ТЕМА: Татко и синови (Канал 5)

  • Во оваа категорија се дозволени само теми од типот Наслов на македонски (Оригинален наслов).
  • Пожелно е при отворање на тема да се стави слика (постер) од серијата.
  • Ако сакате да откриете детали од содржината на серијата, користете го BB-кодот spoiler за да го поставите тој дел од вашето мислење како скриен текст.

Мислење 24 Мар 2013, 15:59

Karadağlar наскоро на Канал 5.

Karadağlar е приказна базирана на новелата Браќата Карамазов од Фиодор Достојевски.
Во главните улоги се Караман од зет дома зет,Џемил од Ифет и Махир од Завет.

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика
Аватар на корисникот
Majuv4ence13

Зелено цветче
 
470255
Мислења: 762
Зачленет: 20 Јун 2012, 14:38
Локација: Битола
I love photos because the best thing about it is that it NEVER changes even when the person in it DOES.

Мислење 24 Мар 2013, 16:03

Оф, само турски серии :x
Иначе, можеби ќе ја гледам, заради Махир од Завет :inlove: :lol:
HollyWoodGirl

Зелено цветче
 
290408
Мислења: 665
Зачленет: 27 Јан 2013, 12:17

Мислење 25 Мар 2013, 14:10

заради глумците ќе ја гледам :lol:
Аватар на корисникот
heart.stealer

Жолто цветче
 
248429
Мислења: 1004
Зачленет: 10 Апр 2012, 16:01
Локација: во срцето на мојот сакан
Слика

Мислење 26 Мар 2013, 15:00

кога почнува серијава ?
Аватар на корисникот
heart.stealer

Жолто цветче
 
248429
Мислења: 1004
Зачленет: 10 Апр 2012, 16:01
Локација: во срцето на мојот сакан
Слика

Мислење 29 Јан 2014, 20:13

Наскоро на канал 5..Пред малку ја видов рекламата на канал 5 :)
Аватар на корисникот
Majuv4ence13

Зелено цветче
 
470255
Мислења: 762
Зачленет: 20 Јун 2012, 14:38
Локација: Битола
I love photos because the best thing about it is that it NEVER changes even when the person in it DOES.

Мислење 29 Јан 2014, 21:05

Аватар на корисникот
Barbica

Жолто цветче
 
31639
Мислења: 1105
Зачленет: 22 Јун 2010, 19:14

Мислење 31 Јан 2014, 18:18

Опасен е Караман ги пикнал и жена му и ќерка му во серијава да глумат :D :D
Аватар на корисникот
Majuv4ence13

Зелено цветче
 
470255
Мислења: 762
Зачленет: 20 Јун 2012, 14:38
Локација: Битола
I love photos because the best thing about it is that it NEVER changes even when the person in it DOES.

Мислење 02 Фев 2014, 21:56

Аватар на корисникот
BI-44

Зелено цветче
 
144541
Мислења: 572
Зачленет: 26 Дек 2011, 20:44
СликаСлика

Мислење 06 Фев 2014, 22:02

Слика
Аватар на корисникот
Barbica

Жолто цветче
 
31639
Мислења: 1105
Зачленет: 22 Јун 2010, 19:14

Мислење 07 Фев 2014, 14:04

а има ли реприза серијава ?
Аватар на корисникот
femina0

Бело цветче
 
4363
Мислења: 67
Зачленет: 04 Окт 2012, 20:00
Локација: Italia
Повеке го сакам непријателот кој во оЧи ми ја кажува вистината, отколку пријател кој ме лаже.

Врати се на Серии и емисии

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 6 гости