1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анксиозност

Дискусија во 'Психологија' започната од dunja, 12 јануари 2010.

  1. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Ќе го копирам моето мислење од темата депресија.. Затоа што ни сама незнам дали патам од депресија или анксиозност, ги имам симтомите и од двете..

     
  2. lavanda 07

    lavanda 07 Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2014
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    Се трудам верувајми ама несто не ми оди само ми се плачи со да прам???
     
  3. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    Размислувам има време до недела :)
     
    На bubic.k му/ѝ се допаѓа ова.
  4. bubic.k

    bubic.k Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2014
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    3.783
    Пол:
    Женски
    Исплачисе Ќе ти олесни. Многу добро те сваќам Како се осеќаш .. ако ти треба некој да те ислуша тука сум. Слободно пишими и лична порака ако сакаш
     
    На veren му/ѝ се допаѓа ова.
  5. karpos 2015

    karpos 2015 Активен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    6
    Dobro vecer
    Eve i ja malki da se ispovedam, i na mene ne mi e bs l`ko i ne znam kako da ga resavam ovj problem. Nekoi vikav izdrzi, nekoj vika pi apcinja a ja jos nemam poim kako da rabotu.
    Ako imate nekoga dobroga psihologa da me opravi malko KAZUJTEEE!!!
    Pozdrav !!
     
  6. Be-yO-nCe

    Be-yO-nCe Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    1.399
    Допаѓања:
    6.907
    Пол:
    Женски
    @Umbrella22
    Не мора да значи дека сум во право но ти мила имаш депресивна епизода.Предизвикана од околностите,луѓето,немањето на обврски итн.
    Те разбирам потполно.Јас лани кога раскинав со дечкото бев и без другарки,имав изгубено контакт со скоро сите и ни малку не беше лесно.Баш така,немав со кого кафе да испијам.
    Во летото си се исправија работите но ете сега пак е така.Пак сум скоро секој ден сама,тие се Ск таму студираат,тие што ми се бт која има дечко која има работа и нема време за ништо.
    Јас моментално сум и без дечко и без другарки.
    Тебе дечко ти нека ти биде поддршка,мораш да излезиш од ова пред да се задлабочиш.Излегувај макар и сама да попешачиш,прошетај си по бутици,уживај во добра книга,добар филм/серија.
    Тргни ги мислите дека само тебе ништо не ти проаѓа од рака.Мораш да најдиш сила и да се справиш со себе.Оди и на разговор кај психолог ако би ти помогнало или пак разговарај со твоите,побарај совет,отвори си ја душичката не си држи се во себе.Почни со некој спорт,пример одење во теретана.Има куп девојки што одат сами или пак ќе сретниш некоја стара пријателка/познаничка,а и ти ќе си се осеќаш поубаво,поопуштено.
    Ја имаш поддршката од нас,ете тука олеснувај си се.Те гушкам мила:hug:
     
    На bubic.k и mistrivce им се допаѓа ова.
  7. indijana29

    indijana29 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2012
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    43
    Ve citam..No odamna ne sum vi pishala..Golemi borci sme devojki golemi,i taka ke ostanema..Samo da vi kazam ednash podamna vi predloziv koj e saka pa i licno da ispieme po edno kafence..dobro kje ni dojde...pozdravce
     
    На bubic.k, Matea94, lavanda 07 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    Да ви се пофалам ми извадија заб како камен од душата да ми падна ,ова за мене е успех [​IMG]
     
    На iva78, busavata, bubic.k и 7 други им се допаѓа ова.
  9. veren

    veren Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    548
    Допаѓања:
    1.271
    (y):handshake:(highfive):clap::)
     
    На Cleonika, lejlla и elisabeta им се допаѓа ова.
  10. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Ќе си умрам од мака :( уште едно пропаднато интервју за работа.
    па и времево никакво, дожд, ветар..
    и денес (wfh):coffee: друго ништо не ми преостанува.
     
