1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вагинален секрет

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од maja8, 3 јануари 2010.

  1. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.491
    Допаѓања:
    26.364
    Пол:
    Женски
    Веќе три дена ми е така ама не сум настината.
     
  2. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Ne mora da gi imash voobichaenite simptomi na nastinka kako zatnat nos ili temperatura za da bidesh nastinata. Ako iscedokot ti e prodzirno-bel i nema netipichen miris ne e nishto seriozno. Doma mozhesh da piesh chaevi, da se odmivash so kamilica (duri i da stoish nad parea). Ako mislish deka teche preobilno i se zgusnuva, togash poseti lekar.
     
  3. mili4ka123

    mili4ka123 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    1.101
    Допаѓања:
    2.333
    Пол:
    Женски
    Девојки, ве молам за мислење. Уште пред неколку месеци ми се појави исцедок, проѕирен со нешто кафеаво внатре. Кога прв пат ми се случи, јас бев во плодни денови, па помислив дека е можно од тоа, овулација и слично. Следните неколку месеци немав ништо. Но пред некое време пак ми се појави, некогаш кога бев во овулација, но некогаш забележав и кога ми е премногу ладно. Еве на пример денес ми се случи истото, а сум во плодни денови пак. Исцедокот е најчесто проѕирен како што кажав, со нешто кафеавко внатре, или во ретки случаеви и многу светло кафеав. Нема миризба, чешање, такви работи, ништо, само исцедокот кој се јавува од време на време. На гинеколог не сум била сеуште, ја прашав само матичната, таа рече најверојатно од овулацијата било. Ви се случувало ли на вас ова? Можно ли е да е некоја инфекција?
    Исто така да напоменам, имав и уринарна инфекција, што претпоставувам дека не е поврзано нешто со ова, но ете да си кажам за секој случај.
    Благодарам однапред. :)
     
  4. UltrasGirlMKD

    UltrasGirlMKD Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2014
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    28
    Имам болки во долниот дел од стомакот и имам жолто-зелен исцедок
    Како да го спречам тоа?
    Веќе 3-ти месец ми се повторува после мензис
     
  5. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Ќе го спречиш така што ќе одиш на гинеколог да ти земат микробиолошки брис, па со антибиограмот ќе видат што инфекција имаш и ќе ти дадат антибиотик на којшто ти е осетлива инфекцијата.
     
    На Strumka22 и Nausicaa им се допаѓа ова.
  6. Marojo budalO

    Marojo budalO Активен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2015
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    133
    Пол:
    Женски
    Здраво, немам мн време за читање коментари а можда ќе се најде нешто..
    Бело прање што го викаме го имам од ко знам за мене, е сега некогаш е погусто и има чудна миризба а тоа и ме иритира и ме заплашува.. Мајка ми вели дека е од настинка, а на гнеколог не сум појдена скоро...
    помош, чаре?!
    фала :f:
     
  7. Fleur-De-Lis

    Fleur-De-Lis Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    627
    Допаѓања:
    1.648

    Жолто зелен исцедок е знак за трихомонас.
    Појди на гинеколог да ти препише таблети метронидазол...
     
  8. Fleur-De-Lis

    Fleur-De-Lis Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    627
    Допаѓања:
    1.648
    Каков мирис има?
     
  9. Marojo budalO

    Marojo budalO Активен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2015
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    133
    Пол:
    Женски
    Па чуден што знам, нападен ама не на нечистотија некако како пред циклус кога иде ама е константно и пред и по и секогаш..
     
  10. Wonta_Burn

    Wonta_Burn Активен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2016
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Ми треба помош. многу редовно имам бело прање не знам зашто пред еден до два месеца после меструален циклус имав грутки но ги снема после една до две недели после тоа имам многу редовно бело прање скоро секој ден и неколку пати во денот сепак знам дека треба да се отиде на гинеколог. За да ми помогнат за ова. Ама да немате нешто на ум што би било ова или слично
     
  11. Lea12

    Lea12 Нов член

    Се зачлени на:
    7 септември 2015
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво, веќе неколку месеци имам еден проблем. После односи со дечко ми на кондомот секогаш има бел густ секрет ,меѓутоа без мирис. Бев на лекар и не ми најдоа никаква инфекција. Но последниве неколку денови многу ме чешаше вагината и ми се појави црвенило . Па ставав кантарионово масло и ми помина. Вчера пак на кондомот имаше таков бел секрет ,ама непријатно мирисаше. Дали некоја од вас имала ваков проблем и би можела да ми објасни за што се работи и дали може да се излечи со природни лекови ?
     
  12. Westlife

    Westlife Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    642
    Допаѓања:
    617

    Здраво.
    Дали за време на сексуалниот однос користејќи кондом те чеша,пече, имаш болка, црвенило? Јас имав проблем со кондомите излегува дека сум алергична на латекс пошто порачавме кондоми latex free и немам никави проблеми сега, но додека да го откријам тоа си имав големи маки, црвенило,чешање,болка,секрет, и оток! Кажувам нешто од свое искуство. Поздрав :)
     
    На thalia zapata му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Lea12

    Lea12 Нов член

    Се зачлени на:
    7 септември 2015
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    За време на однос немам болка ,не ме пече,се е нормално.. Само после односот има многу бел секрет и последниот пат ужасно мирисаше. Можеби и јас сум алергична на латекс . Не знам, ке пробаме кондоми без латекс ,па да видам што ќе биде. Мене ми е страв да не имам некоја вагинална инфекција
     
  14. thalia zapata

    thalia zapata Активен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2015
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    decki preporaka za nekoja dobar ginekolog ???
     
  15. Westlife

    Westlife Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    642
    Допаѓања:
    617
    Ако најдеш во МК такви кондоми кажи ми,пошо јас од Ebay порачувам,овде не најдов...
     
  16. Lea12

    Lea12 Нов член

    Се зачлени на:
    7 септември 2015
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    vazii :)
     
  17. Strumka22

    Strumka22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    2.442
    Пол:
    Женски
    Непријатниот мирис укажува на бактериска инфекција, најдобро е да посетиш гинеколог, тешко дека само од себе ќе ти помине. Друго, непријатниот мирис може да го одврати дечкоти од желбата за секс или тоа да го прави механички без предигра и орален што никако не е добро за тебе. Најдобро е тоа што побргу да го средиш за да не трпи врската а маж кој не е задоволен од својата партнерка тој сигурно ќе побара утеха на друго место. Ок е да ти каже дека се е во ред, дека не му смета тоа, но му смета и те како.
     
  18. Lea12

    Lea12 Нов член

    Се зачлени на:
    7 септември 2015
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Да така ее . Страв ми е да не ме откачи заради ова ,ако се случи уште еднаш. Јас деновиве не приметувам лош мирис ама пак морам да закажам на гинеколог и да се проверам .
     
  19. Kiki_

    Kiki_ Активен член

    Се зачлени на:
    19 август 2015
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Дали знае некоја кој е соодносот на растворот со хиперманган за одмивање?
     
  20. hajdi123

    hajdi123 Нов член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2016
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво феминки. Убаво ги прочитав сите постови но сепак не можам да дојдам до заклучок дали ја имам таканаречената кандидијаза или можеби друга инфекција. Имам многу бел густ исцедок кој е без мирис и тоа само во внатрешноста на вагината односно во отворот а на самата површина не е видливо ништо. Притоа немам чешање печење болка или слично. Ве молам за одговор и ви благодарам однапред.