1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Добар гинеколог?

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Anonymous, 30 декември 2009.

  1. ZDR

    ZDR Активен член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2014
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    53
    Дали имате искуство со др Божидар Бошковски од Skopje Polyclinic и Никола Баџаков во Систина. Треба да се одлучам кај кого да одам за абортус. Бев и кај еден и кај друг на преглед.
    1. Бошковски беше по смирен дури ме прегледуваше се ми објаснуваше. На крај ми даде вагиналети затоа што сум имала исцедок. Ми објасна се во врска со зафатот и ми ги објасни ризиците. Она што ме попишмани беше што кога ми се јави после 3 дена да ми ги каже резултатите од брис ми кажа да земам вагиналети зошто сум имала кандида. Јас му кажав дека ми даде вагиналети уште кога бев на преглед. Ок тогаш ми рече си ја земала терапијата, немора да земаш....
    2.Баџаков беше многу опуштен да кажам дури и несериозен. Бев заедно со дечко ми внатре и му вика = ти си мајсторот? Кога ме прегедуваше беше многу брз, ништо не ми објасни, не сакаше ни да слушне претходно што ми кажал матичниот, само ме прекинуваше. Ми рече дека немора да ни објаснува дека се си знаеме. неговите пациенти биле доволно возрасни. И тоа беше се. Не виде дали имам исцедок, јас му спомнав дека пред една недела гинекологот ми кажа дека имам кандида и да земам канестен... не не не ми рече и ми напиша шкртаници на еен лист. и тоа беше се. Страв ми е да не биде така незаинтересиран и за време на зафатот,, или па груб

    сега сум пред сериозна одлука зошто несакам да експериментирам. Имате ли искуство со овие доктори за абортус?
     
  2. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Можам за Баџаков да ти кажам зошто е таков, за другиов не знам. Тој е едно самоуверено типче и за него абортусот е рутинска работа како кај забар, а е добар гинеколог.Ти си сега малку осетлива, ама не треба да се плашиш. Штом веќе си се одлучила за тој чекор направи го. Кандидата не е опасност за абортусот.
    Сама одлучи кај кого ќе одиш кој ти влеа повеќе доверба. Тие сите се забегани на некој начин, знам по тоа на времето кога се ’мкнев 5 години по разни гинеколози. Твоја одлука твој избор. Со лесно.
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Proud Lion

    Proud Lion Нов член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Iskrena da bidam zbuneta sum od toa sto citam....za Ginekomedika procitav eden kup forumi site pisuvaat losi raboti no sega za sega jas sum mnogu zadovolna od niv...citav mnogu pofalbi za Mitanovski(vo Gorce kaj Pazarceto), no jas iskreno tolku sum mu luta i voopsto ne go preporacuvam. Navistina dobar ginekolog e Cvetanovski Tase karsi Bilna, covekot e maestro no postojano e zafaten i mn treba da cekas za da zakazes pregled!!!
     
  4. Deemy

    Deemy Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2012
    Пораки:
    689
    Допаѓања:
    7.295
    Пол:
    Женски
    Дали некоја има искуство со Др. Никола Паневски?
     
  5. OlivijaS

    OlivijaS Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    Zdravo devojki Dali ima nekoj iskustvo so D-r Aleksandar Bojadziev vo Sistina?
     
  6. Blondi girl

    Blondi girl Нов член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2014
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Dali nekoj moze da mi kaze nesto za d-r Nadica Kekic sto raboti vo promedika? Bi sakala da cujam ako nekoj ima informacii. Falaaa:):):)
     
  7. male

    male Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    174
    Пол:
    Женски
    Јас закажав преглед кај др надица кекиќ..па ќе видиме кко ќе биде...вака фини ми звучеа на телефон :) ќе пренесам информации
     
  8. Blondi girl

    Blondi girl Нов член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2014
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Se nadevam ke bidat dobri:) Fala :f:
     
  9. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Мене ми правеше ХСГ. Од него имам уплав од спекулумот, толку болно ми беше што сега имљм фобија. Инаку млад дечко е. :) Ако имаш избор, бирај друг.
     
  10. Lisa_Maja

    Lisa_Maja Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2014
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    384
    Пол:
    Женски
    Jas imam prekrasno iskustvo so Dr.Snezana Stojkovska od Remedika,mnogu ljubezna,vnimatelna i zainteresirana,iako mislam deka sega e na In Vitro,ama ne sum sigurna.A maticna mi e Dr.Radmila Zafirovska.Do sega bese ok,treba da zakazam pregled za 2 meseci,pa se nadevam deka ke ja opravda doverbata sto ja imam.
     
  11. Emily Dora

    Emily Dora Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    може ли некој да ми каже добар киниколог или дали овие во јане сандански се ок?
     
  12. izabela.nik

    izabela.nik Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2013
    Пораки:
    718
    Допаѓања:
    5.947
    Пол:
    Женски
    И мене ми терба препорака за добар гинеколог прв пат одам и незнам каде да отидам и значи ми треба само ехо на јајници и тоа не интравагинално. Некој искуство со тоа каков е преглдот знаци само ехо на јајници.
     
  13. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    инаку јас со Надица нема добро искуство, дотичната докторка само ме прегледа, воопшто не сакаше да ми каже што е проблемот, ни како да го спречам за следен пат само ми запиша еден куп скапи вагиналети,
     
  14. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    јас како што напишав погоре немав добро искуство со Надица.. твое си е :)
     
  15. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.757
    Допаѓања:
    72.676
    Пол:
    Женски
    Ehee gotovo vekje :D mi ja sledi bremenosta vekje 4 meseci.. dobra e vaka, ne sum imala problemi so nea, malku samo me nervira sto ako imam zakazano vo 4, ona vo 4ipol kje me zeme..
     
  16. Blondi girl

    Blondi girl Нов член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2014
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Jas imam slusnato od moi bliski deka vo jane sandanski uslovite ne se dobri. Imale mnogu zastareni aparati i mnogu cesto davale pogresni dijagnozi. Potocno za nekoj doktor ne znam da ti kazam. Ke se rasprasam i ke pisma pak :)
     
  17. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Закажав преглед кај Павле Димчев во Систина,некој да напише свое мислење?
     
  18. Emily Dora

    Emily Dora Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    офф лелее...епа ајде немора јане сандански негде било каде само да е изгор скапо како во систина хехех
     
  19. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.806
    mariz, јас неодамна ја избрав за матична. Бев до сега само еден пат на ехо преглед. Сега сум десета недела и би требало да одам сега во 13 за брисеви и папот. Можеш ли да ми кажеш каква е со зимање брисеви, груба ли е? Дека сум бремена и нешто се трипувам. Имав друг матичен со години нев навикната на него и сега нешто се се мислам што и како.
    Друго, јас ја прашав сестрата дали они ги носат брисевите, ми кажаа дека може да ги носат, па ме интересира твоето искуство, како е во пракса?
     
  20. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.757
    Допаѓања:
    72.676
    Пол:
    Женски
    Ne be dobra e :) brisevite ti gi zima i oni gi nosat i posle edna nedela kje ti se javi za rezultati i da ima i da nema niso kje ti se javi :) Ne e gruba, barem so mene ne bese... Sea sekako nezgodno e zimanje brisevi, sekogas mi bilo :D
     
    На Sky-butterfly му/ѝ се допаѓа ова.