  11. veren

    veren Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    548
    Допаѓања:
    1.271
    никогаш не се предавај , што е твое ке си дојде трпение спасение :)
     
    На elisabeta и Umbrella22 им се допаѓа ова.
  12. Be-yO-nCe

    Be-yO-nCe Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    1.399
    Допаѓања:
    6.907
    Пол:
    Женски
    Грд ден!Од кога станав ме удри депресија.Надвор катастрофа не можам да одам никаде а вријам од внатре:@.Само шијам со нозеве,мајка ми ми вели ќе ме пуштела кај грците,одлична сум била за на машина:D си прават сеир,лесно им е!
    Ми треба нешто што ќе ме разбуди,да се осеќам жива.Причина за да се извлечам од кревет и со позитива да почнувам ваков неубав ден...
     
  13. mistrivce

    mistrivce Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2015
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    66
    Пол:
    Женски
    I "vakvite"... t.n....grdi denovi se PREKRASNI......ako si dozvolime....:rain::sun:
     
    На elisabeta му/ѝ се допаѓа ова.
  14. loska23

    loska23 Активен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Душо не постои неубав ден,во секој ден барај нешто убаво,ни на шала не викај дека имаш неубав ден,ајде позитивно :D
     
    На Be-yO-nCe му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Cleonika

    Cleonika Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    416
    Допаѓања:
    464
    И јас еве вчера и денеска тешка борба со ПМС имав, значи ми трпнеа раце и нозее како нервоза да ми шета не знам дали сте се осетиле некад така нервозни да се осеќате.. И еве сега се изнервирав нешто по банки, дури до плачење ми идеше од нервоза, еве сум сеа седам на работа напната изнервирана ... и само се плашам дека од нервоза може нешто да ми се случи, сум седнала на компјутер и одма се фатив за форумов да се искажам,. мн страв имам дека од нервоза ќе ми се случи нешто.. ама еве пробувам да се смирам некако... неубаво е времето, неубавиии нервозии ама се надевам на помирно време..
     
  16. IthoughtIwasAnAllien

    IthoughtIwasAnAllien Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2014
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    237
    Ми се случува мноогу често нервоза да ми шета по телото и ништо никогаш не ми се случило страшно. Ако ти е до плачење, исплачи се ке ти олесни. Направи си чај и прилегни малку одмори. Ти посакувам убав остаток од денот. Се ќе помине :)
     
    На Cleonika му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Јас утрово додека чекав на ред за интервјуто ме фати некоја паника, се препотив, ушите почнаа да ми зујат, цела се тресев :worried: едвај чекав да завршам и да излезам на воздух, и не издржав до дома да останам смирена, по пат одев и си плачев :(

    Сега си сварив кафе, си пуштив музика и ќе се обидам да се смирам малку. Ваљда ќе ми успее.
     
    На Cleonika му/ѝ се допаѓа ова.
  18. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    Ај и јас да се приклучам денес, завчера знаете ме дрма паника на лекар со керка ми, вчера бевме пак ама супер поминав. Денес станав малце омалаксано и без енергија, надвор облачно, тмурно и се решив да пробам да си готвам низ дома. Па така си пуштив музиче, почнав да си готвам и се расположив малце.Сега си сварив чајче и да видам како сте ми виее?
     
    На bubic.k, Umbrella22 и Cleonika им се допаѓа ова.
  19. Cleonika

    Cleonika Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    416
    Допаѓања:
    464
    Леле, јас морам да ви признаам , од минатата година од кога почнаа паниките, јас го откажав кафето.. Не дека бев некој голем пијач, едно кафе на ден пиев, не повеќе...ама знаеше уште пред паниките некад да ми предизвцика тахикардија кафето, ама си пиев сепак..... и ете, од страв после паниките, да минимизирам појава на тахикардии, целосно го откажав :( жал ми е по некад ств ми се пие, ама страв, и не земам да пијам ... не знам, дајте совет некој дали приметил некој др тоа... сакам да се напијам кафе некаддд, ама ете.. :):):)
     
  20. IthoughtIwasAnAllien

    IthoughtIwasAnAllien Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2014
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    237
    Хаха сериозно? БАШ ИСТОТО го сторив и јас минатата година откако приметив дека ми се случуваат тахикардии. Мислам дека нес кафето ми ја влошува состојбата. И цигарите исто ама нив никако да ги оставам