1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вагинален секрет

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од maja8, 3 јануари 2010.

  1. Milickaa555

    Milickaa555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2022
    Пораки:
    398
    Допаѓања:
    113
    Пол:
    Женски
    Pa I normalno e za vreme na ovulacija kafeni damki krv e nromalno neveruvam deka e nekoj problem, kaj mene znae da se pojavuva cat pat I kazuvale normalno e na ginekolog, a moze I da se cisti matkata ako ne e docistena za vreme na ciklus..pozz
     
    На macor24 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. macor24

    macor24 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.400
    Пол:
    Женски
    ти благодарам но ме зачуди малку бидејќи ова прв пат вака ми се случува и ме загрижи малку но секогаш кога е при крај циклусот обично се доисчистува е ова е веќе во овулација и втор месец до сеа, па стварано незнам сепак фала ти на одвоеното време
     
    На Milickaa555 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Milickaa555

    Milickaa555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2022
    Пораки:
    398
    Допаѓања:
    113
    Пол:
    Женски
    Nema problem, pa poradi hormonite se slucuva I vo ovulacija a I nikogas nemozes da znaes kolku e doiscedeno sepak kafeavoto e stara krv a vo ovulacija moze da ima I sveza krv, kaj mene nekogas ima nekogas ne mada ovoj mesec sakam da imam deka I mi docni hah znaes kaj site zeni se sluvuvaat takvi raboti dali hormonalni dali od cista dali ovulacija, ako onaka e se vo red papot I ultrazvuk, I da nemas bakterija nekoja nema sto da se sekiras.. pozz
     
    На macor24 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. macor24

    macor24 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.400
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам сепак, иначе мене когс ми доцни јас пијам лимонада и имам приметено побрзо пробива пробај така или со чај од камилица
     
    На Milickaa555 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Milickaa555

    Milickaa555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2022
    Пораки:
    398
    Допаѓања:
    113
    Пол:
    Женски
    Blagodaram I tebe na sovetot ke go primenam
     
  6. veris

    veris Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2023
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    1.109
    Пол:
    Женски
    Решение за бело прање?
     
    На Dinamina му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Milickaa555

    Milickaa555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2022
    Пораки:
    398
    Допаѓања:
    113
    Пол:
    Женски
    Normalno e jas sekogas go imam, se dodeka e belo I prozirno I nema mirisi, cesanje, siresto, smena na boja normalno e
     
    На veris му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Heartbeat92

    Heartbeat92 Активен член

    Се зачлени на:
    28 март 2024
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите,
    Јас имам проблем веќе година дена. Одев по гинеколози и приватно и државно, се си е уредно во резултатите, немаат објаснување. И веќе не знам што да правам. После крварењето од циклус мене до после овулација (негде недела дена пред следен циклус се смирува) ми продолжува кафеав секрет, како да е дочистување на матката од циклусот ама ова мн долго трае. Дали некоја имала сличен проблем и некој совет што да правам? Ми смета, непријатно ми е постојано со флеки, непријатно и при однос.
     
    На Milichka1 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. poi

    poi Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2019
    Пораки:
    1.189
    Допаѓања:
    2.390
    Пол:
    Женски
    А што ако има мирис? Мене повеќе ми смета мирисот отколку самиот исцедок.
     
  10. сандра555555

    сандра555555 Нов член

    Се зачлени на:
    18 април 2024
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво,веќе е 6ми ден од циклусот како ми касни.Имам бело прање,болки во долниот дел од стомакот (болка како пред циклус).Со партнерот имаме заштитен однос цело време и не свршува во мене иако имаме заштита (која не е 100% сигурна).Често знае циклусот да ми биде нередовен ми има порането една недела ,ми има доцнето неколку дена па се до 2недели..Но сепак ме фати паника.Дали имате некои совет?
     
  11. сандра555555

    сандра555555 Нов член

    Се зачлени на:
    18 април 2024
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Плус исцедокот има и жолтеникава боја
     
  12. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.791
    Допаѓања:
    8.861
    Пол:
    Женски
    Ќе ти дојде, колку повеќе си под стрес дека ти доцни, толку повеќе се одложува. Опушти се, овие месец дена многу има промени на времето, јас овој месец најверојатно ќе добијам порано затоа што и симптомите порано ми почнаа. Многу влијае времето, стрес, настинки, вируси, антибиотици, сето ова е причина за доцнење.
     
  13. perii

    perii Нов член

    Се зачлени на:
    Понеделник
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здраво. Менструацијата ми е редовна но во последните 2-3 месеци ми трае повеќе од 8 дена и од кога ќе заврши после 1-2 недели повторно имам мали крварења и малку секрет. Не сум имала досега односи. Направена е крвна слика, уринокултура и испитани се хормони. Се тоа беше во ред.
    Совет што би можело да биде?
    и дали може да се земат брисеви иако не сум имала односи до сега? (facepalm):(
     
    На Millky му/ѝ се допаѓа ова.
  14. matilda258

    matilda258 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2014
    Пораки:
    621
    Допаѓања:
    582
    Пол:
    Женски
    Девојки здраво
    Имам позитивно хпв и пијам имуностимулснси
    Брисеви чисти
    Ама проблем имам со исцедок и мн лош мирис,чешање и печење никакво само мн лош мирис,на расипано
    Имате ли вакво искуство