ТЕМА: Невестински фризури

Мислење 26 Јул 2010, 21:23

Има за фустани за сл детали но не забележав некоја тема посебна за фризурата:) Иако во последниве години мн мн не се прават некои ``пунџи`` или сл но ајде да видиме девојки како ја замислувате вашата коса :) Јас мојата ја замислувам како топче горе собрана и некако испреплетена да не е само собрана :)
Tikve

Фем почетничка
 
30
Мислења: 24
Зачленет: 15 Јул 2010, 17:49

Мислење 27 Јул 2010, 23:24

http://svadbaodsrce.com/ubavina/ubavina-frizura.php на оваа страна можеш да видеш повеќе фризури.
Прикачени фајлови
13-1.jpg
13-1.jpg (22.24 KiB) Разгледано 13020 пати
23-1.jpg
23-1.jpg (33.04 KiB) Разгледано 13020 пати
38-1.jpg
38-1.jpg (28.17 KiB) Разгледано 13020 пати
1.jpg
1.jpg (23.63 KiB) Разгледано 13020 пати
hg060m2xf.jpg
hg060m2xf.jpg (28.64 KiB) Разгледано 13020 пати
Аватар на корисникот
aNy-to

Жолто цветче
 
343275
Мислења: 1048
Зачленет: 21 Јул 2010, 15:02
For the world you are somebody, but for somebody you are the world...

Мислење 27 Јул 2010, 23:46

images.jpg
images.jpg (3.32 KiB) Разгледано 13016 патиwedding-hairstyle.jpg
wedding-hairstyle.jpg (23.48 KiB) Разгледано 13016 пати
wedding-hairstyles-bridal-hair-designs.jpg
wedding-hairstyles-bridal-hair-designs.jpg (28.93 KiB) Разгледано 13016 пати
Аватар на корисникот
girl12

Зелено цветче
 
2516
Мислења: 649
Зачленет: 16 Јун 2010, 15:38
Доволна е една глупост да те однесе на врвот.. но потребни се многу паметни потези за да останеш таму

Мислење 12 Авг 2010, 21:35

СликаСликаСлика
Слика
Аватар на корисникот
Angelche

Жолто цветче
 
13112392
Мислења: 3768
Зачленет: 06 Мај 2010, 12:02
Локација: Вода
Ange ou demon.

Мислење 15 Авг 2010, 09:28

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика
Аватар на корисникот
baguf4e

Жолто цветче
 
31774455
Мислења: 2848
Зачленет: 17 Мај 2010, 16:43
You really don't wanna be like me, don't wanna see all the things I've seen...I'm dying,dying.......

Мислење 15 Авг 2010, 21:52

Слика
Аватар на корисникот
Hipica

Виолетово цветче
 
1069817623
Мислења: 13846
Зачленет: 31 Дек 2009, 00:34
Локација: Таму кај што топол ветер прави плетенка од моите кадрици.
I just want you to know who I am.

Мислење 19 Авг 2010, 13:57

СликаСликаСликаСлика
sesilija

Жолто цветче
 
71495427
Мислења: 3424
Зачленет: 12 Јан 2010, 00:24

Мислење 19 Авг 2010, 14:19

Па мене искрено не ми се допаѓаат такви пунџи со вртени детаљи, многу ми личат на повраќаница (се извинувам на грубиот збор, ама мене лично ми се пренакитени и кичести).
Сакам едноставни, убави пунџи кои ќе го отворат ликот на невестата. И не сакам невести со пуштени коси, кои не личат на самите себе.
Еве ги моите најидеални фризури, се надевам ќе завршам со една ваква (ако имам доволно коса). :D
Слика
Слика
Слика
Аватар на корисникот
Trendafilka

Црвено цветче
 
2680812903
Мислења: 5945
Зачленет: 28 Дек 2009, 15:12
Локација: 221B Baker Street
Don't Trust Anything That Bleeds for Five Days and Doesn't Die . . .
Што е убав овој свет - онде го*но, овде цвет.
СликаСлика

Мислење 19 Авг 2010, 14:43

Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Аватар на корисникот
karina8

Жолто цветче
 
54191563
Мислења: 4101
Зачленет: 26 Фев 2010, 15:50
Како да му докажам на психијатарот дека повеќе не ми треба негова помош, не сум луда, јас сум Бетмен!

Мислење 19 Авг 2010, 14:49

Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Што полелеаво и романтично растурено,толку поубаво.
Аватар на корисникот
Lilit

Црвено цветче
 
223312825
Мислења: 5613
Зачленет: 25 Ное 2009, 22:51
Локација: Зрно грашок

Врати се на Свадба

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Gockica и 4 гости