ТЕМА: Необични свадби

Мислење 07 Фев 2011, 17:58

Самото име кажува се. Има луѓе кои сакаат ги избегнат традициите, но и луѓе кои сакаат да создадат нови. Не се плашат да експиментираат со изгледот и подготовките. Некои изгледаат како од Хорор, а други пак од некој Дизни филм.

Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Аватар на корисникот
pink4ever

Жолто цветче
 
9681027
Мислења: 1049
Зачленет: 23 Окт 2010, 13:06
Локација: Bo Париз на Ајфелова ^^

Мислење 05 Мар 2011, 14:33

јас евентуално да сакам необична свадба ќе се откажат преку весник од мене, а таму кај што се мажам нема да ме приберат,значи ништо од необични свадби за македонски услови,многу ни се патријахално растени генерациите.
Аватар на корисникот
stilas7

Зелено цветче
 
230837
Мислења: 632
Зачленет: 06 Јул 2010, 15:06
Nisam Angeo ja,ali mogu da probam da budem.

Мислење 04 Мај 2011, 10:59

Јас би сакала -некој ден да имам таква свадба :lol: т.е. да не е онаа класичната во ретсорани хотели,адети,одења по невеста,црква,матично -се во едно-не благодарам...би сакала на некое отворено место,рибник некој убав,во лето,со кетеринг служба а не со оние класични вечери од стекови и плескавици :puke:
Аватар на корисникот
Iceberg

Сино цветче
 
47127
Мислења: 120
Зачленет: 22 Апр 2011, 21:38

Мислење 15 Мај 2011, 02:40

Ах, без свадба по мој вкус, не се мажам :)
До сега во животов се што ќе решев да го направам - ќе го направев, така е и сега, така ќе биде и кога ќе треба да кажам ДА. :) Ме боли уво за традиции и размислување на комшии и роднини. Се имам испланирано, сегашниов дечко прифаќа, е ако не се мажам за него, другиот ќе мора да прифати :)
Аватар на корисникот
busavata

Фем почетничка
 
920
Мислења: 33
Зачленет: 10 Апр 2011, 02:09
The liberty of the individual is no gift of civilization.
It was greatest before there was any civilization.
- Sigmund Freud

Only a wise man has the ability to understand and accept
the different points of view of the other people...

Мислење 09 Јул 2012, 16:18

ДА ДА ДА токму таква свадба сакам да имам да бидам поразлична од другите сакам фустанот да ми биде шампањ боја или пак бело со тиркизно повеќе сум за втората варијанта а со тоа тиркизни чевли, и букет од бели рози обвиткан не во бело во тиркизно,а младоженецот хмм да биде во црно одело со тиркизна кошула.. сепак какои да е ќе направам нешто необично
Аватар на корисникот
lattie

Сино цветче
 
11039
Мислења: 416
Зачленет: 28 Јун 2011, 15:04
Локација: *Во светот на неонсите бои*
Што и да си, биди добар во тоа !

Мислење 09 Јул 2012, 16:39

Да....но до одредени граници.....да речеме 50/50
И дефинитивно сакам мојата свадба да биде запаметена и да ја зборат гостите,токму по тие некои необични,несекојдневни-уникатни идеи
....тргнувајќи од тоа дека не сакам обични покани....па надаље....Искрено кога би можела и по гулаб би им ги пратила
Аватар на корисникот
Snow-Queen

Виолетово цветче
 
123423096
Мислења: 14605
Зачленет: 03 Ное 2011, 08:08
Локација: Во ♥ на војникот мој
Трофеи: 1
Слика
Слика
Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!

Мислење 28 Сеп 2013, 15:02

Еве нешто наше, македонско. :)
http://bride.mk/%D1%83%D0%B1%D0%B0%D0%B ... D0%BD.html

Слика
Слика
Слика
Слика
Аватар на корисникот
simoncelicius

Жолто цветче
 
12821433
Мислења: 1722
Зачленет: 29 Јан 2011, 17:31
There is only one success - To be able to spend your life in your own way !

Мислење 17 Окт 2013, 22:05

И уште нешто МАКЕДОНСКО, а индиско :)

http://bride.mk/%D1%83%D0%B1%D0%B0%D0%B ... D0%B0.html

Македонци направиле индиска свадба во Скопје
Прикачени фајлови
indiska-svadba-20.jpg
indiska-svadba-02.jpg
indiska-svadba-12.jpg
Аватар на корисникот
maja8

Жолто цветче
 
1334575
Мислења: 2250
Зачленет: 03 Јан 2010, 22:46

Мислење 17 Окт 2013, 22:58

Дефинитивно НЕ, јас сум си за старите обичаи, со сите нишани и се разбира, сонувам за широка бела венчаница. :D
Аватар на корисникот
Lovely93

Жолто цветче
 
16272489
Мислења: 2487
Зачленет: 09 Сеп 2013, 16:01
Локација: Wherever with my honey <3
Слика Слика

Слика

Мислење 17 Окт 2013, 23:10

simoncelicius напиша:Еве нешто наше, македонско. :)
http://bride.mk/%D1%83%D0%B1%D0%B0%D0%B ... D0%BD.html

Слика
Слика
Слика
Слика
Мене овде не ми е ништо необично освен тоа што целите се покриени со тетоважи. На страна фактот што Емилија била преубава невеста ама мене овде апсолутно ништо не ми е чудно и несекојдневно.
Аватар на корисникот
manja666

Зелено цветче
 
33561422
Мислења: 633
Зачленет: 22 Сеп 2011, 23:38
Локација: Time Square NY
If you pick up a starving dog and make him prosperous he will not bite you. This is the principal difference between a dog and man

Врати се на Свадба

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Miss.M5 и 12 гости