска во анус сметам дека е нормално ми се случува често да се лизга јазикот до таму :D
     
    На mirna0911 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. sanja-lazanja

    sanja-lazanja Нов член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    49
    Орален секс

    нели малку асоцира тоа декамашкото е педер ако бара да му го лижат анусот и да му пикаат, прст внатре со изговор дека тоа го пали затоа што така му ја дразни г точката.
    Јас мислам дека тоа се потенцијални хомичи само немаат храброст да го прават тоа со машко.
     
  16. Festim

    Festim Нов член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    34
    Орален секс



    ма ова со прстот веќе асоцира на педер тоа е очигледно дека се плаши да проба со машко па сега надосместува за тоа ама тоа со јазикот кружење не асоцира на педерство иако сепак е гадно тоа
    ја не би се осмелил за себе да барам тоа нудам ама не барам иако да бидам искрен еднаш ми се има случено партнерката да ми кружи со јазик таму ама не по моја иницијатива ама сепак понижување е тоа нема како друго
     
  17. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Орален секс

    Ти Сања за сите знаеш се :clap: :clap: :clap:

    Мене тоа не ми е воопшто за осудување или чудно, убаво им е и сакаат да уживаат.Напротив, тие што се плашат да кажат дека сакаат е заради мислења како тоа над мене.
     
    На staycalm, Jasminkabibibi, WildCherry и 2 други им се допаѓа ова.
  18. mirna0911

    mirna0911 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    18
    Стимулација на Г-точката кај Мажите

    зашто понижување ?! кога јас го барам истото , тоа тогаш што е?
     
    На Jasminkabibibi му/ѝ се допаѓа ова.
  19. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    Стимулација на Г-точката кај Мажите

    Тогаш сигурно би била ти лезбејка без ограничувања ццццццц (смајлиштосекрсти)
    Господе дај им памет или земи им го ..
    Па човекот само си кажува што сака што го привлекува со што може да се задоволи повеќе.. тоа не асоцира на педер, Би. или што ти знам.. Мирна ако според тебе тоа е ОКЕЈ ич не си прашувај терај и прај како ти одговара..
     
  20. sanja-lazanja

    sanja-lazanja Нов член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    49
    Стимулација на Г-точката кај Мажите

    Па ако им е убаво да им влегува тогаш зошто не се со маж, toga[ u[te poubavo ke im bide so vistinski k** а не вака со инпровизација.