1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анксиозност

Дискусија во 'Психологија' започната од dunja, 12 јануари 2010.

  1. angelince123

    angelince123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2015
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Falla ti na sovetot ti kako si denovive
     
  2. angelince123

    angelince123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2015
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Tolku mislam deka kje izbegam od kontrola denes uzasno mi e :'(
     
  3. napoleon

    napoleon Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2013
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    7
    Здраво на сите!Ве молам за мислење во врска со моите симптоми,анксиозен сум две год.а извесен период сум ок,а имам симптоми како напрегнад вид слаба меморија и концентрација расеаност притисок во вратниот појас и ми ствара тегоби во главата болки немам скоро секој ден ми е различен имам се испитано (срце,теруидна,КТ на глава,крвна слика и ред гр.работи)и сите резултати се во ред!Ве молам за мислење!
     
  4. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    денес сум среќна ептем ме опали среќата во еден ден две работи ме направија среќна,ма каква анксиозност сега со шопинг ке ја разбијам ,едно кафе сега онака релаксирачки ке пијам ,драги мои што е наше ке си дојде нерекле за џабе па ке дојде и тој ден кога и анксиозноста ке си замине како лош сон
     
    На Viki693, Inkaaa, lavanda 07 и 2 други им се допаѓа ова.
  5. Emili12321

    Emili12321 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    288
    deneska da ne se podrecham sum si posebno srekjna :) ne mislam na anksioznosta ii sum super ... veruvajte mnogu e podobro koga ne i obrnuvate vnimanie sama ke si zamine
     
    На Viki693, elisabeta и IthoughtIwasAnAllien им се допаѓа ова.
  6. angelince123

    angelince123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2015
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Da imam i jas takvi simptomi na opadnata koncenracija itn
     
  7. Inkaaa

    Inkaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2015
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    143
    Пол:
    Женски
    I jas gi imav ovie simptomi porano i se ti e od anksioznosta veruvaj i sekako vremeto deluva mnogu, pa uste poveke ja pothranuva. Probaj da sr opustis i da ne mislis na toa, samiot kaza deka dolgo vreme si anksiozen i veruvam vo yie godini nisto loso ne ti se slucilo :) Ignoriraj gi site simptomi, pomisli si deka se e vo tvojata glava i ke vidis deka nabrzo ke isceznat :)
     
  8. IthoughtIwasAnAllien

    IthoughtIwasAnAllien Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2014
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    237
    Многу грозно зе чувствувам а особено кога спијам по саат ипол како денес. Едвај заспав, едвај и останав во сон, легав се превртував во кревет но не можев да се доспијам. Се надевам нема да ми се врати инсомниата. Аман со ова неспиењето, ужасни главоболки имам, некои филмови ми се мотаат во главата, грди трагични слики и настани, како да сакам од кожа да излезам...живци ми шетаат по телото и не можам да се смирам. Некој да ми препорача чај за нерви?
     
    На Matea94 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Viki693

    Viki693 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2012
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    584
    Пол:
    Женски
    доколку не пиеш АД чај од кантарион
     
    На IthoughtIwasAnAllien му/ѝ се допаѓа ова.
  10. anni93

    anni93 Активен член

    Се зачлени на:
    27 март 2015
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    250
    Пол:
    Женски
    Женски долго време и jас се борев со ова чудо но на краj го победив.:@. Само храбро на сите ви посакувам да се изборите со ова.:l::l:Имаjте убав ден
     
    На lejlla, Emili12321 и IthoughtIwasAnAllien им се допаѓа ова.
  11. IthoughtIwasAnAllien

    IthoughtIwasAnAllien Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2014
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    237
    Откритие на денот кое ме просветли во ваквата бедна ситуација и ми донесе барем малку позитивна енергија. Си го ставив на десктоп :) 11038591_926033944120418_623796782765123728_o.jpg
     
    На afrodita94 и anni93 им се допаѓа ова.
  12. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    здраво дечкии, јас сум прилично добро, ама еве сабајлестанав соболки во грбот и некако како тешко дишењее, ама не му обрнувам многу внимание си сварив чајче си пијам и да видам како сте ми виее. Иначе сега во 14 одам на фризерр, сега ми текна дека сакам и да се ишишам пократко, се надевам добро ке поминам, не ми е баш денов за на фризер ама веке ми е закажано. Имајте убав врнежливв викенд :coffee:
     
    На IthoughtIwasAnAllien му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Emili12321

    Emili12321 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    288
    i toa ke pomine dobrooo :D inache jas deneska sum raspolozena isto kako i vchera iii bash mi e ubavo vaka :) se nadevam vaka ke bide i ponatamu
     
    На natemila, Matea94 и IthoughtIwasAnAllien им се допаѓа ова.
  14. smatka

    smatka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2012
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    57
    Ужно ми е , од синоќа ми се кочи вилица , паника невидена ми е денес, ми се лоши :) се надевам завршетокот на денот ќе биде подобар
     
  15. doki55

    doki55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2012
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    226
    Пол:
    Женски
    Не си осамена во таа ситуација Мене исто денес а да е само денес ми е ужасно а ни утре сигурно ништо подобро ми здосади и само се чудам како понатаму ;(
     
    На smatka и IthoughtIwasAnAllien им се допаѓа ова.
  16. kostadinka24

    kostadinka24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2012
    Пораки:
    728
    Допаѓања:
    289
    Пол:
    Женски
    Луѓе до времиштево е или до мене само поспана сум овие денови притисокот ми е во ред ама не можам да се движам само вкревет сум ми се спија и болки имам во грбот вратот и само се препотувам:sweat:
     
  17. IthoughtIwasAnAllien

    IthoughtIwasAnAllien Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2014
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    237
    Катастрофа времето, 16 годишни времиња во еден ден, а тоа ни влијае многу. За разлика од тебе мене сон не ме фаќа не можам да спијам :(
     
    На Matea94 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. doki55

    doki55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2012
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    226
    Пол:
    Женски
    Не верувам дека се е до времето Не сме ваљда сите метереопати Само се тешиме тоа е Кога ми е добро сум уживала и во дождот и во сонцето Сега се ми смета Се е до главата Имам некои чудни болки во градите За трен ми поминат и пак исто Е тоа ме прави депресивна а не е времето
     
  19. IthoughtIwasAnAllien

    IthoughtIwasAnAllien Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2014
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    237
    @doki55 Барем си се тешиме... инаку мене овие нагли промени стварно ме пореметуваат и многу ми влијаат :(
     
  20. doki55

    doki55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2012
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    226
    Пол:
    Женски
    Добро е ако таа мисла ти помага иако и јас понекогаш така се тешам А кој знае може навистина и мал ПРИДОНЕС ИМА И ВРЕМЕТО нО ВЕРУВАЈ СЕ НИ Е ДО ПОЗИТИВНАТА ИЛИ НЕГАТИВНАТА МИСЛА Ако имаш некој позитивен до тебе многу може да допринесе за подобро да се чувствуваш Мене тоа многу ми значи Тогаш се одалечам од самата себе и се фатам во ситуација кога се чувствувам како просветлена и полна енергија