1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гинеколошки преглед

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од SLATKA23, 17 јануари 2010.

  1. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.251
    Допаѓања:
    124.594
    Гинеколог не се лаже. На пример имаш некоја бактерија, сексуално пренослива, ама ќе речеш невина сум, и др. ќе бара др болест а не тоа што треба. Може со едно апче се лечи ама нема да знае. Оди си сама и кажи си се. Јас никогаш не ја носам мајка ми ни прв пат кога бев. За секс низ муабет ја известив, немаше проблеми, ама мислам дека знаеше и пред да спомнам.

    Земи си 1000ка со тебе. Иако еднаш годишно преглед, пап и слично кај матичен е без пари. А можеш и да се јавиш по тел да ти кажат колку чини.
     
    На Waka-waka и vitamina им се допаѓа ова.
  2. sweet-17

    sweet-17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2013
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    187
    Пол:
    Женски
    Сакам да одам на гинеколог во Штип, па ке можете ли да ми дадете некој предлог за добар гинеколог ии каде се наоѓа, и отприлика колку ке ме чини на приватно? Фалаа позз :)
     
  3. strawberry111

    strawberry111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    57
    Како се воочува бременост на гинеколошки преглед? Преку вагиналното ехо или?
     
  4. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    Mene me gledaa so vaginalno eho,so obicnoto ne se gledase oti bev vo rana bremenost(5 nedela).Sekako pravev i proverka preku krvnata slika.Se zavisi od toa kolku nedeli si bremena,vo 9,10 ned.moze da se vidi i so obicno eho.
     
    На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. larrachi

    larrachi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2015
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    923
    Пол:
    Женски
    Женски, јас немам матичен гинеколог, а сакам да одам да се проверам. Може да ми кажете што треба да носам, книшка дали ми треба, колку пари преглед ќе ме кошта и нешто друго што би требало да го знам. (инаку сакам кај приватен)
     
  6. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Prviot pregled msm deka e poskap,mene za v exo i bris 400 mi zemaa i samo kniska ti treba,kaj site e razlicna cenata a za maticen samo kniska ti treba
     
    На larrachi му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Sarasweet

    Sarasweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    150
    Книшка и електронска картичка
     
  8. #Пепи

    #Пепи Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2016
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    351
    Пол:
    Женски
    Драга laracchi,
    Јас би ти препорачала да отидеш во Поликлиника Скопје кај д-р. Станка. Покрај тоа што е професионалец во работата, докторката е толку смирена и стабилна жена, со долгогодишно искуство, спремна да те ислуша во секое време, ќе ти даде и моб. број на кој можеш да ја бараш во било кое време од денот. Јас сум презадоволна од нејзината работа и однос спрема пациентите. Инаку од документација ќе ти треба лична карта за на рецепција и двете здравствени книшки.
    Кога сме веќе на таа тема, имав добиено инфекција со кандида, со која верувам дека многу припаднички од женскиот пол се имаат запознаено :D и со која се борат долги периоди, меѓутоа можам да се пофалам дека со вистинската терапија препишана од д-р. Станка, кандида за мене беше минато по само 7 дена.
    Проверено - докажано, верувам дека ќе го направиш вистинскиот избор.[/QUOTE]
     
    На larrachi му/ѝ се допаѓа ова.
  9. larrachi

    larrachi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2015
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    923
    Пол:
    Женски
    [/QUOTE]
    Многу ти благодарам! :)
     
  10. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Во мојот град мислам дека нема на приватно.. ама чисто онака сакам да се проверам.. Има ли врска колку години сум? (Без мајками сакам да одам) и отприлила колку кошта, дали ако си го запишам за матичен ќе ми пишува во книшка? Исто така и други детали ме интересираат можете да ми напишете се што би ми било од корист.. Ама најважно од се ми е да не се дознае дека сум била..
     
  11. T-e-s-a-kam

    T-e-s-a-kam Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    17
    [/QUOTE]
    ќе може повеќе информации да ни дадеш кај се наоѓа број може ли матична да биде или само приватен преглед?
     
  12. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Ako sakas za maticen sekako ke imas pecat vo kniskata,ako otides na privatno pak ke pisuva za pregledot vo kniskata bar kaj mene pisuvaat koja data itn
     
  13. #Пепи

    #Пепи Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2016
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    351
    Пол:
    Женски
    ќе може повеќе информации да ни дадеш кај се наоѓа број може ли матична да биде или само приватен преглед?[/QUOTE]

    Д-р. Станка не може да ви биде матична, но има уште еден гиниколог кој работи со сини картони во поликлиниката и може да ви биде матичен. Инаку поликлиниката се наоѓа во Кисела Вода кога од кафаната Златно буренце ќе продолжите само право накај К.Вода, или пак ако идете од кај Центар тогаш одите само по рутата на 24ка или поточно на ул. Андон Попов (поранешна ул. Огњен Прица) бр.1 веднаш до Стопанска банка, нема шанси да ја промашите.
    А можете да вртите и на броевите:
    02/ 215 787
    075/ 343 976
     
  14. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    A на пример ако му кажам на докторот што е и како е и ако го замолам да не и кажува на мајками ќе ме послуша или сепак се држат до некои принципи?
     
  15. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Toj sekako ne smee na nikoj da kazuva za svoite pacienti
     
  16. abababababababab

    abababababababab Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2016
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    [/QUOTE]
    Ме интересира за кандидата.. што ти даде да користиш, бидејки и јас го имам истиот проблем па би сакала да знам што ти препишала ...
     
  17. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    На Winter Lady му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Дали ако сум малолетна можам сама да одам на гинеколог или мора со родител?
     
  19. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски

    Можеш сама. Само за абортус бараат присуство од родител.
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. _malechka_

    _malechka_ Активен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2016
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    дали имате искуство со гинеколозите по државните клиники?