1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Добар гинеколог?

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Anonymous, 30 декември 2009.

  1. TheSecret

    TheSecret Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    4.248
    Допаѓања:
    7.977
    Пол:
    Женски
    Девојки ме интересира дали д-р Надица и водела бременост на некоја, дали е добра, дали сте задоволни? Јас планирам бременост наскоро па видов дека сте задоволни од оваа докторка, јас од мојата матична не сум задоволна па сакам да ја сменам, поготово кога ќе станува збор за бременост.
     
  2. maticka

    maticka Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2014
    Пораки:
    259
    Допаѓања:
    259
    Jas bev prv pat kaj dr Nadica vo"Mama" za prv pat super vpecatok,me primija I porano od zakazanoto,ne cekav.Odnos super ceni bas onaka so plav karton!I denta ne cekav ic z atermin,istiot den koga se javiv I otidov.Za bremenost iskreno neznam
     
    Последна измена: 15 март 2015
    На Eli23 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Супер е доктор Надица, само малце има гужва и не е баш истиот ден закажуваш и те примаат.
    Мене ми е матичен гинеколог, прегледот е околу 300ден, ПАП-от е 60ден и резултатите се за 3 недели, а резултати од брисеви јас добив за една недела.
    Фина е и ептен сум слободна пред неа, што не ми било случај на друго место. :)
     
    На Eli23 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    3.837
    Допаѓања:
    21.529
    Може препорака за добар женски гинеколог по можност во Капиштец, евентуално во Тавталиџе, Карпош или Центар? Да не биде претерано скап и секако, да има коректен однос.
     
  5. gagic

    gagic Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    62
    Jas idam kaj Dusko Filipovski vo Bukurest stvarno dobar i uskusen ginekolog :)
     
    На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
  6. PUPICA

    PUPICA Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    3.013
    Допаѓања:
    96.959
    Пол:
    Женски
    Gjorgji Stamboliev vo nekogasna ambulanta MVR(mislam taka go vikaat toa),pozadi ZOIL.Pred se ubav priem,strucen,dobar dijagnosticar,priznat od felata...Ama kako i poveketo doktori tersene,"zabegan" na svoj nacin ;).P.S.Posle 2-3 pregleda ili ke go zasakate,kako doktor,covek ili ke barate nov :)
     
    На Sigma* му/ѝ се допаѓа ова.
  7. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.756
    Допаѓања:
    72.668
    Пол:
    Женски
    Odlicna e Nadica, mene mi ja vodese bremenosta, eve kraen termin spored nea mi e 04.04 :D pa kje vidime dali mi pogodila. Edinstveno mene sto mi smetase bese sto ako imav zakazano 5, od guzva kje dojdese 5ipol, 15 za 6 :D ama maz mi na rabota sekoj den do 4 i sekogas zakazuvav vo guzvite, inaku nasabajle e polabavo i nema tolku cekanje :) inace da ja pofalam uste malku, fina e i komunikativna, na sekoe odenje ona se raduvase sto kje go vidime bebco i so dusa cekase na 4D da go gleda haha :D takva radosna vidi go sonce, dusa mn e mila stvarno, se sto gleda na ekranceto i na tebe ti objasnuva... Ne e kako drugi doktori kako za sebe da si pravat pregledi :D
     
    На TheSecret му/ѝ се допаѓа ова.
  8. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.756
    Допаѓања:
    72.668
    Пол:
    Женски
    Koga bev na posleden pregled, bev zaedno so prijatelka koja trebase da i utvrdat bremenost... i dodeka cekavme drugava zenicka sto raboti na kompjuter i sto naplakja mi rece da ja prasam Nadica kolku kje i naplati na drugarkava bidejki ehoto go nakacile na 1000den. Pa jas malku naudrena se napraviv i koga vlegovme kaj Nadica i rekov eho 500den bese taka? i ona mi rece da da :D i tolku i naplati na drugarkava... inaku mislam deka vekje e pokaceno 1000den :)
     
  9. gloom

    gloom Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2012
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    2
    Колку пари е преглед на приватно кај Надица од мама ?
     
    На TheSecret му/ѝ се допаѓа ова.
  10. TheSecret

    TheSecret Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    4.248
    Допаѓања:
    7.977
    Пол:
    Женски
    I mene toa me intetesira
     
  11. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.756
    Допаѓања:
    72.668
    Пол:
    Женски
    Eve gore nad tebe imam pisano bas za kaj nea, porano bese 500den eho, a sega e pokaceno 1000den :)
     
  12. gloom

    gloom Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2012
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    2
    да прочитав тоа, но ме интересира и за ПАП и брисеви?
     
  13. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.756
    Допаѓања:
    72.668
    Пол:
    Женски
    Of izvini... Neznam za toa, mene maticna mi e. Ako sakas brojce kje ti dadam, ona ne raboti sabota i nedela ama mislam deka kreva na mobilniot vo sekoe vreme :)
     
  14. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.756
    Допаѓања:
    72.668
    Пол:
    Женски
    @gloom +389 71 224 222, eve dokolku nemas broj. Dodeka e vo ordinacija na ovoj mob se javuva taa sto i raboti na salter, a dokolku e doma se javuva dr Nadica :)
     
  15. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.806
    @mariz i tebe Nadica Gjeroska ti e maticna? I mene e :)
    Jas bev kaj nea pred edna nedela mislam, me gledase na eho i vaginalno i mi naplati 300 denari.
    Kako sega 1000? na privatno?
     
  16. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.756
    Допаѓања:
    72.668
    Пол:
    Женски
    Da da jas bev na posledna kontrola kaj nea pred 2, 3 nedeli so drugarka koja prv pat bese kaj nea i na nea ne i e maticna i ovaa na salter mi rece deka 1000den e eho sega i deka mozebi na drugarkava tolku kje i naplati, no deka vlegovme zaedno jas naudrena se napraviv i i rekov na Nadica 500 den e eho privatno taka? i mi rece da :D i tolku i naplati... a inace izgleda vekje e 1000ka, barem taa na salter taka mi kaza, a inace 300 si e ako ti e maticna.. :)
     
  17. Anaouou

    Anaouou Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2014
    Пораки:
    665
    Допаѓања:
    2.247
    Предлог да некој добар гиниколог во Куманово ?Фала однапред ! :)
     
  18. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    6.347
    Пол:
    Женски
    Јас го препорачувам др. Марјан Стојовски , на гинекологија во Скопје, прекрасен е:)
     
  19. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.671
    Пол:
    Женски
    Надица од „Мама“ прима уште пациенти ? Би сакала и јас да ја одберам за матична, Радица малку ме разочара и мене и баш се изнасмеав на муабетот од Хипстер, зашто и мене ми вртеше многу слични муабети, ама сепак не е тоа причината поради која не би се вратила кај неа. Едноставно не ми се допадна и тоа е тоа.

    Ми треба матичен колку за рутински прегледи и пап-тестови. Мојот матичен за жал замина во пензија, а неговата замена е благо речено ужасна.
    Ќе и` се јавам на Надица после празниците, се надевам нема да ме разочара и таа.
     
  20. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.756
    Допаѓања:
    72.668
    Пол:
    Женски
    Drugarka mi ja primi pred eden mesec, a gledam vo policata ima novi kartoni, porazlicni od starite se so sina boja taka da znaci seuste prima, ima mesto prazno vo policata :P
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.