1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бојадисување на косата

Дискусија во 'Коса' започната од magic, 23 декември 2009.

  1. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.930
    Допаѓања:
    103.251
    Пол:
    Женски

    Да , добри се Еволушн ама некако многу ме пече кожата и ми се вцрвенува кога се фарбам, а сега двапати од Гарниер ставам и баш е супер , ниту смрди баш мириса на цвекиња. Пробај па пиши :)
     
  2. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Летово почнав да ја користам, презадоволна сум
    [​IMG]
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  3. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Моментално се фарбам темно кафена но делува исто како црна, а сега сакам да се исфарбам нешто вака:


    kafenaaaaaaaaa.jpg

    kafenokosaaaaaaaaa.jpg
    Дали од еднаш ќе ми фати баш вака како на сликава и каква фарба да земам ?
     
  4. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.930
    Допаѓања:
    103.251
    Пол:
    Женски

    [​IMG]

    [​IMG]

    Можеш да пробаш некои од овие нијанси , мада јас мислам да пробаш прво со Еволушн (првата слика) зашто тие се појаки фарби со 9% хидроген. Може ќе ти треба неколку пати да се исфарбаш за да ја добиеш таа боја , па потоа можеш да ставаш и од овие наГарниер ,убави фарби се а не се јаки ко Еволушн
     
  5. Tiniiic

    Tiniiic Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    103
    Пол:
    Женски
    Си ја осветлив косата пред 3 месеци со спреј за осветлување и ми рекоа дека брзо паѓало па затоа сакав да пробам ама еве поминаа 3 месеци мене ептен малку ми е само паднато сакав до матура да ја имам мојата природна боја на коса ама изгледа нема да ми падне до тогаш така да да не знаете нешто како да ми падне побрзо? ( со фарби несакам да се правам и да ја добивам мојата природна боја)
     
  6. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.930
    Допаѓања:
    103.251
    Пол:
    Женски
    Неможе тоа туку така да падне , па исфарбај ја еднаш косата и остави ја нека расте. Само така ке си ја вратиш бојата
     
  7. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.886
    Допаѓања:
    13.438
    Спрејот не паѓа, тоа не е боја, туку сигурно е хидроген, ако ја сакаш твојата боја офарбај се. И имаш време до матура не се прави од сега..
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Macyyyyy

    Macyyyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2011
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    97
    Пол:
    Женски
    Дали некоја од вас има ставано бланш во фарба за коса......Плава сум,секоја ново купена фарба ми е надеж за побела боја и ништо....Се мислам дали да ја земам оваа од еволутион 0SP...Доколку некој ја има пробано го замолувам да ми каже искуство...страв ми е да не ја спепелам косата.....
     

    Прикачени фајлови:

    • platinum.JPG
      platinum.JPG
      Големина на фајлот:
      142,2 KB
      Прегледи:
      6
  9. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.886
    Допаѓања:
    13.438
    Јас се имам фарбано со Еволушн, не со плава туку со црвена, ама бојата беше прекрасна, купи си фарба нема да зажалиш.
     
    На Macyyyyy му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Macyyyyy

    Macyyyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2011
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    97
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам многу,за следно фарбање ќе ја земам,после толку мислење :rofl:
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  11. steker

    steker Активен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    13
    [​IMG]


    ovaa farba e odlicana 100ml i dava mnogu golem sjaj na kosata i macadamija ja koristam sega i taa e 100 ml samo sto vo nea ima macadamia maslo dvete se odlicni <3
     
  12. Emily Dora

    Emily Dora Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    кај ја купии?
     
  13. Hazelnut

    Hazelnut Активен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2014
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    10
    Ве молам кажете ми дали на кана ќе фати да се офарбам прво со бланш па фарба да ставам, се направив со црна кана и не ми стои ич, многу се нервирам, а утре сум на свадба ;( секако ми беше за шишање, ќе ја скратам не е проблем само да не бидам ваква
     
  14. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.886
    Допаѓања:
    13.438
    А зошто не би фатило? Тоа на фарба фаќа а не па на кна. Не знам зошто би било проблем.
    Сигурно не ти е „неубава“ туку не си навикната на косата и така се чувствуваш.
     
