1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анксиозност

Дискусија во 'Психологија' започната од dunja, 12 јануари 2010.

  1. Matea94

    Matea94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2014
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    448
    Jas denes se osekam kako zatupana vo glavata.. mi tezi me pecka nestabilnost osekjam custvo na izgubenost i ocekuvanje za onesvestuvanje. Od ovoh strav bolki vo stomak i vednas vo toalet. Help meee
     
  2. Nalayan

    Nalayan Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2015
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    245
    Пол:
    Машки
    Винтер, не. :)
    Не сум до толку, сфаќам.
    Впрочем, ако не забележа, и моите досегашни постови не зрачат позитивност, далеку од тоа, така да не го барам тоа, само кажав дека ми се допаѓа кога ќе прочитам по некоја позитивност, а нејзините досегашни постови изобилуваат. Секако, има кризи, ама колку - толку се труди да ни даде по некоја позитивна вибрација, што на пример јас не сум во состојба, иако верувај, од сето срце сакам... Всушност, стварно би била среќна да можете сите да се носите со ова на многу подобар начин, или уште подобро да го пребродите за ич да не постои темава, бидејќи за мене и онака е веќе касно..
     
  3. be.positive

    be.positive Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    Drugari, ve molam pomagajte. Vo golema panika sum, edvaj se trudam da ostanam smirena, da ne gi panicam i drugite. Patuvame, a mene ne mi dobro, osekam kako da ke se onesvestam :((
     
  4. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.152
    Допаѓања:
    14.398
    Пол:
    Женски
    Сакате да кажете дека сето ова 'ми се врти, мака ми е, лошо ми е, ми паѓа притисокот, чудно ми е' е само игра на потсвеста?
    Денес од сабајле мене ми е мака и пак го осејќам горе споменатото.. Само ми се спие. Од дома не ми се излегува... А не дека не сакам, прва сум за шетање. :D
    Јас тргнав да си ги бркам обврските, па шо сака нека биде. Чао(highfive)
     
    На nena2010 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Anie93

    Anie93 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2016
    Пораки:
    2.815
    Допаѓања:
    12.228
    Пол:
    Женски
    Познавате некој со анксиозно депресивна состојба? И како успеал да го надмине тоа
     
    На SAMIRA му/ѝ се допаѓа ова.
  6. sandrice25

    sandrice25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2015
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    172
    Пол:
    Женски
    Decki aj malku help. Mi pocina bliska licnost ne bese nenajdeno bidejki bese mn bolna. Ova go primiv prilicno stresno i normalno posle tolku vreme simptomite na anks se pojavija plus taga, zal. Monentalno sum so deteto doma sama pa nejkam da napraam nekoj cirkus, sakav da ve prasam dali da se napijam dijazepam od 2mg da se soberam malku poso do sea neam pieno apcinja.
     
  7. Anie93

    Anie93 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2016
    Пораки:
    2.815
    Допаѓања:
    12.228
    Пол:
    Женски
    Напиј се, ништо не е од еден Дијазепам :)
     
  8. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.152
    Допаѓања:
    14.398
    Пол:
    Женски
  9. Anie93

    Anie93 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2016
    Пораки:
    2.815
    Допаѓања:
    12.228
    Пол:
    Женски
    Пишав еднаш, еве пак, може ли да ми кажете добар психијатар во Скопје???
     
  10. Matea94

    Matea94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2014
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    448
    Lugje pomagajtee vi se molaam... nemozam da zemam dlaboko vozduh me gusi jadenjeto mi stoi na grlo mislam bez kislorod suumm mi se povraka durii
     
  11. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.152
    Допаѓања:
    14.398
    Пол:
    Женски
     
    На TRANSPORTER086 и veren им се допаѓа ова.
  12. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.152
    Допаѓања:
    14.398
    Пол:
    Женски
    Дали Хелекс се зема на рецепт?
    Инаку за машкото шо пишував му кажав дека пијам Хелекс и дека имам панични напади и страв ме фаќа. И ми рече дека се сама јас си правам. Му реков лошо ми е, ми рече нема јас што да правам.
    А, јас сакам само поддршка, ништо друго. Грешам ли што барам некој да ме разбере и да ме гушне и да шета со мене?
    Инаку сама излегов и шетав. Постојано сум ко замислена. Ама ако јас пак си шетам. Ок е така сама да шетам?
     
    Последна измена: 25 август 2016
    На SAMIRA и veren им се допаѓа ова.
  13. Nella404

    Nella404 Активен член

    Се зачлени на:
    31 март 2016
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    32
    Пол:
    Женски
    На рецепта е хелексот да. Од колку милиграма пиеш хелекс? Јас имам пиено од 0.25, абе многу лошо ми делува, брзо делува можеби за некои 5 минути ама не ме смирува некако...
    Инаку, не си морала да му кажеш бидејќи тоа тебе не те дефинира. Ти си една друга личност што или црта, пее, готви, а во меѓувреме има и панични напади :). А и не очекувај тој да сфати затоа што не е еден од нас.
     
  14. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.152
    Допаѓања:
    14.398
    Пол:
    Женски
    Од 0,25 за пола саат ме турка на спиење, а еве сабајлево сум во криза некоја ми се плачи само. Изгледа од него е. Сега бев излезена и пак ќе излезам. Изгубена се осеќам ама тоа е изгледа бидејќи дома седам по цели денови.
     
  15. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.567
    Пол:
    Женски
    Не го поднесува секој едно апче исто. Мене Хелексот ми е супер ама знам лочност на која не и одговара. Очигледно и тебе. Оди на психијатар да ти препише други апчиња. Не е страшно.
     
  16. Sofceto

    Sofceto Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2015
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    54
    Пол:
    Женски
     
  17. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.152
    Допаѓања:
    14.398
    Пол:
    Женски
    Дали е ок да ви се плачи мене ми идат големи кризи и ми се плачи многу, ја осеќам главата како да ми плачи дури и ми иде да вриштам. Ова најчесто пред зајдисонце ми се случува. Имам неконтролирано плачење.
     
  18. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.567
    Пол:
    Женски
    Ovde mozeme samo da te tesime. Odi na psihijatar. Ako imas tolku izrazeni simptomi odi na psihijatar, razgovaraj. Moze kje tidade terapija. Zasto da se izmacuvas??
     
  19. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.152
    Допаѓања:
    14.398
    Пол:
    Женски
    Оти татко ми ќе ми вика дека пак ќе одам и дека се трујам со глупости и лошо си прам на себеси. Еднаш веќе бев и тие се нервирале, еднаш 'дандило' сум му го зела. А, сега треба да се опаметам. И ми вика постојано а јас не сакам од дома да излегувам од што ми е лошо.
     
  20. stelaohrid

    stelaohrid Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2015
    Пораки:
    286
    Допаѓања:
    232
    Пол:
    Женски
    Depresija