  15. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.021
    @Hazelnut, не ја чепкај косата сега, почекај прво да помине свадбата! Немој да правиш експерименти, не можеш да знаеш како ќе испадне бојата, не дај боже да испадне катастрофа, на крај нема да ти се оди на свадбата од што ќе ти биде срам. За жал, колку јас што знам, `кната е многу тешка за вадење од влакно, ни бланш ни хидроген не ја вади и можеби најдобро би било да ја пуштиш косата па по некое време да го исечеш црниот дел.
     
    На OmniaVanitas му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Emily Dora

    Emily Dora Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    немој да се уништиш пред свадба.незнам зашо си стаила кна ако не си знаела дали црна ке ти стои ама нема врска биднало кната мн тешко се фати и моеш само да ја уништиш косата остај ја некој период така малку подолг период па пробај со тоа колорб6 или како и да се викаше па со бланш незнам друго што да ти кажам.мада мое мислење е дека ке се навикнеш ако првпат си црна нормално е да не ти се свига хехех.мислам дека сите истата реакција сме ја имале УПЛАШЕНИ хаха.

    Иначе девојки СТИЛ фарбата ја има на пазарче ЈАС СИ ЈА КУПИИВ КОНЕЧНОО хухуху.
    ама имам еден проблем..пошто бланш сама си ставав на некои места убаво не сум ставила па освен црвено жолто портокалово хехе имам и црно останато а утре сакав фарбата да ја ставам и сеа незнам што да праам ако стаам пак бланш без коса ке останам и онака прееска ми счурна се запали ми се чини од бланшот,помош некоја?:*
     
  17. toogood

    toogood Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2014
    Пораки:
    2.126
    Допаѓања:
    12.324
    Jas probav hair color remover colour b4 i stavis video vo nekoj od postovite. Pogledni pred da upotrebis. Istiot rezultat go dobiv.
    Nesakav voopsto da komentiram zatoa videoto zboruva za sebe.
    Posle edna nedela se ofarbav so potemna kafena and guess what. Kafenata farba vo reakcija so podlogata , reakcija povtorno crna. No sega neverovatno mi paga kosata.
    Pravi sto ke pravis na hair color remover colour b4 ne pomisluvaj.
    Da ne zboram kako loso mirisa. Toj miris nikako nemozev da go ostranam. Cela nedela umrev od stram, sto pati ja premiv kosata i taa bese kako so vim da ja miev. Seuste patam od taa odluka.
    Najdov neko drugo video. Eve pogledni go.
    Obrni vnimanie na videoto pomegu dvete farbanje. Pogledni kolku i e ostetena kosata.

    Colour B4 on Black and Red Hair!
     
  18. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.930
    Допаѓања:
    103.251
    Пол:
    Женски

    Ете да , тоа е проблемот најголем кај сите црнокоси што ставаат бланш , а тие делови кај се , претпоставувам на долниот дел накај врвовите така ? колку можеш скрати ја косата (не се секирај таа пак ке порасне работата е да е здрава) а ако па црните делови се на многу места стави бланш само на тие места. Тешко е да се извади таа боја знам

    Инаку супер штом си ја нашла , по тезгите нели :)
    супер , па пиши што ќе направиш
     
    Последна измена: 22 ноември 2014
  19. Emily Dora

    Emily Dora Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    девојкии јас се исфарбав моментално ја држам фарбата после бланшот одма фарба ставив неможев пак планш ке видиме што ке испадне ке ставам сликичка после.држете срекаа.:*
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  20. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.930
    Допаѓања:
    103.251
    Пол:
    Женски

    па ајде со среќа , па прати ни слика да те видиме :)